Płyty Jomb

Płyty Jomb

Są jednym z rodzajów płyt drogowych, wykorzystywanych do konstruowania wadliwych lub uszkodzonych odcinków drogi. Bardzo dobrze sprawdzają się także w użytku indywidualnym. Płyty mają wiele znaczących zalet. Jedną z nich jest z pewnością ich wytrzymałość. Mimo tego, że bardzo często stosowane są tylko jako rozwiązanie tymczasowe. Są świetnym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie.

 

Zastosowanie płyty Jomb

Płyty tego typu znajdują szerokie zastosowanie w infrastrukturze drogowej. Szczególnie sprawdzają się w budownictwie indywidualnym, gdyż można je wykorzystać do konstrukcji drogi dojazdowej do posesji. Droga ta, z wykorzystaniem płyty, będzie stabilna i wytrzymała. Można się po niej poruszać ciężkimi samochodami. Płyty często służą także do budowy chodników, czy do zabudowy placu wokół domu. Ich kształt pozwala na dokładne dopasowanie się do powierzchni. Co istotne, ten rodzaj infrastruktury drogowe służy często do „wykładania” podłoża terenów błotnistych i trawiastych. Głównie w miejscach, gdzie utrudnione jest poruszanie się, czy to samochodem, czy pieszo.

Płyty te montuje się także jako rozwiązanie tymczasowe, np. gdy zostaje uszkodzony kawałek jezdni. Nie zawsze można od razu przystąpić do wymiany asfaltu, dlatego jest to rozwiązanie szybkie i praktyczne. Płyty drogowe służą zatem jako i rozwiązanie doraźne. Służą do momentu naprawy. Służą również jako stały rodzaj nawierzchni, zwłaszcza w drogach, prowadzących do posesji.

 

Płyty Jomb — zalety

Zaletą tego rodzaju płyt jest fakt, że pozwalają na płynną jazdę samochodu, bez uskoków. Dzięki temu można mieć pewność, że samochód nie ulegnie uszkodzeniu. Ponadto są niezwykle wytrzymałe. Mimo że określane często jako rozwiązanie tymczasowe, wytrzymują wiele dekad. Wykonane są jako prefabrykaty betonowe z trwałych materiałów: betonu lub żelbetu. Dzięki temu można je bardzo szybko zamontować i zdemontować. Co istotne, płyty pozwalają na montaż ręczny.

 

Montaż płyt Jomb

Jak w przypadku montażu wszystkich płyt drogowych, zanim przystąpi się do prac, należy oczyścić teren. W miejscu układania płyt musi panować czystość. Należy pozbyć się śmieci, liści oraz innych zanieczyszczeń infrastruktury. Płyty układa się na warstwie podbudowy oraz warstwie wyrównawczej. Pierwsza z nich powinna stanowić cienki pas piasku lub drobnego żwiru. Warstwa wyrównawcza natomiast musi być złożona z cementu i piasku, dzięki temu konstrukcja będzie stabilna. Kolejnym krokiem jest układanie płyt drogowych według wytycznych projektowych. Warto pamiętać, iż muszą one do siebie dokładnie przylegać, jednak z zachowaniem dylatacji. Jeżeli zauważy się uszkodzone płyty, należy się ich od razu pozbywać i wymieniać na nowe.

Płyty typu Jomb są niezwykle popularną opcją tymczasowych płyt drogowych i często o ich zastosowaniu decyduje ich stosunkowo niska waga. Są wytrzymałe i stabilne. Dzięki swojej konstrukcji wytrzymują spore obciążenia, a dodatkowo bardzo szybko się je układa. Można tego dokonać nawet ręcznie! Płyty Jomb są częstym wyborem, jeżeli chodzi także o wybrukowanie dróg do posesji. Droga dojazdowa, czy plac wokół posesji, wyłożony płytami Jomb będzie bardziej funkcjonalny i bezpieczniejszy w użytkowaniu.

 

Obsługiwane regiony

Płyty drogowe JOMB dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Płyty JOMB województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Płyty JOMB fundamentowe miasta: Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście, Piaseczno, Pruszków, Legionowo, Mińsk Mazowiecki

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(