Beton Komórkowy

Beton komórkowy

Beton komórkowy to nowoczesny i coraz bardziej popularny materiał stosowany do produkcji bloczków wykorzystywanych do budowy ścian, ale nie tylko. Z betonu komórkowego wykonuje się również pozostałe elementy konstrukcyjne tworzące razem jednorodny system budowania. Systemy dostępne na rynku pozwalają wybudować dom od fundamentu aż po dach z elementów z betonu komórkowego.

Jak powstaje beton komórkowy

Beton komórkowy to mieszanina piasku kwarcowego, wapna, cementu, wody oraz środka tworzącego pory. Środek ten wchodząc w reakcję chemiczną z wapnem tworzy w masie betonowej miliony mikroporów z zamkniętym w nich powietrzem. Właśnie ta cecha sprawia, że beton komórkowy to jednocześnie materiał lekki, ciepły i wytrzymały.

Klasy betonu komórkowego

Elementy z betonu komórkowego wykonuje się w różnych klasach i odmianach gęstości w zależności od zastosowania danego elementu. Na przykład bloczki do murowania ścian jednowarstwowych mają mniejszą gęstość co z kolei przekłada się na ich rewelacyjne właściwości termoizolacyjne. Natomiast elementy zbrojone takie jak nadproża i stropy mają większą gęstość i co za tym idzie większą wytrzymałość i zdolność do przenoszenia obciążeń.

Kompleksowy system idealnie dopasowanych do siebie elementów doskonale sprawdza się w budownictwie energooszczędnym.

Aktywne filtry:

-