Płyty drogowe

Płyty drogowe betonowe wykonane są z trwałych materiałów i znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach, związanych z budową. Najczęściej pełnią funkcję zastępczych płyt ułożonych na drodze dojazdowej lub po szkodach. Płyty betonowe drogowe mogą zostać wykorzystane ponownie i chociaż są używane, to i tak spełnią swoje zadania. Użycie takich płyt jest niezwykle ekonomiczne.

plyty drogowe cena

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju strop, prześlij nam dokumentację projektową a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Jakie zalety mają płyty drogowe

Płyty drogowe mają wiele korzystnych cech, które je wyróżniają. Przede wszystkim „ratują” w pewien sposób nawierzchnie publiczne, gdy dochodzi do ich uszkodzenia. Wykorzystując płyty betonowe drogowe można mieć pewność, że droga nadal będzie zdatna do użytku. Zwykle na drogach publicznych jest to rozwiązanie tymczasowe. Drogi wiejskie, czy prowadzące do posesji służą przez bardzo długi czas. Dzięki temu są profilami niezwykle wytrzymałymi. Warto zaznaczyć, że droga z płyt drogowych  jest odporna na działanie niekorzystnych czynników pogodowych i wytrzymują spore naciski. Płyty te nie wykruszają się także i bardzo łatwo można je zamontować i zdemontować. Przez co prosto je wymienić na inne lub zastąpić, gdy pełnią funkcję tymczasową.

Płyty betonowe na drogę są bardzo dobrym rozwiązaniem w infrastrukturze drogowej. Wykorzystuje się je do tworzenia m.in. dróg, podjazdów, chodników, czy parkingów. Płyta betonowa drogowa może pełnić funkcję tymczasową, np. podczas uszkodzeń nawierzchni, ale i być zamontowane na stałe. Solidny materiał gwarantuje bardzo dobrą wytrzymałość. Plyty drogowe nie kruszą się ani nie nadłamują. Płyty na drogę z powodzeniem będą służyły przez wiele dekad. Podczas układania dróg często wykorzystuje się również przepusty drogowe, a w niektórych miejscach wagi najazdowe.

Jakie zastosowanie mają płyty drogowe betonowe

Najpowszechniejszym zastosowaniem płyt jest infrastruktura dróg. Montuje się je jako wykończenie elementu drogi, np. uszkodzonej. Pełnią one zwykle swoją funkcję do momentu naprawy drogi lub dorobienia nowego odcinka. Dzięki temu, że łatwo można je zdemontować, mogą zostać użyte ponownie. Użycie płyty ma wiele pozytywnych właściwości. Dzięki ich zastosowaniu samochody nie muszą, np. poruszać się po grząskiej nawierzchni. Kolejnym zastosowaniem płyt jest budowa tarasu. Do montażu tarasu można użyć płyt nieco lżejszych, ale równie solidnych. Płyty służą także do budowy dróg dojazdowych na posesję, czy do tworzenia podjazdów przed domem. Świetnie sprawdzą się także do utwardzania różnorodnych terenów, czy ścieżek podmokłych. Zwłaszcza jeżeli tereny te służą do przemieszczania się, czy to przez pieszych, czy samochody.

RODZAJE PŁYT DROGOWYCH

Płyta betonowa drogowa i jej rodzaje

Płyty wykonane są zwykle z betonu lub elementów prefabrykowanych, czy żelbetowych. Można je podzielić na kilka kategorii.

  • płyty JOMB — należą do najpopularniejszych płyt drogowych. Są to prefabrykowane konstrukcje, które bardzo dobrze radzą sobie jako podjazdy do posesji, czy dróg miejskich.
  • płyty MON — jest to prefabrykowana konstrukcja drogowa, która idealnie sprawdza się jako utwardzanie nawierzchni parkingów.
  • płyty JUMBO — również znajdzie zastosowanie w infrastrukturze drogowej, świetnie nadaje się do pokryć drogowych.
  • płyta MEBA — sprawdzą się w konstrukcji drogi dojazdowe do posesji. Sprawdzą się również do stworzenia placu wokół domu. Głównie ze względu na swój charakterystyczny układ.

Płyty drogowe