Płyty Jomb

Płyty Jomb są jednym z rodzajów płyt drogowych, wykorzystywanych do konstruowania wadliwych lub uszkodzonych odcinków drogi. Bardzo dobrze sprawdzają się także w użytku indywidualnym. Płyty mają wiele znaczących zalet. Jedną z nich jest z pewnością ich wytrzymałość. Mimo tego, że bardzo często stosowane są tylko jako rozwiązanie tymczasowe. Są świetnym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie.

Jakie zalety maja płyty Jomb

Zaletą tego rodzaju płyt jest fakt, że pozwalają na płynną jazdę samochodu, bez uskoków. Dzięki temu można mieć pewność, że samochód nie ulegnie uszkodzeniu. Ponadto są niezwykle wytrzymałe. Mimo że określane często jako rozwiązanie tymczasowe, wytrzymują wiele dekad. Wykonane są jako prefabrykaty betonowe z trwałych materiałów: betonu lub żelbetu. Dzięki temu można je bardzo szybko zamontować i zdemontować. Co istotne, płyty pozwalają na montaż ręczny.

Jakie zastosowanie mają płyty Jomb

Płyty tego typu znajdują szerokie zastosowanie w infrastrukturze drogowej. Szczególnie sprawdzają się w budownictwie indywidualnym, gdyż można je wykorzystać do konstrukcji drogi dojazdowej do posesji. Droga ta, z wykorzystaniem płyty, będzie stabilna i wytrzymała. Można się po niej poruszać ciężkimi samochodami. Płyty często służą także do budowy chodników, czy do zabudowy placu wokół domu. Ich kształt pozwala na dokładne dopasowanie się do powierzchni. Co istotne, ten rodzaj infrastruktury drogowe służy często do „wykładania” podłoża terenów błotnistych i trawiastych. Głównie w miejscach, gdzie utrudnione jest poruszanie się, czy to samochodem, czy pieszo.

Płyty te montuje się także jako rozwiązanie tymczasowe, np. gdy zostaje uszkodzony kawałek jezdni. Nie zawsze można od razu przystąpić do wymiany asfaltu, dlatego jest to rozwiązanie szybkie i praktyczne. Płyty drogowe służą zatem jako i rozwiązanie doraźne. Służą do momentu naprawy. Służą również jako stały rodzaj nawierzchni, zwłaszcza w drogach, prowadzących do posesji.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

MONTAŻ PŁYT JOMB

Jak w przypadku montażu wszystkich płyt drogowych, zanim przystąpi się do prac, należy oczyścić teren. W miejscu układania płyt musi panować czystość. Należy pozbyć się śmieci, liści oraz innych zanieczyszczeń infrastruktury. Płyty układa się na warstwie podbudowy oraz warstwie wyrównawczej. Pierwsza z nich powinna stanowić cienki pas piasku lub drobnego żwiru. Warstwa wyrównawcza natomiast musi być złożona z cementu i piasku, dzięki temu konstrukcja będzie stabilna. Kolejnym krokiem jest układanie płyt drogowych według wytycznych projektowych. Warto pamiętać, iż muszą one do siebie dokładnie przylegać, jednak z zachowaniem dylatacji. Jeżeli zauważy się uszkodzone płyty, należy się ich od razu pozbywać i wymieniać na nowe.

Płyty typu Jomb są niezwykle popularną opcją tymczasowych płyt drogowych i często o ich zastosowaniu decyduje ich stosunkowo niska waga. Są wytrzymałe i stabilne. Dzięki swojej konstrukcji wytrzymują spore obciążenia, a dodatkowo bardzo szybko się je układa. Można tego dokonać nawet ręcznie! Płyty Jomb są częstym wyborem, jeżeli chodzi także o wybrukowanie dróg do posesji. Droga dojazdowa, czy plac wokół posesji, wyłożony płytami Jomb będzie bardziej funkcjonalny i bezpieczniejszy w użytkowaniu.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo płyty WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS cena

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

strop teriva cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane cena

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyby windowe prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

płyty żerańskie cena

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

płyty korytkowe cena