Schody dywanowe betonowe

Schody dywanowe betonowe należą do jednych z rodzajów schodów prefabrykowanych betonowych. Są to schody przeznaczone zwykle dla osób ceniących połączniu ekskluzywnego wyglądu z jego prostotą. Jest to jedno z droższych rozwiązań czego dowodzi ich cena, która jest dużo wyższa niż np. schodów prostych. Nowoczesne schody dywanowe zdecydowanie podkreślą design aranżacji wnętrza, a to nie koniec ich zalet. Sprawdź naszą ofertę i poznaj korzyści z montażu schodów dywanowych w swoim domu.

Schody dywanowe betonowe i ich zalety

Dlaczego warto się zdecydować na schody dywanowe? Decyzja o zastosowaniu schodów dywanowych zwykle wynika z nietuzinkowego gustu ich późniejszego użytkownika. Konstrukcja schodów dywanowych zapewnia ich przepiękny kształt, oraz możliwość pozostawienia ich w sposób nie wymagający ich zabudowania. W ten sposób zyskujemy wolną, dodatkową przestrzeń pod schodami, tak przecież cenną w projektach domów.

Stopnie schodów dywanowych można wykończyć tradycyjnym drewnem, ale również płytami marmurowymi czy szkłem. Schody dywanowe drewniane dodają przytulności wnętrzu, a szklane wyglądają pięknie zwłaszcza jeśli możemy je również oglądać od spodu. Montaż schodów dywanowych nie jest procesem skomplikowanym – można wykonać go szybko i sprawnie. Co ważne, nowoczesne schody betonowe we wnętrzu wyglądają tak lekko, jak schody drewniane, a mają lepsze parametry wytrzymałościowe i jedyny w swoim rodzaju design.

CHARAKTERYSTYKA SCHODÓW DYWANOWYCH

Schody dywanowe betonowe wykonuje się z wykorzystaniem deskowania. Konieczne jest ułożenie w nim zbrojenia z prętów stalowych połączonego ze zbrojeniem stropu. W ich konstrukcji wykorzystuje się żelbet (schody dywanowe żelbetowe) albo profile stalowe. Konstrukcje z profili stalowych mają elementy mocujące i otwory do mocowania okładziny, których nie widać na wierzchu schodów. Schody muszą wytrzymywać spore obciążenia, dlatego bieg schodów musi być zakotwiony w podkładzie podłogowym parteru i w stropie piętra.

Schody dywanowe możemy zastosować wszędzie tam, gdzie możemy zastosować również i inne rodzaje schodów z różnych materiałów. Schody dywanowe zabiegowe wykonujemy właściwie w dowolnym kształcie i zawsze dostosowujemy je do konkretnego projektu schodów. Schody dywanowe betonowe mogą być wykonane zarówno jako biegi proste dywanowe, jak i schody zabiegowe dywanowe. Tak jak ich odpowiedniki z płaska powierzchnią spodnią możemy je stosować wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W przypadku schodów dywanowych dla bezpieczeństwa dobrze też wykonać dodatkowe elementy, takie jak balustrada.

W naszej ofercie znajdują się solidnie wykonane schody dywanowe z betonu. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam tworzyć wysokiej jakości schody dywanowe  i nie tylko. Sprawdź całą ofertę naszych schodów prefabrykowanych.

JAK ZAMÓWIĆ SCHODY DYWANOWE BETONOWE?

W BUDMATER specjalizujemy się w obsłudze inwestycji w zakresie stropów oraz schodów prefabrykowanych. Projektujemy, produkujemy i dostarczamy schody dywanowe z betonu na terenie całej Polski. Dostarczamy naszym klientom zarówno gotowe rozwiązania, jak i te projektowane na indywidualne zamówienie. Oferujemy doradztwo naszych ekspertów. Chcesz zamówić schody dywanowe betonowe? Wyślij nam zapytanie z dokumentacją – wystarczy, że napiszesz na zapytania@budmater.pl albo zadzwonisz pod numer telefonu 799 356 736. Zapraszamy!