W branży budowlanej wciąż poszukiwane są nowe rozwiązania, które odznaczają się większą trwałością, a także szybszym montażem. Z pewnością do takich materiałów, które ułatwiają budowę i zwiększają trwałość konstrukcji, są bloki betonowe, określane także klockami betonowymi. Jest to rodzaj prefabrykatu, dostarczanego w gotowej postaci na miejsce budowy. Bloki betonowe mają charakterystyczny kształt – specjalne wypustki i wgłębienia umożliwiają stawianie muru bez zapraw betonowych cementowych czy innego rodzaju spoiwa. Po prostu układamy blok jeden na drugim. Gdzie w takim razie znajdzie zastosowanie to niezwykłe rozwiązanie?

Ściany oporowe z bloków prefabrykowanych

Bloki betonowe wykonane są z wysokiej jakości betonu typu C30/37. Charakteryzuje się on wysoką trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Klocki betonowe prefabrykowane odporne są także na uszkodzenia mechaniczne czy obciążenia. Właśnie z tego powodu często znajdują swoje zastosowanie jako mury oporowe. Waga bloczków jest wysoka, więc sprawdzą się idealnie jako materiał do zabezpieczenia skarp i osuwisk. Zwarta konstrukcja stworzona przy użyciu bloków betonowych jest odporna na działanie wody i zapewnia dobre podparcie dla gleby.

Budowanie garaży i budynków gospodarczych z bloków betonowych

W przypadku wznoszenia budynków o przeznaczeniu gospodarczym lub garaży liczy się trwałość budowania, czas konstruowania, a także koszt. Bloki betonowe są doskonałym materiałem, dzięki nim szybko wybudujesz daną konstrukcję. Dzięki specyfice konstrukcji boków budowa garażu zajmuje niewiele czasu i nie wymaga zastosowania dodatkowych spoiw. Decydując się na budynek gospodarczy, warto wiedzieć, że budowanie z bloków betonowych nie wymagają wykonania fundamentów. Pozwala to wyeliminować formalności.

Bloki betonowe można wykorzystać także jako fundamenty pod ogrodzenie, a także podstawę hali magazynowych. Dzięki trwałości materiału bloczki prefabrykowane mają bardzo uniwersalne zastosowanie.