Bloczki termoizolacyjne isomur energobloczki

Bloczki termoizolacyjne isomur energobloczki to skuteczny materiał do budowy ciepłych fundamentów. Są takie materiały, które mają szerokie spektrum zastosowania. Branża budowlana ciągle się rozwija. Coraz częściej wykorzystuje się naprawdę nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich są bloczki termoizolacyjne. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej i poznać zalety wykorzystania.

Co to są bloczki termoizolacyjne?

Odpowiednia izolacja domu zapewnia efektywność grzewczą. Jeżeli podczas budowy zastosuje się niewłaściwe materiały, to rzeczywiście może dochodzić do ucieczek ciepła, a to z kolei przekłada się na wysokie rachunki. Do tego na ścianach może pojawić się grzyb bądź pleśń. Dlatego też należy stosować bloczki termoizolacyjne. Zbudowane są z nośnego szkieletu z lekkiego betonu i izolacji z polistyrenu ekspandowanego.

Warto wiedzieć, że tam, gdzie znajdują się ściany konstrukcyjne bądź działowe w przyziemiu dochodzi do przerwania izolacji termicznej, a to oznacza, że powstaje mostek termiczny w kierunku pionowym. Aby zyskać ciągłość izolacji termicznej, potrzebne są bloczki termoizolacyjne. Należy tutaj zauważyć, że pustaki termiczne ograniczają straty ciepła nawet do 95%. Są odporne na wodę oraz wilgoć. Stanowią doskonałą izolację przeciwwilgociową, sprawiając, że cokół pozostanie suchy.

Każdy bloczek termoizolacyjny jest też odporny na ściskanie. Cechuje je też brak kapilarnego podciągania wody do warstw muru. Najlepszym wyborem są bloczki prefabrykowane, które przygotowuje się w fabrykach.

Jak zrobić fundament z pustaków termicznych?

Bloczki Isomur doskonale sprawdzą się jako budulec fundamentowy. Trzeba powiedzieć, że jest to rozwiązanie niezwykle innowacyjne. Jednocześnie ergobloczki mają zastosowanie do wznoszenia ścian fundamentowych. Można je wykorzystać do ścian jednowarstwowych czy szczelinowych. Dzięki prefabrykacji ich montaż jest naprawdę prosty. Wystarczy tylko nałożyć papę podkładową zgrzewaną na gorąco bądź samoprzylepną.

Bloczki termoizolacyjne układamy na zaprawie murarskiej, przy czym trzeba to robić geowłókniną do dołu. Pamiętajcie jeszcze, aby warstwa muru była prosta. Stosujcie więc poziomicę. Bloczki układamy bardzo ściśle jeden przy drugim. Dzięki temu, że są prefabrykowane, nie ma konieczności stosowania fugi pionowej. Jeżeli powstają ewentualne spoiny, to należy zastosować piankę montażową. Gdy zaprawa murarska się w pełni zwiąże, możemy rozpocząć wznoszenie kolejnych warstw muru.

Takie bloczki termiczne sprawią, że izolacja fundamentów będzie naprawdę dobra. Pamiętajcie jeszcze, że bloczki termoizolacyjne idealnie dostosują się do standardowej wielkości pustaków.

Czym charakteryzują się pustaki Isomur?

Termiczny pustak Isomur ma świetne właściwości takie jak:

  • niski współczynnik przewodności cieplnej;
  • niski stopień nasiąkliwości;
  • brak przepuszczalności dla wody;
  • duża wytrzymałość na ściskanie;
  • dokładność wymiarowa.

Decydując się na pustaki termiczne Isomur, każdy może zyskać:

  • bezpieczny mikroklimat w domu bez grzybów, pleśni czy zawilgoceń;
  • suchy i ciepły cokół;
  • podniesienie temperatury na wewnętrznych ścianach;
  • małe straty ciepła;
  • oszczędność na kosztach ogrzewania.

Jakie zastosowanie mają termobloczki?

Bloczki termoizolacyjne mają szerokie spektrum zastosowania. Rzeczywiście jest to innowacyjny materiał, który najczęściej stosuje się w części cokołowej budynku. Sprawdzą się też przy budowie fundamentów. Stanowią kontynuację poziomej izolacji termicznej podłogi, ale też stropu, np. nad garażem czy w miejscu posadowienia ścian działowych.

Takie bloczki izolacyjne mogą „odcinać” budynek od fundamentu. Dzięki temu nie dochodzi do ucieczek ciepła. Stosuje się je w miejscach takich jak przegrody budowlane czy konstrukcje stropów. Odpowiednia termoizolacja tych obszarów pozwala ograniczyć koszty budowy i ryzyko zalania. Zyskacie dom, w którym panuje zdrowy mikroklimat. Ryzyko pojawienia się pleśni będzie maksymalnie zniwelowane.

Dzięki prefabrykacji cały proces produkcyjny odbywa się w fabryce, zaś na teren budowy wjeżdżają gotowe do użycia bloczki termoizolacyjne, co także stanowi dużą oszczędność czasu i zapobiega też przerwom w pracach związanym z długim oczekiwaniem na materiał. Tutaj można sprawdzić nasze ogólne warunki dostaw