Balkony prefabrykowane

Balkony prefabrykowane stosuje się najczęściej tam, gdzie najważniejsza jest szybkość realizacji i cena inwestycji. Dzieje się tak ze względu na zdecydowane przyspieszenie prac budowlanych. Nasze płyty balkonowe dostarczamy z łącznikami termicznymi typu isocorb (izokorby). Najczęściej stosuje się je w budynkach wielorodzinnych. Oprócz balkonów betonowych jako producent stropów oferujemy także szyby windowe i schody prefabrykowane, w tym schody prefabrykowane zabiegowe.

Jakie zalety mają balkony prefabrykowane

Poniżej przedstawiamy kilka z kluczowych zalet balkonów prefabrykowanych

PRACE MOKRE

eliminacja miejsc wylewanych na mokro. Balkony montujemy wraz z montażem (układaniem) stropu

KOSZTY DODATKOWE

balkony przywozimy łącznie z łącznikami termicznymi (isocorby), co znacznie skraca proces montażu

PODPORY MONTAŻOWE

konieczne jest zastosowanie podpór montażowych

DOKUMENTACJA PROJEKTOWA

zapewniamy pełną dokumentację projektową.

ROZPIĘTOŚĆ

duże rozpiętości (zawsze przeliczamy maksymalną rozpiętość balkonu)

WYSOKOŚĆ

elastyczna wysokość balkonów zwykle ok. 16 do 20 cm

POZOSTAŁE CECHY BALKONÓW PREFABRYKOWANYCH

Balkony prefabrykowane to jedne z chętniej wybieranych obecnie elementów prefabrykowanych. Dzieje się tak dlatego, że są stabilne, wytrzymałe, odporne na wstrząsy, a przy tym stawia się je naprawdę szybko! Ponadto prefabrykaty to tzw. „czyste” materiały. Montując balkon prefabrykowany, nie pozostawimy wokół domu bałaganu, jak w przypadku murowanych konstrukcji. Nie trzeba także korzystać z szalunków, czy robót zbrojarskich, dzięki temu sprzątanie po montażu tego typu balkonu pójdzie o wiele sprawniej.

Termoizolacja i nowoczesny design balkonów z prefabrykatów

Balkony prefabrykowane wykazują duże właściwości termoizolacyjne. Zastosowane w nich wkładki termiczne, skutecznie chronią przed powstawaniem mostków cieplnych i utratą cennego ciepła. Tym samym, mimo że stanowią najbardziej wysuniętą część domu Balkony nie są narażone na zimno zewnętrze, a powierzchnia użytkowa nie jest wyziębiona. Znacząco podnosi się także komfort samego użytkowania. Co istotne, balkony i tarasy wykonywane są w nowoczesnym wzornictwie. Wysoko jakościowy design pasuje do budynków zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Istnieje także możliwość wyeksponowania różnych elementów w surowym betonie, także w kolorowym.

Balkony prefabrykowane są bezpieczne, stabilnie połączone z płytami stropowymi. Można je bez problemu obciążać pozostawiając na nich w lecie komplet mebli wypoczynkowych. Do każdego balkonu, można dobudować także system odwodnieniowy rur spustowych, w zależności od preferencji. Wszystkie elementy prefabrykowane są ze sobą odpowiednio zespolone!

płyta balkonowa

ELEMENTY BALKONÓW PREFABRYKOWANYCH

Poniżej przedstawiamy elementy potrzebne do wykonania balkonów prefabrykowanych

Balkony prefabrykowane

Sam balkon jest z oczywistych powodów głównym elementów balkonów prefabrykowanych. Balkony zawsze wykonujemy pod konkretne zamówienie poprzedzając ich produkcję uzgodnieniami projektowymi

Izocorby

Łączniki termiczne zwane przez fachowców izocorbami lub izokorby. Izocorby to element łączący balkon ze stropem. Łącznik termiczny ma funkcję zarówno łączenia balkonów, jak i stanowi zabezpiecza balkon przed przenikaniem ciepła zabezpieczając przed powstaniem mostka termicznego. W wielu przypadkach łącznik termiczny ma również funkcję zabezpieczenia przeciwogniowego.

Łączenie balkonu ze stropem za pomocą łączników termicznych jest rozwiązaniem bezpiecznym i sprawdzonym, a jego cena zależy od wielu czynników wynikając z samego projektu balkonów

Gdzie stosujemy balkony prefabrykowane

Balkony prefabrykowane stosuje sie przede wszystkim w budynkach wielorodzinnych i użyteczności publicznej

balkony prefabrykowane

Jak się montuje balkony prefabrykowane

Zamontowanie balkonu z gotowych elementów stalowych, prefabrykowanych jest niezwykle łatwy. Profesjonalnej ekipie zajmuje to kilka dni, w zależności od powierzchni oraz rodzaju elewacji całej konstrukcji. Jeśli  balkon jest w budownictwie jednorodzinnym, montaż powinien zająć nie dłużej niż jeden dzień.

Zamontowanie kotew chemicznych

Jeśli budynek jest z termoizolacją, montaż wszystkich kotew w pojedynczym, przydomowym balkonie, powinien zająć około 30 minut.

Jak zamontować balkony prefabrykowane

Konstrukcja składa się z gotowych elementów, które są przywożone na plac budowy. Nie trzeba ich poprawiać, ani wykonywać żadnych obróbek. Ekipa profesjonalistów montuje ze sobą poszczególne elementy konstrukcyjne.

Prace wykończeniowe przy balkonach prefabrykowanych

Uzależnione są od rodzaju całej elewacji oraz ilości balkonów. Jeśli montujemy garaże w wielu miejscach w instytucji, potrwają nieco dłużej, jeśli w domu jednorodzinnym, od godziny do kilku godzin, w zależności od powierzchni.

Balkon prefabrykowany jest obecnie jednym z popularniejszych rozwiązań montażowych, zwłaszcza w inwestycjach wielorodzinnych. Są wykonane z solidnych elementów gotowych, a także w pełni bezpieczne. Ich montaż jest niezwykle łatwy i nie tworzy bałaganu wokół budynku.

płyty balkonowe

BALKONY PREFABRYKOWANE -CHARAKTERYSTYKA

Płyta balkonowa prefabrykowana to jeden z popularniejszych prefabrykatów. Jest wytrzymała na warunki zewnętrzne, odporna na wstrząsy i bardzo łatwa i czysta w montażu. Balkon prefabrykowany jest bezpiecznie połączony z płytami stropowymi przy pomocy łączników balkonowych, tzw. izocorb. Pełnią one również funkcję łączników termicznych oraz zabezpieczenia przeciw ogniowego.

Balkony prefabrykowane mają cennik, na który składają się płyta balkonowa i isocorb, a cena uzależniona jest od ich wielkości.

BALKONY PREFABRYKOWANE – ZASTOSOWANIE

Zastosowanie balkonu prefabrykowanego betonowego przyda się przede wszystkim w budownictwie wielorodzinnym,gdzie czas realizacji inwestycji i koszty mająnajwiększą wartość. Balkony prefabrykowane montuje się wraz z montażem i układaniem stropu.

W nowoczesnym budownictwie balkony prefabrykowane jako producent wykonujemy z gotowych elementów, co gwarantuje krótszy czas montażu przy jednoczesnej stabilności całej konstrukcji.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym