Szamba betonowe

Szamba betonowe są to podziemne zbiorniki wykonane z betonu. Służą do odprowadzania nieczystości z urządzeń elektrycznych, ale także z domów oraz budynków użyteczności publicznej. Najczęściej są one podłączane do sieci kanalizacyjnej lub nieco rzadziej, są bezodpływowe. Szamba bezodpływowe mogą być stosowane jedynie w miejscach, w których nie można (z przyczyn niezależnych) doprowadzić kanalizacji publicznej.

ZALETY SZAMBA BETONOWEGO

Szamba betonowe są dużo częściej wybieranym rozwiązaniem niż plastikowe, ponieważ są dużo trwalsze. Szamba te najczęściej umieszcza się przed wjazdem do domu lub niedaleko posesji. Głównie ze względu na fakt późniejszego wywozu nieczystości i łatwiejszego dojazdu pojazdu. Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że szamba betonowe są dużo korzystniejsze cenowo niż innego rodzaju szamba. Stąd też są bardzo chętnie wybieraną opcją do domów jednorodzinnych. Bardzo istotnym czynnikiem, wyróżniającym szamba betonowe jest ich gramatura. Szamba są na całej długości wykonane z tej samej grubości materiału, dzięki temu są wytrzymałe i mocne. Bardzo rzadko ulegają jakiemukolwiek uszkodzeniu. Co istotne szamba betonowe mają wszechstronne zastosowanie, mogą być stosowane do odprowadzania nieczystości, ale i ścieków, czy deszczówki. Mogą być z powodzeniem także zakładane na terenach podmokłych, trudnodostępnych. Szamba są dodatkowo zabezpieczone związkami chemicznymi, które zapobiegają przedostawaniu się wody do środka zbiornika. Warto pamiętać, iż konstrukcje te są dodatkowo zbrojone, co zapewnia im niezwykłą stabilność i trwałość.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

MONTAŻ SZAMBA BETONOWEGO

Szamba betonowe są sporymi zbiornikami, produkowane są zwykle do 12 000 litrów (czyli 12 m3). Są to standardowe wartości pojemności szamb betonowych, które przeznaczone są dla wieloosobowych rodzin lub rodzin wielopokoleniowych. Zaletą gotowych szamb jest fakt, że nie wymagają wielu prac budowlanych. Nie trzeba wykonywać żmudnych wykopów, wystarczy koparką wykonać dół. Następnie szambo jest przywożone przez dźwig i ustawiane wewnątrz wykopu. Tak gotową konstrukcję trzeba dokładnie zaizolować i podłączyć wszelkie potrzebne dopływy. Warto górną część zbiornika zaizolować warstwą wodoszczelną. Dzięki temu zbiornik nie będzie przesiąkać przez pokrywę górną. Co ważne, montaż takiego gotowego szamba wynosi do około 6 godzin. Jest to stosunkowo niewielki czas. Wszystkie prace można zakończyć w jedno popołudnie. Po skończonym montażu zakłada się pokrywę górną i zasypuje cały wykop. Ziemię można także dokładnie wygładzić.

Warto zaznaczyć, że wszystkie zbiorniki są sprawdzane ciśnieniowe poprzez nalewanie wody. Dzięki temu można dokładnie sprawdzić, czy zbiornik jest trwały oraz, czy gdzieś przecieka. Szamba betonowe to idealne rozwiązanie, jeżeli chodzi o odprowadzanie nieczystości. To solidne i trwałe konstrukcje, wodoszczelne i wykonane z mocnego materiału. Wybierając ten rodzaj szamba, można mieć pewność, że posłuży przez wiele dekad. Dodatkowo można wykorzystać go do wielu celów, nie tylko odprowadzania nieczystości. Świetnie posłuży także do odprowadzania wody deszczowej.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym