Płyty drogowe

Płyty drogowe wykonane są z trwałych materiałów i znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach, związanych z budową. Najczęściej pełnią funkcję zastępczych płyt ułożonych na drodze dojazdowej lub po szkodach. Płyty drogowe mogą zostać wykorzystane ponownie i chociaż są używane, to i tak spełnią swoje zadania. Użycie takich płyt jest niezwykle ekonomiczne.

plyty drogowe cena

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju strop, prześlij nam dokumentację projektową a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Jakie zalety mają płyty drogowe

Płyty drogowe mają wiele korzystnych cech, które je wyróżniają. Przede wszystkim „ratują” w pewien sposób nawierzchnie publiczne, gdy dochodzi do ich uszkodzenia. Wykorzystując płytę można mieć pewność, że droga nadal będzie zdatna do użytku. Zwykle na drogach publicznych jest to rozwiązanie tymczasowe. Drogi wiejskie, czy prowadzące do posesji służą przez bardzo długi czas. Dzięki temu są profilami niezwykle wytrzymałymi. Warto zaznaczyć, że płyty te są odporne na działanie niekorzystnych czynników pogodowych i wytrzymują spore naciski. Płyty te nie wykruszają się także i bardzo łatwo można je zamontować i zdemontować. Przez co prosto je wymienić na inne lub zastąpić, gdy pełnią funkcję tymczasową.

Płyty drogowe betonowe są bardzo dobrym rozwiązaniem w infrastrukturze drogowej. Wykorzystuje się je do tworzenia m.in. dróg, podjazdów, chodników, czy parkingów. Mogą pełnić funkcję tymczasową, np. podczas uszkodzeń nawierzchni, ale i być zamontowane na stałe. Solidny materiał gwarantuje bardzo dobrą wytrzymałość. Płyty nie kruszą się ani nie nadłamują. Z powodzeniem będą służyły przez wiele dekad.

Jakie zastosowanie mają płyty drogowe

Najpowszechniejszym zastosowaniem płyt jest infrastruktura dróg. Montuje się je jako wykończenie elementu drogi, np. uszkodzonej. Pełnią one zwykle swoją funkcję do momentu naprawy drogi lub dorobienia nowego odcinka. Dzięki temu, że łatwo można je zdemontować, mogą zostać użyte ponownie. Użycie płyty ma wiele pozytywnych właściwości. Dzięki ich zastosowaniu samochody nie muszą, np. poruszać się po grząskiej nawierzchni. Kolejnym zastosowaniem płyt jest budowa tarasu. Do montażu tarasu można użyć płyt nieco lżejszych, ale równie solidnych. Płyty służą także do budowy dróg dojazdowych na posesję, czy do tworzenia podjazdów przed domem. Świetnie sprawdzą się także do utwardzania różnorodnych terenów, czy ścieżek podmokłych. Zwłaszcza jeżeli tereny te służą do przemieszczania się, czy to przez pieszych, czy samochody.

RODZAJE PŁYT DROGOWYCH

Płyty drogowe i ich rodzaje

Płyty wykonane są zwykle z betonu lub elementów prefabrykowanych, czy żelbetowych. Można je podzielić na kilka kategorii.

  • płyty JOMB — należą do najpopularniejszych płyt drogowych. Są to prefabrykowane konstrukcje, które bardzo dobrze radzą sobie jako podjazdy do posesji, czy dróg miejskich.
  • płyty MON — jest to prefabrykowana konstrukcja drogowa, która idealnie sprawdza się jako utwardzanie nawierzchni parkingów.
  • płyty JUMBO — również znajdzie zastosowanie w infrastrukturze drogowej, świetnie nadaje się do pokryć drogowych.
  • płyta MEBA — sprawdzą się w konstrukcji drogi dojazdowe do posesji. Sprawdzą się również do stworzenia placu wokół domu. Głównie ze względu na swój charakterystyczny układ.

Płyty drogowe

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS cena

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

strop teriva cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane cena

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyby windowe prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

płyty żerańskie cena

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

płyty korytkowe cena