Schody prefabrykowane zabiegowe betonowe

Schody prefabrykowane zabiegowe betonowe należą do jednych z najpopularniejszych rodzajów schodów prefabrykowanych. Schody prefabrykowane zabiegowe betonowe mają na zakrętach oraz przy zmianach kierunku wchodzenia charakterystyczne stopnie w kształcie trapezów lub trójkątów czyli tzw. „zabieg”. Niektórzy mówią, że są to schody łamane. Stworzone zostały do budynków, w których powierzchnia przeznaczona na schody nie jest zbyt duża. Idealnie sprawdzają się w domkach jednorodzinnych, gdzie ograniczenie powierzchni klatki schodowej pozwala zyskać dodatkową przestrzeń mieszkalną.

Schody zabiegowe prefabrykowane, jak każdy inny prefabrykat betonowy charakteryzuje imponująca wytrzymałość i wysoka funkcjonalność a ich design zadowoli również tych, którzy cenią sobie estetykę.

Zastanawiasz się, jakie schody do domu wybrać? Przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania stosowane przy projektowaniu i produkcji prefabrykowanych, betonowych schodów zabiegowych.

Gotowe schody zabiegowe – rodzaje schodów prefabrykowanych zabiegowych i ich charakterystyka

Gotowe schody zabiegowe oprócz charakterystycznego, trapezowego lub trójkątnego kształtu stopni na zakrętach i przy zmianie kierunku biegu wyróżniają się specyficznym kształtem dolnej powierzchni. Profil dolnej powierzchni schodów zabiegowych przypomina wstęgę spływającą łagodnie z wyższej kondygnacji, czym dodaje pomieszczeniom oryginalnego wyglądu. Betonowe schody zabiegowe nie tylko nie muszą być schowane gdzieś w korytarzach czy klatkach schodowych, ale wręcz nie powinny. Ich niepowtarzalnym wyglądem podkreślić można styl i charakter aranżacji naszych wnętrz.

Ze względu na sposób i precyzję wykończenia właśnie tej dolnej, wstęgowej powierzchni schodów występują rodzaje schodów zabiegowych jako schody pozytywowe i schody negatywowe.

Co to oznacza, i na czym polega różnica? Schody w pozytywie mają gładzoną dolną powierzchnię (prostą lub w kształcie wstęgi) a powierzchnie stopni zostają chropowate, aby ułatwić ich późniejsze wykończenie dowolnie wybranymi materiałami: płytkami, gresem czy drewnem. Schody w negatywie odwrotnie do negatywowych – mają na gładko zrobioną powierzchnię stopni. Schody pozytywowe stosuje się wtedy, gdy chcemy pozostawić stopnie odsłonięte bez żadnego zdobienia ich dodatkowymi materiałami wykończeniowymi.

Biegi schodowe zabiegowe można stosować wewnątrz jako schody wewnętrzne, jak i na zewnątrz budynku. Schody podlegają zaprojektowaniu i uzgodnieniom projektowym również po to, by ustalić szczegóły oparcia przy płycie stropowej. Wiele osób zastanawia się jak zrobić schody zabiegowe lub jak zrobić szalunek na schody półokrągłe i dochodzą do wniosku, że nie jest to takie proste i wybierają gotowe schody zabiegowe.

Schody prefabrykowane zabiegowe betonowe i ich zalety

Schody prefabrykowane zabiegowe są zróżnicowanie pod względem konstrukcyjnym, co daje możliwość ich wykończenia na wiele sposobów i przy użyciu różnych materiałów. Stopnie można wykończyć nie tylko tradycyjnym drewnem, ale także eleganckimi płytami marmurowymi czy szkłem. Dzięki temu uzyskujemy taki sam efekt, jaki dają wysokiej klasy schody drewniane z litego drewna, ale przy zdecydowanie niższych kosztach. Przy takiej konstrukcji schodów wnętrze nabierze nowych barw i staje się bardziej funkcjonalne.

Schody zabiegowe prefabrykowane producent może wykonać w dowolnym kształcie, dostosowanym do danego projektu – czy to schody proste, czy w kształcie litery U lub L. Są idealne, gdy na ich montaż jest potrzebne mało miejsca. A skoro o montażu mowa – cały proces jest naprawdę prosty i szybki, nie wymaga kilkudniowych prac montażowych, jak bywa w przypadku tradycyjnych schodów. Schody zabiegowe prefabrykowane żelbetowe są niezwykle przydatne podczas procesu budowania Twojego domu. Wykazują odporność przeciwpożarową, a ich konstrukcja zapewnia stosunkowo ciche użytkowanie w porównaniu z innymi rozwiązaniami materiałowymi (np. schody wykonane w całości z drewna). Do całości można dobrać barierkę – drewnianą czy metalową. Styl balustrady najlepiej dobrać do reszty schodów i aranżacji całej przestrzeni.

Jaka jest cena za schody prefabrykowane zabiegowe betonowe

Schody zabiegowe prefabrykowane mają cenę ustalaną indywidualnie, w zależności od ich wielkości i rodzaju. Zachęcamy do porównania produktów i wyboru idealnych schodów do domu z naszej oferty. Producent stropów Budmater ma w ofercie schody prefabrykowane tego rodzaju, a także produkty, takie jak szyby windowe i balkony prefabrykowane.

ZAMÓW SCHODY ZABIEGOWE PREBARYKOWANE!

Planujesz wykorzystać schody zabiegowe prefabrykowane w projekcie budynku? W BUDMATER zaprojektujesz i zamówisz je na terenie całej Polski. Jesteśmy producentem stropów, zajmujemy się zarówno projektowaniem, jak i produkcją oraz dostawą stropów w całym kraju. Zajmujemy się obsługą inwestycji budowlanych, zwłaszcza inwestycji deweloperskich. Dostarczamy gotowe rozwiązania systemowe i systemy stropowe na indywidualne zamówienie. Potrzebujesz doradztwa w wyborze schodów? Chcesz wykorzystać schody zabiegowe prefabrykowane w swoim domu? Wyślij nam zapytanie z dokumentacją – napisz na adres e-mail zapytania@budmater.pl albo zadzwoń do nas pod numer telefonu 799 356 736.