Płyty Żerańskie

Płyty Żerańskie (Żerań) to prefabrykowane płyty kanałowe stropowe. Stosowane od wielu lat i kojarzone przede wszystkim z budownictwem z „wielkiej płyty” z lat 60. i 70. Od tamtego czasu minęło już ponad 50 lat. Rozwój technologii wytwarzania płyt kanałowych, dokładność wykonania i poprawa geometrii samych płyt sprawiły, że rozwiązanie to jest nie tylko obecne na rynku prefabrykatów betonowych, ale staje się coraz popularniejsze. Jednym słowem, płyta żerańska wraca do łask.

Stropowa płyta żerańska nadaje się do stosowania w budynkach o dowolnej liczbie kondygnacji. Wykorzystywane są w budownictwie mieszkalnym: jedno i wielorodzinnym oraz przy budowie obiektów handlowych i przemysłowych. Stropowe płyty żerańskie to jedno z najtańszych, najszybszych i zarazem najprostszych rozwiązań dla stropów.

Jako producent stropów mamy w ofercie nie tylko strop żerański, a także inne płyty kanałowe typu S oraz pustaki betonowe konstrukcyjne czy schody prefabrykowane.

Płyta Żerańska – podstawowe informacje

Płyty Żerańskie nadają się do stosowania w budynkach o dowolnej liczbie kondygnacji. Kształt płyt a dokładnie ich krawędzie podłużne pozwalają na eliminację tzw. „klawiszowania”. Dzieje się tak również poprzez monolityczne zespolenie płyt betonem w złączach. Płyty kanałowe Żerańskie zaprojektowane zostały w taki sposób, że mogą opierać się na ścianach nośnych o odpowiedniej grubości. Przyjmuje się, że minimalne oparcie płyty żerańskiej powinno być nie mniejsze niż 8 cm (zalecane jest oparcie płyt kanałowych na murze 10 cm).

Płyty stropowe kanałowe Żerańskie są zbrojone i mają stałą wysokość wynoszącą najczęściej 24 cm. Podzielone są na półkę dolną i górną, połączone pionowymi środnikami, które oddzielają kanały. Kanały te są podłużnymi pustkami, które służą zmniejszeniu ciężaru płyty kanałowej Żerańskiej.

Strop żerański – prosty i szybki w montażu

Poznaj jak przebiega montaż stropów z płyt Żerańskich i czy masz możliwość zastosowania tej technologii przy realizacji swojej inwestycji. Poznaj ograniczenia jakie uniemożliwiają zastosowanie stropów kanałowych i ich największe zalety. Sprawdź co wpływa na cenę stropów z płyt Żerańskich i jak przygotować zapytanie ofertowe aby jak najszybciej otrzymać dopasowaną do swoich potrzeb ofertę.

Jak dostać bezpłatną i szybką ofertę na strop z płyt Żerańskich?

Bezpłatna, wstępna oferta przygotowywana jest na podstawie dokumentacji projektowej przesłanej przez inwestora.

Na stronie https://budmater.pl/wyslij-zapytanie/ przygotowany jest bardzo prosty formularz. Wystarczy podać swoje dane kontaktowe, kod pocztowy miejscowości, gdzie realizowana jest inwestycja, dołączyć krótki opis inwestycji i załączyć niezbędne dokumenty. I gotowe.

Formularz kontaktowy dostępny jest również na stronie https://budmater.pl/kontakt/

Cegła żerańska – zalety stropu

Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych zalet stropu Żerańskiego

Producent stropów i schodów prefabrykowanych Budmater

Niskie koszty płyty Żerańskiej

Płyty Żerańskie są jednym z najtańszych rozwiązań cenowych dla stropów. Ich zastosowanie nie zawsze jest możliwe. Do stwierdzenia, czy możliwe jest użycie stropu Żerańskiego potrzebna jest dokumentacja projektowa. Niskie koszty wykonania stropu, oprócz ceny samych płyt, wynikają również z tego, że montaż płyt jest bardzo prosty i nie wymaga dużego nakładu pracy ludzkiej przy układaniu stropu. Do ułożenia płyt niezbędny jest jednak dźwig.

Strop Żerański nie wymaga podpór montażowych

Strop Żerański dzięki swojej nośności nie wymaga stosowania podpór montażowych. Brak konieczności stosowania podpór obniża koszty budowy, skraca czas jego wykonania i upraszcza prace montażowe. Ta zaleta jest szczególnie istotna przy montażu dużych powierzchni stropów.

Producent stropów i schodów prefabrykowanych Budmater

Brak konieczności wykonywania prac mokrych

Dla budynków zaprojektowanych pod stropy Żerańskie nie ma konieczności wykonywania elementów monolitycznych na budowie czyli tak zwanych prac mokrych. Taka konieczność istnieje w przypadku, gdy wymiary budynku nie są dopasowane do szerokości płyt stropowych. Płyty produkowane są w standardowych szerokościach: 90 cm, 120 cm i 150 cm.

Dla tak przyjętych modułów szerokości pomieszczeń nie będzie konieczności wykonywania pracochłonnych i kosztownych dodatkowych elementów monolitycznych stropu.

Strop Żerański jest odporny na klawiszowanie

Płyty Żerańskie zostały w taki sposób zaprojektowane, że dostosowano ich kształt do tego, by prawidłowo ułożone, nie klawiszowały. Krawędź podłużna została zaprojektowana w sposób, który pozwala na eliminację tzw. „klawiszowania”. Klawiszowanie płyt objawia się zarysowaniem otynkowanego stropu na łączeniach płyt. Warunkiem tego, by nie doszło do klawiszowania jest prawidłowe i równe oparcie płyt Żerańskich na ścianach oraz zespolenie ich betonem na połączeniach płyt.

Producent stropów i schodów prefabrykowanych Budmater

Prace na stropie zaraz po ułożeniu stropu Żerańskiego

Dużą zaletą stosowania płyty Żerańskiej jest to, że zaraz po ułożeniu stropu można pracować na stropie, co przyśpiesza prace i obniża koszty budowy. Konstrukcja stropu pozwala na dalsze prace budowlane niemal natychmiast po ułożeniu stropu. Daje to realny brak przestojów w trakcie budowy.

Płyty Żerańskie można od razu dociążać

Możliwość wykonywania dalszych prac budowlanych na stropie zaraz po ułożeniu płyt Żerańskich wynika z właściwości konstrukcji płyt i możliwości częściowego dociążenia stropu niemal natychmiast po jego ułożeniu. Pełną wytrzymałość strop osiąga po 28 dniach od zabetonowania wieńca, który spala całą konstrukcję, ale już wcześniej mamy możliwość częściowego dociążenia stropu.

Producent stropów i schodów prefabrykowanych Budmater

Proste prace wykończeniowe stropu Żerańskiego

Płyty Żerańskie produkowane są w taki sposób, aby ich spodnia powierzchnia była relatywnie gładka i równa w takim stopniu, aby ułatwić prace wykończeniowe spodu stropu. Do wykończenia dolnej powierzchni stropu wystarczy jej otynkowanie. Obniża to koszty prac wykończeniowych.

Otworowanie płyt Żerańskich

W płytach Żerańskich mamy możliwość wykonywania niewielkich wycięć i otworów instalacyjnych w stropie już na etapie prefabrykacji (np. wycięcia pod przewody kominowe). Dopuszczalna wielkość wycięć i otworów uzależniona jest od wymiarów płyty. Wycięcia mniejsze niż 18 cm wykonuje się na budowie. Przy wyborze płyt żerańskich warto pamiętać więc o ograniczeniach w możliwości wykonywania otworów zarówno instalacyjnych, jak i pod montaż balkonów, czy schodów. Bywa, że ograniczenia te mogą spowodować konieczność wykonania części stropu w monolicie.

Producent stropów i schodów prefabrykowanych Budmater

Płyty Żerańskie uniezależniają od warunków pogody

Zastosowanie płyt Żerańskich pozwala na uniezależnienie się od warunków pogodowych zwłaszcza w zimie. Pozwala również szybko przykryć strop w pomieszczeniach otwartych, remontowanych, tam gdzie musimy szybko zmienić strop obawiając się opadów atmosferycznych.

strop żerański

Płyty Żerańskie cena – co wpływa na koszt stropu?

Jaka jest cena za płyty Żerańskie? Wybierając strop wykonany z płyt Żerańskich oszczędza się nie tylko na czasie wykonania, ale także na sprzęcie i materiałach. Oprócz dźwigu, za pomocą którego układa się płyty, niepotrzebne są ani podpory montażowe, ani beton do wykonania nadlewki. Koszt całego stropu oczywiście zależy od jego powierzchni oraz kosztów transportu.

Na cenę płyt Żerańskich główny wpływ mają:

  • rozpiętość płyt – zarówno płyty żerańskie o sporej rozpiętości jak i małej są droższe o tych o średnich długościach. Rozpiętość płyt waha się między 230 cm a 716 cm (7 m w świetle), w szczególnych przypadkach produkuje się płyty krótsze lub dłuższe (o rozpiętości do 8,20 m). Zwiększenie rozpiętości płyt determinuje zwiększenie ich grubości i wagi. Produkcja płyt kanałowych o niestandardowych rozpiętościach znacznie podnosi ich cenę, dlatego warto zastanowić się nad opłacalnością takiego rozwiązania.
  • szerokość płyt – płyty o szerokości 150 cm są znacznie tańsze za m2, niż płyty o szerokości 90 cm.
  • ilość płyt – im lepiej załadowane samochody, tym niższe koszty dostawy. Pojedyncza płyta żerańska to duży i ciężki element. Należy więc pamiętać o tym aby zapewnić możliwość wjazdu na teren budowy samochodu o długości 16 m i ładowności 40 ton. Właściwe rozplanowanie dostaw z harmonogramem budowy pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów.
  • wielkość otworowań – ilość i wielkość otworowań w płytach żerańskich mogą podnieść cenne pojedynczej płyty nawet o 40%.

Cena płyty Żerańskiej

Płyty Żerańskie są jedną z trochę zapomnianych, ale w ostatnich latach coraz częściej stosowanych technologii. Należą do jednych z najtańszych rozwiązań cenowych dla stropów. Cena cennikowa standardowych płyt kształtuje się w przedziale pomiędzy 140 a 220 zł/m2.

Zapraszamy do przesłania zapytania wraz z dokumentacją projektową – to pozwoli nam  przedstawić ofertę na strop wraz z dostawą na budowę.

płyty żerańskie producent

Płyta Żerańska i jej specyfikacja techniczna

Płyty kanałowe katalog płyt oraz praktyka pokazuje, że wykonane są z betonu klasy C20/25 bądź wyższej. Klasę betonu dobiera się dla każdego projektu indywidualnie, w zależności od rozpiętości danego stropu oraz obciążeń jakie musi przenieść. Cechą rozpoznawczą płyt żerańskich są okrągłe, puste kanały rozmieszczone wzdłuż prefabrykatu. Pustki powodują znaczne zmniejszenie ciężaru płyt.

Poniżej przedstawiamy podstawowe parametry techniczne płyt Żerańskich.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Wymiary płyt żerańskich – grubość płyt

Grubość płyt kanałowych to zwykle 24 cm, ale w niektórych przypadkach produkuje się płyty o grubościach od 22 cm, 25 cm lub 26,5 cm. Zwiększenie grubości płyt wymagane jest przeważnie w sytuacji zastosowania płyt o większych rozpiętościach.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Rozpiętość płyt Żerańskich

Standardowa maksymalna rozpiętość płyt to zwykle 7,16 m (7 m w świetle). Bywa i tak, że jesteśmy w stanie zaoferować przy niektórych projektach płyty o długości do 8,20 m. Można również spotkać i płyty o większych rozpiętościach, ale związane jest to ze zwiększeniem ich grubości. Długości płyt zmieniają się zasadniczo co 10 cm.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Szerokość płyty kanałowej Żerań

Najczęściej stosuje się prefabrykowane płyty żelbetowe o szerokości 90 cm, 120 cm i 150 cm. Przy projektowaniu budynków ze stropami kanałowymi warto pamiętać o tych modułach, aby zapobiec konieczności wykonywania dodatkowych elementów monolitycznych stropów. Wszystkie prace mokre wykonywane na budowie wpływają niekorzystnie na koszt samego stropu jak i na czas realizacji inwestycji.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Otworowania w płytach Żerańskich

Podsumowując: płyty Żerańskie mają stałą grubość wynoszącą najczęściej 24 cm, rozpiętość płyt wynosi od 230 cm do 750 cm a najczęściej spotykane szerokości płyt to 90, 120 oraz 150 cm. W płytach kanałowych mamy możliwość wykonywania niewielkich wycięć i otworów instalacyjnych w stropie (np. wycięcia pod przewody kominowe czy instalacje).

Dopuszczalna wielkość wycięć i otworów zależy od wymiarów płyty. Wycięcia mniejsze niż 18 cm wykonuje się na budowie. Należy pamiętać, że wykonanie otworów na etapie prefabrykacji zwiększa cenę płyty.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Jaką nośność ma strop z płyt Żerańskich

Dla określenia parametrów dopuszczalnego obciążenia stropu przejmuje się, zgodnie z norma PN-EN 1991-1-1 kilka kategorii użytkowania: powierzchnie mieszkalne, biurowe, ogólnodostępne (powierzchnie, na których mogą gromadzić się ludzie), handlowe, składowania i produkcyjne, powierzchnie ruchu i parkowania pojazdów lekkich lub średnich, dachy bez dostępu, z dostępem lub dachy z dostępem do usług specjalnych. Przyjmuje się, że obciążenie użytkowe dla pomieszczeń mieszkalnych to 2,0 kN/m², czyli w uproszczeniu to około 200 kg/m².

Płyty Żerańskie najczęściej produkuje się w 4 klasach obciążeń:

  • 4,5 kN/m²
  • 6,0 kN/m²
  • 7,5 kN/m²
  • 10 kN/m²

Nośność płyty wynika z przyjętego zbrojenia płyty oraz jej dopuszczalnej długości.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Ile waży płyta Żerańska

Ciężar płyty Żerańskiej wynosi ok. 360 kg/m² dla standardowej grubości wynoszącej 24 cm. Znając jej szerokość oraz długość można w łatwy sposób obliczyć wagę całej płyty. Obliczamy to poprzez mnożenie ciężaru płyty [kg/m²] x szerokość [m] x długość [m]. Wynik otrzymujemy w kg.

Przykładowo płyta o szerokości 120 cm i długości 4 m będzie ważyła ponad 1,7 t:
1,2 m x 4 m x 360 kg/m² = 1728 kg

UWAGA! Należy pamiętać aby zapewnić możliwość wjazdu na teren budowy samochodu o długości 16 m i ładowności 40 ton. Do rozładunku i montażu płyt Żerańskich wymagany jest dźwig.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Izolacyjność akustyczna stropu Żerańskiego

Parametry izolacji akustycznej dla stropów Żerańskich wynoszą ok. 52 dB.

Izolacyjność od dźwięków powietrznych stropów w budynkach mieszkalnych wynosi od 45 dB dla stropów w mieszkaniach wielopoziomowych do 58 dB w budynkach wielofunkcyjnych w sytuacji gdy strop oddziela cześć mieszkalną od usługowej (w szczególnych przypadkach może to być nawet 65 dB).

Stropy Żerańskie mają więc dobre parametry izolacyjności akustycznej dla dźwięków powietrznych (rozchodzących się w powietrzu, wywołanych przez różne głosy czy muzykę) i nieco gorsze parametry izolacyjności akustycznej dla dźwięków uderzeniowych (zwanych też materiałowymi, wywoływanymi przez drgania przenoszone przez konstrukcję budynku).

Stropy z płyt Żerańskich możemy stosować więc w obiektach o różnym przeznaczeniu. Zapewniają wystarczający komfort akustyczny za jaki przyjmuje się izolacyjność akustyczną równą przynajmniej 47 dB.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Kanałowe płyty Żerańskie – odporność ogniowa

Najczęściej płyty żerańskie wykonywane są o odporności REI60 co oznacza, że zapewniają ochronę przed pożarem na przynajmniej 60 minut.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry

Strop Żerański – współczynnik przenikania ciepła stropu

Stropy Żerańskie mają bardzo dobry parametr przenikania ciepła. Płyty żerańskie charakteryzują się współczynnikiem oporu cieplnego na poziomie R= 0,18 m2K/W.

Płyta Żerańska specyfikacja techniczna, wymiary, parametry - głębokość oparcia na ścianach

Głębokość oparcia płyt Żerańskich

Prefabrykowane płyty kanałowe Żerańskie układa się przy użyciu dźwigu na ścianach nośnych budynku. Płyty żerańskie należy opierać równomiernie na całej szerokości na warstwie zaprawy cementowej lub na kształtkach wieńcowych.

Minimalna głębokość oparcia płyt na obu końcach na ścianach murowanych lub z betonu zwykłego C12/15 (B-15) o grubości 24 cm powinna wynosić 80 mm ale zalecana jest głębokość oparcia przynajmniej 10 cm.

Po ułożeniu płyt w odpowiedniej kolejności, aby wyeliminować zjawisko klawiszowania stropu należy uzbroić styki płyt i uzupełnić je mieszanką betonową.

Wyślij zapytanie wypełniając prosty formularz.
W odpowiedzi otrzymasz bezpłatną wycenę.

Płyta Żerańska montaż

Montaż płyt kanałowych Żerańskich nie wymaga szalowania i stemplowania ani wykonywania nadlewki betonowej. Do prawidłowego ułożenia stropu z płyt Żerańskich wymagany jest zespół montażowy składający się od 4 do 5 osób (wliczając operatora żurawia).

Poniżej przedstawiamy jak należy układać strop żerański.

Składowanie płyt Żerańskich

Najczęściej montaż stropu z płyty Żerańskiej wykonywany jest prosto z samochodu. Niemniej jednak możliwe jest składowanie płyt na placu budowy. Płyty układa się w stosy, na wyrównanym i utwardzonym podłożu, w pozycji poziomej. Stos może zawierać maksymalnie 6 płyt, które powinny być równo ułożone na drewnianych przekładkach.

Montaż stropu Żerańskiego

Montaż płyt kanałowych Żerańskich musi odbywać się przy pomocy ciężkiego sprzętu, odpowiednio dobranego dźwigu kołowego lub żurawia wieżowego. Dobierając dźwig musimy wziąć pod uwagę zarówno ciężar płyty Żerańskiej (ok. 360 kg/m2) jak i odległość, czyli wysięg na jaki należy przemieścić płytę na miejsce montażu.

UWAGA! HDS nie nadaje się do montażu płyt Żerańskich.

Płyta żerańska powinna być układana na ścianach, na warstwie zaprawy cementowej lub na betonowej podlewce. Zestawienie płyt oraz sposób rozłożenia ich na stropie zawarte są w rysunku koncepcyjnym, które inwestor otrzymuje przy realizacji zamówienia. Zalecana głębokość oparcia płyt kanałowych na murach (z obu końców płyty) wynosi 10 cm przy ścianach o grubości 24 cm, minimalna głębokość oparcia to 8 cm.

W fazie montażowej zaleca się opieranie płyt na podporach montażowych. Stosowanie podpór nie jest obowiązkowe, ale ich zastosowanie odciąża ściany na czas montażu i znacznie podnosi jakość wykonania montażu.

Zbrojenie wieńca i zbrojenie podłużne stropu Żerańskiego

Po ułożeniu płyt na poszczególnych polach montażowych należy ułożyć podłużne zbrojenie biegnące wzdłuż krawędzi bocznych prefabrykatów (standardowo wykonane z pręta stalowego o średnicy min. Ø12). Następnie należy ułożyć zbrojenie wieńców biegnące prostopadle do czoła płyty stropowej (standardowy wieniec to pręty stalowe 4Ø12 i strzemiona Ø6 w rozstawie co 25 cm). Ponadto należy ułożyć dodatkowe pręty zbrojenia górnego w stykach pomiędzy prefabrykatami. Wszystkie elementy zbrojenia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową budynku.

Betonowanie wieńca

Wieniec ma za zadanie scalić konstrukcję stropu. Przed betonowaniem wieńca należy sprawdzić czy kanały w płycie Żerańskiej zostały poprawnie zaślepione krążkami deklującymi (w razie potrzeby zaślepić), powierzchnię styków oczyścić i nawilżyć wodą na minimum 2 godziny przed rozpoczęciem betonowania. Następnie po odebraniu przez uprawnioną osobę prawidłowo ułożonych płyt prefabrykowanych oraz zbrojenia można przystąpić do zabetonowania wieńców oraz podłużnych styków pomiędzy płytami.

Tynkowanie stropu

Ostatni etap montażu stropu z płyt Żerańskich to tynkowanie dolnej powierzchni płyt. Można do tego stosować tynk cementowo-wapienny lub gipsowy. Zaleca się stosowanie w miejscach połączeń płyt dodatkowych rozwiązań minimalizujących zarysowanie styku.

Kształtki wieńcowe

Przygotowując ściany do montażu płyt stropowych można zastosować wieniec opuszczony z wykorzystaniem prefabrykowanych kształtek wieńcowych. Eliminują one czasochłonny i kosztowny proces zabudowy wieńców na ścianach zewnętrznych z użyciem deskowania. Stanowią one zewnętrzny szalunek tracony, umożliwiają prawidłowe oparcie prefabrykowanych płyt stropowych, zapewniają też równomierne przekazywanie obciążeń na ściany.

strop żerański montaż

Czym różni się płyta Żerańska od stropu sprężonego

Stropy kanałowe sprężone są unowocześnioną wersją płyty kanałowych Żerańskich. Płyty kanałowe sprężone wykonywane są z betonu sprężonego, czyli strunobetonu. Charakteryzują się odwrotną (ujemną) strzałką ugięcia. Ujemna strzałka ugięcia oznacza to, że w trakcie produkcji zbrojenie płyt (struny) tam gdzie płyty podczas pracy stropu poddawane są rozciąganiu są naciągnięte. Płyty strunobetonowe wykonuje się z betonu klasy nie niższej niż C40/50. Kanały w takich płytach mają przekrój kołowy lub owalny. Stropy sprężone kanałowe mają większe możliwości w doborze grubości, bo od 15 do 50 cm oraz rozpiętością aż do 26 m.

Ceny płyt kanałowych. Płyty kanałowe sprężone są najnowocześniejszym i skomplikowanym technologicznie rozwiązaniem stąd cena tego typu stropu będzie wyższa od prostszych i szybszych w produkcji stropów żerańskich.

płyty żerańskie cena

Płyta Żerańska czy Teriva

Dosyć często pojawia się pytanie co lepsze płyta Żerańska czy strop Teriva. Płyta żerańska jest sama w sobie elementem nośnym, a nadbeton byłby tylko dodatkowym obciążeniem i ewentualnie warstwą wyrównującą. W stropie Teriva nadbeton pełni kluczową rolę dla nośności stropu i musi być wykonany ze szczególną starannością. Płyty żerańskie można obciążać zaraz po zakończeniu montażu. Często o wyborze płyt Żerańskich decyduje ich cena. Płyty Żerańskie nie wymagają także użycia takich ilości betonu i stali jak w przypadku Terivy.

Stropy to nie wszystko…

Specjalizujemy się w produkcji, projektowaniu i dostarczaniu stropów, ale chętnie pomożemy na każdym etapie budowy: od stawiania fundamentów i szalunków, poprzez nadproża, kominy i wentylację. Cieszy nas, gdy nasi klienci wybierają u nas odpowiedni strop do swojego projektu. Pomagamy im również w wyborze innych materiałów prefabrykowanych, takich jak schody, balkony czy nawet szyb windowy.

Schody prefabrykowane

Schody prefabrykowane betonowe. Szkic

Schody prefabrykowane zabiegowe i zwykłe, ze spocznikiem lub bez, to wygodna alternatywa dla schodów monolitycznych, wylewanych bezpośrednio na budowie.

Systemy kominowe prefabrykowane

Systemy kominowe prefabrykowane

Kominy systemowe są coraz bardziej bezpieczne, ekonomiczne i bardziej funkcjonalne niż kominy tradycyjnie murowane. I jak proste w montażu!

Stropy gęstożebrowe

Stropy gęstożebrowe. Szkic

Strop gęstożebrowy składający się z belek stropowych i pustaków jest jednym z najczęściej wykonywanych rodzajów stropów w budownictwie jednorodzinnym.

Strop Filigran

Stropy płytowe. Filigran. SzkicWśród płyt stropowych, które są bardzo popularnymi systemami stropowymi dostępnymi na naszym rynku, największym zainteresowaniem cieszy się strop Filigran.

Dźwigary dachowe

Dźwigary dachowe strunobetonowe. Szkic

Dźwigary dachowe strunobetonowe w nowoczesnym budownictwie przemysłowym to sprawdzone, szybsze i tańsze rozwiązanie niż dachowe konstrukcje ze stali.

Płatwie dachowe sprężone

Dźwigary dachowe strunobetonowe. Szkic

Płatwie dachowe strunobetonowe w nowoczesnym budownictwie wykorzystywane są jako elementy konstrukcyjne dachów o dużych rozpiętościach.

Słupy prefabrykowane

Słupy prefabrykowane. SZKIC

Słupy prefabrykowane w budownictwie przemysłowym – idealne do szybkiej budowy szkieletowych konstrukcji budynków.

Stoposłupy prefabrykowane

Stoposłupy prefabrykowane. SZKIC

Stoposłupy prefabrykowane – połączenie prefabrykowanych słupów z fundamentami w jeden, gotowy do montażu moduł konstrukcji budynku.

Domy prefabrykowane

Domy prefabrykowane betonowe. SzkicDom z prefabrykowanych betonowych modułów to sposób na spełnienie marzeń szybciej i taniej niż w tradycyjnym budownictwie.

Balkony prefabrykowane

Balkony prefabrykowane żelbetowe. Szkic

Balkony prefabrykowane idealnie sprawdzą się w powtarzalnych projektach, szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych.

Elementy prefabrykowane znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie nie tylko przemysłowym. W przypadku wielkich inwestycji deweloperskich jak i w budownictwie jednorodzinnym coraz częściej sięga się po proste rozwiązania wykorzystujące prefabrykowane elementy konstrukcyjne budynków.

Prefabrykowane stropybalkony czy schody to rozwiązania bardzo popularne w budownictwie mieszkaniowym. Dla inwestycji przemysłowych przygotowaliśmy m.in. przemyślane rozwiązania na prefabrykowane ściany i konstrukcje nośne dachów obiektów.

Jak zamówić to co potrzebuję? Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Na te i inne pytania odpowiemy pod numerem telefonu 799 356 736. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 7-15. Można się z nami kontaktować również poprzez e-mail: zapytania@budmater.pl

Dla wygody naszych klientów przygotowaliśmy bardzo prosty formularz kontaktowy. Do przygotowania wstępnej wyceny potrzebujemy dokumentacji projektowej i informacji o lokalizacji inwestycji.