Komin do pieca gazowego

Komin do pieca gazowego to kominy te można podzielić na konstrukcje integralne z budynkiem mieszkalnym. W ten sposób najczęściej buduje się kominy, gdy planuje się piec gazowe od początku budowy. Mogą stanowić też osobną konstrukcję, wykonane z trwałych, ceramicznych materiałów. Kominy do pieca gazowego służą do odprowadzania dymu oraz szkodliwych substancji, powstałych w wyniku spalania. Powinny być odpowiednio zabezpieczone od wewnątrz.

Budując dom, komin do pieca gazowego jest wyborem łatwym. Odpowiedni produkt dobiera się według projektu. Gdy natomiast komin ma stanąć dużo później, należy poradzić się dachowców. Rady powinien udzielić mistrz kominiarstwa i dobrać odpowiednią konstrukcję do parametrów domu. O wiele prościej jest zaplanować rodzaj ogrzewania na etapie budowy domu. Dzięki temu można od razu zdecydować się na, np. komin wolnostojący. Gdy budynek już stoi, można wyłożyć wnętrze tradycyjnego komina odpowiednim materiałem. Zakup wolnostojącego komina sprawdzi się natomiast dużo lepiej. Przede wszystkim dlatego, że można dobrać produkt odpowiedni do potrzeb, a także ze sprawdzonych, trwałym materiałów, np. ceramiki. Dobry komin do pieca gazowego powinien być kwasoodporny. Dzięki temu będzie mógł odprowadzać spaliny i szkodliwe substancje. Nie ulegnie także procesowi korozji. To właśnie przewód spalinowy jest najważniejszą częścią komina. Obudowa z wewnątrz pełni funkcję izolującą od dymu i spalin, ocieplającą, a także estetyczną.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju strop, prześlij nam dokumentację projektową a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE CECHY

Prawidłowo zamontowany i szczelny komin do pieca gazowego poprawnie odprowadza spaliny  na zewnątrz. Dzięki temu eliminuje się możliwość zatrucia tlenkiem węgla lub innymi, szkodliwymi substancjami. Kominy wykonane są z trwałych materiałów, przewidzianych do wysokich temperatur. Bez przeszkód można w nich palić paliwami ciekłymi, nawet do 600 stopni! Wysoko jakościowe rury ceramiczne odporne są na zapalenia się substancji, a także podpalenia ewentualnej sadzy. Kominy te cechuje bardzo dobry ciąg powietrza, nieuzależniony wpływami pogodowymi. Zastosowanie tego rodzaju konstrukcji sprawi, że w pomieszczeniach bardzo szybko zrobi się odpowiednia temperatura. Co najważniejsze, kominy te wyposażone są w zbiorniki na kondensat, co umożliwia prawidłowe spalanie substancji gazowych.

ZASTOSOWANIE KOMINA DO PIECA GAZOWEGO

Zastosowanie pieca gazowego jest nowoczesnym rozwiązaniem, które sprawdza się w coraz większej liczbie domów. Szczelne i dobrze odprowadzające dym kominy są podstawą tego typu ogrzewania. Ponadto wystarczy odpowiednio ustawić piec i włączyć, by po chwili móc cieszyć się z nagrzanych pomieszczeń. Tego komfortu nie zapewniają z pewnością piece centralne na węgiel.

Kominy produkowane do pieca gazowego wykonane zostały z trwałego materiału wewnątrz kwasoodpornego. Zapewnia to prawidłowe i dokładne odprowadzanie dymu na zewnątrz. Każda obudowa komina do pieca gazowego jest szczelna i nie przepuszcza substancji szkodliwych do pomieszczeń domu lub pokoju. Kominy wykonane z materiałów ceramicznych są gwarancją trwałości i długoletniego użytkowania.

Komin przeznaczony do paliw płynnych – w tym gazu – powinien się charakteryzować wysoką odpornością na silnie korozyjne działanie spalin. Do pieców gazowych stosowane są dwa rodzaje kominów. Są to kominy z przewodami rurowymi ze stali kwasoodpornej lub z wysokiej jakości żaroodpornych rur ceramicznych. Ze względu na niską temperaturę spalania paliw płynnych kominy wyposażone są również zbiornik na kondensat

Zamów bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na twoje pytania i doradzimy odnośnie wyboru optymalnych produktów.

ZAMÓW KONSULTACJE

GDZIE KUPIĆ KOMIN DO PIECA GAZOWEGO

Kominy do pieca gazowego województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie: Jelenia Góra, Radom, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście