Balkony prefabrykowane

Balkony prefabrykowane stosuje się najczęściej tam, gdzie najważniejsza jest szybkość realizacji i cena inwestycji. Dzieje się tak ze względu na zdecydowane przyśpieszenie prac budowlanych. Balkony prefabrykowane dostarczamy z łącznikami termicznymi (izocorby). Najczęściej stosuje się je w budynkach wielorodzinnych. Balkony w nowoczesnym budownictwie najczęściej wykonujemy z elementów prefabrykowanych, co gwarantuje przede wszystkim krótszy czas montażu przy jednoczesnym stabilności całej konstrukcji.

Zastosowanie balkonu prefabrykowanego przyda się przede wszystkim w budownictwie wielorodzinnym, tam gdzie czas realizacji inwestycji i koszty maja największą wartość. Balkony prefabrykowane montuje się równocześnie z montażem i układaniem stropu

Jakie zalety mają balkony prefabrykowane

Poniżej przedstawiamy kilka z kluczowych zalet balkonów prefabrykowanych

PRACE MOKRE

eliminacja miejsc wylewanych na mokro. Balkony montujemy wraz z montażem (układaniem) stropu

KOSZTY DODATKOWE

balkony przywozimy łącznie z łącznikami termicznymi (isocorby), co znacznie skraca proces montażu

PODPORY MONTAŻOWE

konieczne jest zastosowanie podpór montażowych

DOKUMENTACJA PROJEKTOWA

zapewniamy pełną dokumentację projektową.

ROZPIĘTOŚĆ

duże rozpiętości (zawsze przeliczamy maksymalną rozpiętość balkonu)

WYSOKOŚĆ

elastyczna wysokość balkonów zwykle ok. 16 do 20 cm

POZOSTAŁE CECHY BALKONÓW PREFABRYKOWANYCH

Balkony prefabrykowane to jedne z chętniej wybieranych obecnie elementów prefabrykowanych. Dzieje się tak dlatego, że są stabilne, wytrzymałe, odporne na wstrząsy, a przy tym stawia się je naprawdę szybko! Ponadto prefabrykaty to tzw. „czyste” materiały. Montując balkon prefabrykowany, nie pozostawimy wokół domu bałaganu, jak w przypadku murowanych konstrukcji. Nie trzeba także korzystać z szalunków, czy robót zbrojarskich, dzięki temu sprzątanie po montażu tego typu balkonu pójdzie o wiele sprawniej.

Termoizolacja i nowoczesny design balkonów z prefabrykatów

Balkony prefabrykowane wykazują duże właściwości termoizolacyjne. Zastosowane w nich wkładki termiczne, skutecznie chronią przed powstawaniem mostków cieplnych i utratą cennego ciepła. Tym samym, mimo że stanowią najbardziej wysuniętą część domu Balkony nie są narażone na zimno zewnętrze, a powierzchnia użytkowa nie jest wyziębiona. Znacząco podnosi się także komfort samego użytkowania. Co istotne, balkony i tarasy wykonywane są w nowoczesnym wzornictwie. Wysoko jakościowy design pasuje do budynków zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Istnieje także możliwość wyeksponowania różnych elementów w surowym betonie, także w kolorowym.

Balkony prefabrykowane są bezpieczne, stabilnie połączone z płytami stropowymi. Można je bez problemu obciążać pozostawiając na nich w lecie komplet mebli wypoczynkowych. Do każdego balkonu, można dobudować także system odwodnieniowy rur spustowych, w zależności od preferencji. Wszystkie elementy prefabrykowane są ze sobą odpowiednio zespolone!

plyta balkonowa 845x684 Balkony prefabrykowane

ELEMENTY BALKONÓW PREFABRYKOWANYCH

Poniżej przedstawiamy elementy potrzebne do wykonania balkonów prefabrykowanych

Balkony prefabrykowane

Sam balkon jest z oczywistych powodów głównym elementów balkonów prefabrykowanych. Balkony zawsze wykonujemy pod konkretne zamówienie poprzedzając ich produkcję uzgodnieniami projektowymi

Izocorby

Łączniki termiczne zwane przez fachowców izocorbami lub izokorby. Izocorby to element łączący balkon ze stropem. Łącznik termiczny ma funkcję zarówno łączenia balkonów, jak i stanowi zabezpiecza balkon przed przenikaniem ciepła zabezpieczając przed powstaniem mostka termicznego. W wielu przypadkach łącznik termiczny ma również funkcję zabezpieczenia przeciwogniowego.

Łączenie balkonu ze stropem za pomocą łączników termicznych jest rozwiązaniem bezpiecznym i sprawdzonym, a jego cena zależy od wielu czynników wynikając z samego projektu balkonów

Gdzie stosujemy balkony prefabrykowane

Balkony prefabrykowane stosuje sie przede wszystkim w budynkach wielorodzinnych i użyteczności publicznej

balkony prefabrykowane 300x225 Balkony prefabrykowane

Jak się montuje balkony prefabrykowane

Zamontowanie balkonu z gotowych elementów stalowych, prefabrykowanych jest niezwykle łatwy. Profesjonalnej ekipie zajmuje to kilka dni, w zależności od powierzchni oraz rodzaju elewacji całej konstrukcji. Jeśli  balkon jest w budownictwie jednorodzinnym, montaż powinien zająć nie dłużej niż jeden dzień.

Zamontowanie kotew chemicznych

Jeśli budynek jest z termoizolacją, montaż wszystkich kotew w pojedynczym, przydomowym balkonie, powinien zająć około 30 minut.

Jak zamontować balkony prefabrykowane

Konstrukcja składa się z gotowych elementów, które są przywożone na plac budowy. Nie trzeba ich poprawiać, ani wykonywać żadnych obróbek. Ekipa profesjonalistów montuje ze sobą poszczególne elementy konstrukcyjne.

Prace wykończeniowe przy balkonach prefabrykowanych

Uzależnione są od rodzaju całej elewacji oraz ilości balkonów. Jeśli montujemy garaże w wielu miejscach w instytucji, potrwają nieco dłużej, jeśli w domu jednorodzinnym, od godziny do kilku godzin, w zależności od powierzchni.

Balkon prefabrykowany jest obecnie jednym z popularniejszych rozwiązań montażowych, zwłaszcza w inwestycjach wielorodzinnych. Są wykonane z solidnych elementów gotowych, a także w pełni bezpieczne. Ich montaż jest niezwykle łatwy i nie tworzy bałaganu wokół budynku.

plyty balkonowe 845x684 Balkony prefabrykowane

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS 495x400 Balkony prefabrykowane

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena 495x400 Balkony prefabrykowane

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

teriva strop e1582210459458 495x400 Balkony prefabrykowane

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany cena 495x400 Balkony prefabrykowane

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

schody 495x400 Balkony prefabrykowane

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyb windowy 495x400 Balkony prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

plyty zeranskie cena 495x400 Balkony prefabrykowane

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe spręzone cena 495x400 Balkony prefabrykowane

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

korytkowe 495x384 Balkony prefabrykowane