Schody dywanowe betonowe

Schody dywanowe betonowe należą do jednych z rodzajów schodów prefabrykowanych betonowych. Są to schody przeznaczone zwykle dla osób ceniących połączniu ekskluzywnego wyglądu z jego prostotą. Jest to jedno z droższych rozwiązań czego dowodzi ich cena, która jest dużo wyższa niż np. schodów prostych.

Nowoczesne schody dywanowe prefabrykowane zdecydowanie podkreślą design aranżacji wnętrza, a to nie koniec ich zalet. Sprawdź naszą ofertę i poznaj korzyści z montażu schodów dywanowych w swoim domu.

Schody dywanowe betonowe i ich zalety

Dlaczego warto się zdecydować na schody dywanowe? Decyzja o zastosowaniu schodów dywanowych zwykle wynika z nietuzinkowego gustu ich późniejszego użytkownika. Konstrukcja schodów dywanowych zapewnia ich przepiękny kształt, oraz możliwość pozostawienia ich w sposób nie wymagający ich zabudowania.

W ten sposób zyskujemy wolną, dodatkową przestrzeń pod schodami, tak przecież cenną w projektach domów.

Stopnie schodów dywanowych można wykończyć tradycyjnym drewnem, ale również płytami marmurowymi czy szkłem. Schody dywanowe drewniane dodają przytulności wnętrzu, a szklane wyglądają pięknie zwłaszcza jeśli możemy je również oglądać od spodu.

Montaż schodów dywanowych

Montaż schodów dywanowych nie jest procesem skomplikowanym – można wykonać go szybko i sprawnie.

Co ważne, nowoczesne schody betonowe we wnętrzu wyglądają tak lekko, jak schody drewniane, a mają lepsze parametry wytrzymałościowe i jedyny w swoim rodzaju design.

CHARAKTERYSTYKA SCHODÓW DYWANOWYCH

Schody dywanowe betonowe prefabrykowane – najczęstsze pytania

Poniżej spróbujemy odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań dotyczących schodów dywanowych prefabrykowanych

Co to są schody dywanowe

Schody dywanowe to najczęściej wewnętrzne schody drewniane wykonane na stalowej, niewidocznej z zewnątrz konstrukcji  Zdarzają się też wykonania betonowe. Są one obecnie bardzo popularne i pasujące do aktualnych trendów wykończeń wnętrz. Charakteryzują się estetycznym, nowoczesnym wyglądem, a także wytrzymałością, dzięki połączeniu drewna najczęściej dębowego i stali wraz z balustradami.

Jak wyglądają schody dywanowe prefabrykowane

Wiele osób pyta schody dywanowe betonowe ba beton jak zrobić? Dywanowe schody są schodami bardzo estetycznymi, pasującymi do aktualnych, modernistycznych trendów wykończeniowych. Są eleganckie, nowoczesne a zarazem wytrzymałe. Najczęściej wykańczane są stalową balustradą lub szkłem hartowanym.

Jak zrobić schody dywanowe

Do wykonania schodów dywanowych potrzebna jest stalowa konstrukcja, która będzie podstawą schodów. Jest ona obudowywana drewnem. Przy schodach betonowych dywanowych, sprawa wygląda zgoła inaczej, gdyż w drewnianej formie układa się zbrojenia i wypuszcza pręty, które później, po zalaniu schodów łączy się z stropem.

Betonowe schody dywanowe mają tę zaletę, że przyjeżdżają gotowe na budowę, jednak sama ich produkcja trwa stosunkowo długo, gdyż należy poczekać aż beton w formie całkowicie wyschnie.

Schody dywanowe montaż

Schody betonowe dywanowe – tak jak każde inne schody muszą posiadać punkt oparcia, by móc je zamontować. Najczęściej są one zakotwiczone w stropie i posadzce, jednak podczas montażu należy je dodatkowo za pomocą wsporników do ściany nośnej przy której będą montowane. Schody dywanowe samonośne nadają się do każdego z rodzajów stropów. Wymagane jest właściwe zaprojektowanie połączeń.

Dywanowe schody wykonanie

Schody dywanowe betonowe wykonuje się z wykorzystaniem deskowania. Konieczne jest ułożenie w nim zbrojenia z prętów stalowych połączonego ze zbrojeniem stropu. W ich konstrukcji wykorzystuje się żelbet (schody dywanowe żelbetowe) albo profile stalowe. Konstrukcje z profili stalowych mają elementy mocujące i otwory do mocowania okładziny, których nie widać na wierzchu schodów. Schody muszą wytrzymywać spore obciążenia, dlatego bieg schodów musi być zakotwiony w podkładzie podłogowym parteru i w stropie piętra.

Betonowe schody dywanowe i ich zastosowanie

Betonowe schody dywanowe możemy zastosować wszędzie tam, gdzie możemy zastosować również i inne rodzaje schodów z różnych materiałów. Schody dywanowe zabiegowe wykonujemy właściwie w dowolnym kształcie i zawsze dostosowujemy je do konkretnego projektu schodów. Schody dywanowe betonowe mogą być wykonane zarówno jako biegi proste dywanowe, jak i schody zabiegowe dywanowe.

Tak jak ich odpowiedniki z płaska powierzchnią spodnią możemy je stosować wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W przypadku schodów dywanowych dla bezpieczeństwa dobrze też wykonać dodatkowe elementy, takie jak balustrada.

W naszej ofercie znajdują się solidnie wykonane schody dywanowe z betonu. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam tworzyć wysokiej jakości schody dywanowe  i nie tylko. Sprawdź całą ofertę naszych schodów prefabrykowanych.

Schody betonowe dywanowe cena

Schody dywanowe cena zależy od wielu czynników. W BUDMATER specjalizujemy się w obsłudze inwestycji w zakresie stropów oraz schodów prefabrykowanych. Projektujemy, produkujemy i dostarczamy schody dywanowe z betonu na terenie całej Polski. Dostarczamy naszym klientom zarówno gotowe rozwiązania, jak i te projektowane na indywidualne zamówienie. Oferujemy doradztwo naszych ekspertów. Chcesz zamówić schody dywanowe betonowe? Wyślij nam zapytanie z dokumentacją – wystarczy, że napiszesz na zapytania@budmater.pl albo zadzwonisz pod numer telefonu 799 356 736. Zapraszamy!