Komin Wentylacyjny

Komin wentylacyjny bardzo dobrze odprowadzają zużyte powietrze z pomieszczeń, zapewniając tym samym dobrą cyrkulację. Kominy wentylacyjne to solidne konstrukcje, które pozwalają zachować odpowiedni poziom świeżego powietrza. Najczęściej są montowane w miejscach newralgicznych domu, tj. w kuchniach oraz łazienkach. W miejscach tych gromadzi się najwięcej wilgoci oraz niekiedy szkodliwej pary. Warto zatem zastosować w tych pomieszczeniach komin wentylacyjny.

Kominy wentylacyjne to najczęściej podstawowe wyposażenie każdego, nowoczesnego domu. W dzisiejszych czasach można sprawnie radzić sobie z nagromadzonym dymem, oparami ze smażenia, czy wilgocią. A to wszystko bez otwierania okna. Jak wiadomo, nie wszędzie też można to okno zamontować. Łazienka jest newralgicznym miejscem w domu, w którym niestety bardzo trudno jest zamontować okno, nawet to dachowe. Przydaje się zatem komin wentylacyjny. Warto pamiętać, że kominy wentylacyjne są integralną częścią systemu wentylacyjnego. Pod żadnym pozorem nie można odprowadzać wilgoci, czy pary zwykłymi kominami, przeznaczonymi do pieców! Jeżeli chodzi o budowę kominków wentylacyjnych, najważniejsza jest średnica. Powinna wynosić przynajmniej 150 mm, dzięki temu urządzenie jest w stanie prawidłowo pracować. Kolejną, istotną rzeczą w przypadku kominów wentylacyjnych jest ich montaż. Należy pamiętać, że powinien on znajdować się odpowiednio wysoko, dzięki temu będzie działać poprawnie. Montażu komina wentylacyjnego powinna dokonywać profesjonalna ekipa.

ZASTOSOWANIE I ZALETY KOMINÓW WENTYLACYJNYCH

Rodzaje pustaków wentylacyjnych:

  • jednokanałowe
  • dwukanałowe
  • dwukanałowe poziome
  • trzykanałowe
  • czterokanałowe

Podstawową zaletą kominów wentylacyjnych jest odprowadzanie wilgoci, pary, czy nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz domu. Choć może wydawać się to dziwne, jest to niezwykle istotna część konstrukcji domu. Nagromadzona para, czy wilgoć w łazience, może w przyszłości doprowadzić do powstawania grzyba, czy pleśni. W niewentylowanych pomieszczeniach tworzy się również nieprzyjemny mikroklimat, sprzyjający alergikom. Brak kominów i systemów wentylacyjnych może doprowadzić także do powstawania nalotu na ścianach, np. w kuchniach. Może tworzyć się nieestetyczny, tłusty nalot, który wymagać będzie odmalowywania, nawet co roku! Ważną zaletą kominków wentylacyjnych jest uszczelnianie dachu. W newralgicznych miejscach, np. w okolicach rur kanalizacyjnych, czy wentylacyjnych na dachu, może dochodzić do rozszczelnienia. Kominy bardzo dobrze wykańczają całą konstrukcję. Uszczelniają dach, zapewniając świetną cyrkulację. Warto zaplanować montaż kominów wentylacyjnych, jeszcze przed ostateczną budową domu. Dobrze, aby kominy wentylacyjne były przewidziane w projekcie.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

MONTAŻ KOMINA WENTYLACYJNEGO

Warto zwrócić uwagę na fakt, że montaż tych produktów jest niezwykle istotny. Złe zamocowanie kominów, może doprowadzić do nieprawidłowej cyrkulacji. Czego efektem będzie cofanie się dymu, pary wodnej z powrotem do pomieszczenia. Komin musi zostać zainstalowany u szczytu dachu, gdzieś w okolicach kalenicy. Niestety, im niżej zostanie ulokowany, tym jego efektywność może spadać. Trzeba wziąć także pod uwagę fakt, warunków pogodowych. Wiadome jest, iż należy uważać, np. na osuwający się śnieg. O wiele rozsądniej zatem jest zamontować komin wentylacyjny jak najwyżej. Niskie zamontowanie kominka wentylacyjnego może doprowadzić d o konieczności montażu dodatkowego wentylatora lub przebudowy całego systemu. Warto od razu wziąć to pod uwagę, przed projektowaniem wentylacji domu. Niezwykle rozsądnym posunięciem jest także zdecydowanie się na profesjonalną ekipę, która zamontuje cały system wentylacyjny.

Komin wentylacyjny służy do odprowadzania nadmiaru pary wodnej, wilgoci oraz kuchennych oparów. Najczęściej jest montowany w domach jednorodzinnych w pomieszczeniach takich, jak: kuchnia oraz łazienka. Zastosowanie systemów wentylacyjnych oraz kominów, pozwala na zachowanie odpowiedniej cyrkulacji wewnątrz domów. Zapobiega także powstawaniu w przyszłości grzyba oraz pleśni.

Kominy wentylacyjne wykonywane są zazwyczaj z pustaków wentylacyjnych. Są to grawitacyjne kanały wentylacyjne, które służą do odprowadzania zużytego powietrza z budynku oraz do doprowadzenia świeżego powietrza – zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza w pomieszczeniach szczególnie w tych narażonych na działanie wilgoci czyli np. łazienka i kuchnia. Zasadą jest, że każde pomieszczenie wymagające kanału wentylacyjnego musi mieć jeden osobny kanał.

GDZIE KUPIĆ KOMIN WENTYLACYJNY

Komin wentylacyjny województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie: Jelenia Góra, Radom, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście