Chlewnie prefabrykowane

Chlewnie zwłaszcza te współczesne nie przypominają w niczym swoich starszych poprzedników. Spory metraż i powierzchnia to główne wyróżniki tych monumentalnych budowli, więc chcąc pomieścić niemalże 1000 tuczników, można postawić zwyczajną chlewnie, wykonaną z elementów prefabrykowanych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego i innowacyjnego materiału i surowców, chlewnie można zbudować stosunkowo szybko.

Chlewnie prefabrykowane i ich zalety

Chlewnie prefabrykowane i ich zalety

Dzięki modernizacji rolnictwa, hodowcy szczycą się nie tylko sprzętami najwyższej jakości, w których wiele zostało zautomatyzowane. Coraz popularniejsze jest także stawianie budynków z prefabrykatów, czyli w większości materiałów gotowych, ponieważ nowoczesne chlewnie z prefabrykowanych materiałów coraz częściej są stawiane w gospodarstwach. Bez problemu pomieszczą sporą liczbę tuczników, ich liczba sięga niemalże 900 sztuk w przypadku największych budynków. Chlewnie charakteryzują się sporymi przestrzeniami oraz podziałem na poszczególne sektory. Warto zaznaczyć, że chlewnie z prefabrykatów mają wszystkie atesty, przyjęte przez Unię Europejską więc zapewniają zwierzętom dogodne warunki wewnątrz oraz możliwości rozwojowe.

Zastosowanie odpowiednich prefabrykatów zapewnia także odpowiednie warunki higieniczne. Materiały i surowce użyte do budowy nie emitują szkodliwych substancji, negatywnie wpływających na zwierzęta. W chlewni znajdują się zazwyczaj legowiska, ruszty, kanały i stoły paszowe. Prefabrykaty zapewniają możliwość dokładnego rozplanowania poszczególnych miejsc w chlewni.

Jakie zalety mają chlewnie prefabrykowane

Chlewnie z prefabrykatów wyróżnia wiele znaczących zalet. Przede wszystkim są wykonywane z materiałów solidnych. Tego typu budynki inwentarskie cieszą się na rynku budowlanym coraz większą popularnością. Nie jest tajemnicą, że zastosowanie ich skraca czas budowy, a także pozwala na zachowanie porządku wokół budowy. Co istotne, prefabrykaty obniżają znacząco koszty, jakie trzeba wydać na całą inwestycję. Stawiając na jedną, sprawdzoną firmę, nie trzeba martwić się podziałem prac budowlanych oraz namnażaniem opłat. Warto zaznaczyć również, że prefabrykaty zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną.

Ma to ogromne znaczenie dla takiego budynku, jakim jest chlewnia. Umieszcza się w niej bowiem zwierzęta, przez co nie są narażone na zmienną amplitudę temperatur pomiędzy zimą, a latem. Ściany nie nagrzewają się zanadto, natomiast zimą nie zamarzają. Wszystkie materiały są także przyjazne dla środowiska i ekologiczne. Co istotne, stal w dużej mierze nadaje się do recyklingu, gdyż mimo wielu obróbek, nie traci swoich właściwości.

Jak zamontować chlewnie prefabrykowane

Dzięki modułowym rozwiązaniom, chlewnie można bardzo szybko i sprawnie zamontować i zdemontować. Prefabrykaty łączą się ze sobą za pomocą wbudowanych złączników i komponentów. Bardzo łatwo można także przyłączyć chlewnie do istniejącego już budynku. Budowanie chlewni należy rozpocząć od położenia fundamentów pod budynek. Następnie ekipa rozpoczyna stawianie chlewni. Warto zaznaczyć, że chlewnie z elementów prefabrykowanych wyróżniają się także doskonałą organizacją placu budowy. Dzięki gotowym elementom, bardzo szybko budynek jest ukończony.

chlewnia

Wykonywanie z materiałów prefabrykowanych jest nowoczesnym rozwiązaniem modernizacji rolnictwa. Są to budynki okazałe i przestrzenne, w których pomieści się spora ilość tuczników. Chlewnie  spełniają doskonałe warunki termiczne oraz sanitarne. W dużej mierze są przyjazne dla środowiska i ludzi. Nie wymagają dodatkowej obróbki, czy tynkowania. Cechuje je łatwy montaż i demontaż.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS cena

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

strop teriva cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane cena

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyby windowe prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

płyty żerańskie cena

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

płyty korytkowe cena