Budynki inwentarskie

Budynki inwentarskie swoje zastosowania znajduje przede wszystkim w utrzymaniu zwierząt gospodarskich. To tam hoduje się bydło. Modernizacja, jaką „przeżywa” rolnictwo i agroturystyka zakłada wiele kompatybilnych rozwiązań. Oprócz automatyzacji systemu pracy, powstaje wieje budynków, ułatwiających przechowywanie i hodowlę. Do takiej grupy należy także budynek inwentarski. Jest to konstrukcja nowoczesna, wykonana z prefabrykatów.

Budynki inwentarskie i ich zastosowanie

Jakie są rodzaje budynki inwentarskie

Budynki inwentarskie można podzielić na kilka rodzajów. Wyróżnia się zatem konstrukcje pawilonowe, czyli wolnostojące. Stawia się je najczęściej rzędowo, obok siebie, rzadziej wachlarzowo lub gwieździście. Kolejnym budynkiem inwentarzowym jest tzw. układ blokowy. Jest to kilka budynków, które połączone są ze sobą w jeden zespół. Ostatnim typem budynku inwentarskiego jest konstrukcja monoblokowa. Jest to jeden budynek, który pełni rolę hodowli dla wszystkich zwierząt. Co istotne, w konstrukcjach tych można hodować m.in. bydło, owce, kury, trzodę chlewną, kaczki, gęsi, indyki. Budynki inwentarskie mają ściśle wyznaczone normy, których należy trzymać się podczas ich montażu. Aby poprawnie zamontować całą konstrukcję, należy postępować zgodnie z instrukcją, zawartą w projekcie. Każdy budynek ma inne, dostosowane do wymóg parametry, zarówno konstrukcyjne, jak i te panujące wewnątrz. Sporo zależy także od tego, jakie, konkretne zwierzę będzie w nim hodowane. Co ciekawe, każda taka budowla ma swoją, konkretną nazwę. Trzodę chlewną trzyma się w chlewniach, bydło w obornikach, owce w owczarniach, a kury w kurnikach itd.

Zalety budynków inwentarskich

Budynki, służące w gospodarstwach agroturystycznych mają wiele zalet. Te nowoczesne konstrukcje cechują się ścisłymi normami Unii Europejskiej. Dodatkowo mają odpowiednie zapisy, które umożliwiają eksport poza Polskę. Zostały ponadto wykonane z materiałów trwałych, prefabrykowanych, coraz popularniejszych na rynku budowlanym. Prefabrykaty stawia się szybko i niezwykle łatwo. Pasujące i kompatybilne elementy łączą się ze sobą, tworząc całość. Można zatem stwierdzić, że montaż budynku jest niemal tak łatwy, jak demontaż. Budynki inwentarskie zostają także każdorazowo dopasowane do norm, które muszą spełnić, pełniąc funkcję pomieszczenia dla zwierząt. W zależności od tego, jakie zwierzę będzie „zamieszkiwać” budynek, takie warunki wewnątrz muszą panować. Użyte materiały i surowce zapewniają komfort cieplny zwierzętom i dogodne warunki zootechniczne. Co więcej, konstrukcje te są proekologiczne i przyjazne dla środowiska. Stal, która zostaje użyta do produkcji komponentów, nie emituje szkodliwych związków. Przebywanie wewnątrz jest zatem przyjazne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Nowoczesne budynki pozwalają także na zminimalizowanie nakładów pracy w bieżącej obsłudze zwierząt. Pozwalają na dobre utrzymanie warunków sanitarnych. Zastosowane surowce do budowy konstrukcji, nie wymagają dodatkowych obróbek. Ścian nie trzeba wygładzać, ani tynkować. Ważną zaletą budynków inwentarskich jest fakt, że bardzo szybko po postawieniu ulegają procesowi amortyzacji. Dodatkowo można je także przeznaczyć na cele pozarolnicze, np. na przechowywanie.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

MONTAŻ BUDYNKÓW INWENTARSKICH

Budynki te są montowane przez profesjonalne ekipy budowlane, tuż po wyłożeniu fundamentów. Poszczególne komponenty są ze sobą łączone bezpośrednio na budowie. Prefabrykaty zapewniają znacząco krótszy czas budowy, niż tradycyjne rozwiązania. W zależności od tego, jak duży będzie budynek inwentarski, prace montażowe mogą potrwać tylko kilka dni!

Budynki inwentarskie znajdują swoje zastosowanie jako pomieszczenia, służące do hodowli zwierząt w gospodarstwach rolnych. Użyte do ich budowy materiały prefabrykowane, spełniają normy unijne, a także normy zootechniczne. Mają dobrą izolację termiczną i akustyczną. Co najważniejsze, można je niezwykle szybko zamontować i zdemontować. Mogą spełniać swoją funkcję także jako obiekty pozarolnicze, np. jako przechowalnie lub obiekty agroturystyczne.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym