Trybuny sportowe prefabrykowane

Trybuny sportowe prefabrykowane są wykonywane jako prefabrykat pod konkretny projekt trybun. Trybuny wykonane są z betonu konstrukcyjnego z zamocowanymi w prefabrykacie elementami umożliwiającymi zamontowanie krzesełka stadionowe.

Trybuny sportowe prefabrykowane to element konstrukcyjny, który opiera się na ścianach z bloczków, konstrukcji stalowej lub na belkach żelbetowych. Trybuny pełnią rolę konstrukcji prefabrykowanej, po której odbywa się ruch kibiców lub uczestników koncertów. Komunikacja jest zarówno pionowa, jak i pozioma. Bardzo często trybuny sportowe prefabrykowane pełnią rolę zadaszenia obszaru wewnątrz korony na amfiteatry betonowe, pływalnie lub trybuny stadionowe na stadiony sportowe. Trybuny prefabrykowane betonowe używane są również w budownictwie przemysłowym, usługowych, w hotelach, szkołach czy niektórych urzędach.

W jaki sposób należy łączyć trybuny sportowe prefabrykowane

Trybuna boiskowa stadionowa łączona jest za pomocą odpowiednich łączników montażowych. Montaż odbywa się na belkach, używając do tego trzpieni oraz odpowiednio dobranych rur karbowanych. Bardzo ważnym jest odpowiednie zaprojektowanie zamków, bo to od nich zależeć będzie szczelność połączeń elementów trybun. Bardzo często trybuny muszą być również bezpiecznie połączone ze schodami prefabrykowanymi. Zdarza się również i to, że trybuny muszą zostać wkomponowane w obiekt, w którym zaprojektowane zostały płyty stropowe.

Trybuny sportowe cena – jaka jest cena za trybuny sportowe prefabrykowane

Cena za trybuny sportowe prefabrykowane zależy od przesłanej dokumentacji projektowej. Trudno podać nawet szacunkowy trybuny sportowej cennik, bo na jego wysokość ma wpływ wiele czynników. Elementy trybun prefabrykowanych możemy wykonać w różnych kształtach i różnych przekrojach. Do najpopularniejszych przekrojów należy przekrój ZZ, przekrój Z oraz przekroje C i L i również od tego, który z elementów zastosujemy, tak będzie różnica w cenie. Producent trybun sportowych może wykonać, różnicując długość elementów poziomych.