schody betonowe prefabrykowane

Schody betonowe prefabrykowane zewnętrzne to element, który łączy w sobie funkcję praktyczną i dekoracyjną. Dobrze dobrane schody powinny być komfortowe w użytkowaniu, a także estetycznie dopełniać zewnętrzną bryłę budynku. Prefabrykowane schody zewnętrzne wykonywane są z różnego rodzaju materiałów – najczęściej stosowane są okładziny wykonane z naturalnego kamienia lub gres. Jednak autorzy nowoczesnych projektów domów i budynków użytkowych szukają bardziej nietypowych rozwiązań, które podkreślą minimalistyczną bryłę obiektu. Do takich rozwiązań z pewnością możemy zaliczyć schody zewnętrzne betonowe – dowiedz się, jakie są ich zalety!

Gotowe prefabrykowane schody betonowe zewnętrzne do Twojego domu

Jednym z ostatnich trendów w architekturze jest minimalizm. W ramach tej stylistyki prostoty ulubionym materiałem wykorzystywanym w projektach jest beton architektoniczny – jego surowy szary kolor i porowatość doskonale podkreślają charakter nowoczesnych budynków. Innym trendem, dotyczącym sposobu budowy, jest szybkość powstawania obiektów. Nowoczesne technologie pozwalają na konstruowanie budynków w znacznie szybszym tempie, co zmniejsza ostateczne koszty związane z powstaniem budynku. Dlatego właśnie tak dużą popularnością cieszą się schody betonowe prefabrykowane. Stanowią one alternatywę dla standardowych schodów wylewanych bezpośrednio na budowie. Schody betonowe zewnętrzne w całości przygotowywane są w zakładzie produkcyjnym i w stanie gotowym do montażu dostarczane są na miejsce budowy.

schody betonowe prefabrykowane
schody betonowe prefabrykowane

Jakie schody prefabrykowane betonowe przed wejściem do domu?

Dlaczego warto zdecydować się na prefabrykowane schody zewnętrzne betonowe? Wybierając schody prefabrykowane znacznie skracamy czas prac budowalnych. Tego rodzaju betonowe schody prefabrykowane nie wymagają prac mokrych, a także wielu fachowców, którzy w przypadku klasycznych schodów wylewanych te prace realizują. Montaż jest niezależny od warunków pogodowych. Jednocześnie mamy do dyspozycji wiele wariantów schodów, o różnej wielkości, dopasowanych do wymagań projektu.

Zalety schodów betonowych prefabrykowanych

Dużą zaletą schodów betonowych zewnętrznych jest także precyzja wykonania – wszystkie stopnie są odpowiedniej wysokości, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Nowoczesne schody betonowe zewnętrzne i ich rodzaje

W zależności od zastosowania lub użytej technologii wykonania schody możemy podzielić na:

  • schody zewnętrzne z betonu architektonicznego
  • stopnie betonowe prefabrykowane oraz stopnice
  • schody z innych materiałów i okładzina betonowa na schody

Ile kosztują schody prefabrykowane?

Żeby dowiedzieć się więcej na temat ile kosztują gotowe schody betonowe, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami! W naszej ofercie znajdziecie Państwu również inne produkty np. płyty żerańskie, sprężone, strop WPS czy prefabrykaty strunobetonowe.

schody betonowe prefabrykowane zewnętrzne