Domy prefabrykowane betonowe

Domy prefabrykowane betonowe to odpowiedź na rosnące ceny materiałów budowlanych – w naszej ofercie klient otrzymuje półroczną gwarancję ceny, na trudności w znalezieniu ekipy budowlanej – zapewniamy kompleksową usługę – gotowy projekt domu, wykonanie prefabrykatów i montaż na budowie. Domek z prefabrykatów to również rozwiązanie na przeciągające się terminy – dom z gotowych elementów betonowych do stanu surowego otwartego zajmuje nam nie więcej niż 3 miesiące.

Gotowe domy prefabrykowane to sposób na spełnienie marzeń szybciej i taniej niż w tradycyjnym budownictwie. Zobacz nasze propozycje gotowych projektów domów wykonanych z prefabrykowanych modułów.

Czytaj dalej i poznaj szerzej technologię budowy domów prefabrykowanych
lub zapytaj o projekt i wycenę

Czym wyróżniają się domy prefabrykowane betonowe

Przystępując do budowy domu z prefabrykowanych elementów mamy do dyspozycji ogrom możliwości, rozwiązań różniących się chociażby technologią produkcji poszczególnych elementów, sposobem montażu czy ceną.

Najczęściej pierwszą myślą przychodzącą nam do głowy, gdy mówimy o domach prefabrykowanych, czy domach modułowych, są domy drewniane – kojarzone z budownictwem skandynawskim. W tego typach domów stawiana jest najpierw drewniana konstrukcja – szkielet domu, który następnie uzupełniany jest ścianami ze sklejki. Jest to technologia wykorzystywana od wielu lat, powszechnie znana i rozpoznawana. Nie każdy jednak wie, że w budownictwie skandynawskim coraz częściej odchodzi się od drewna na rzecz innych, nowocześniejszych rozwiązań.

Pozostając przy sprawdzających się w każdych warunkach klimatycznych prefabrykowanych modułach, obecnie wybierane są raczej prefabrykaty keramzytowe i betonowe. Znaczna cześć domów modułowych stawianych w Skandynawii wykonana jest właśnie z prefabrykatów betonowych. Jako tańsza, trwalsza i bardziej energooszczędna alternatywa dla tradycyjnego budownictwa, prefabrykowane konstrukcje betonowe zyskują coraz większą popularność nie tylko w Skandynawii.

U nas niestety technologia domów prefabrykowanych w powszechnej opinii łączona jest z socjalistycznym budownictwem z lat 70. Aby zerwać z ogólnie przyjętymi, negatywnymi schematami oraz poszerzyć wiedzę na temat zmian jakim technologia prefabrykacji budowlanych przeszła do tamtych czasów przedstawiamy uproszczony zarys technologii budowy domu z gotowych betonowych elementów. Dobrze przygotowany projekt deweloperski może doprowadzić do tego, że powstaną domy modułowe – domy gotowe wykonane w zakładzie produkcyjnym.

Zwracając uwagę na wady i zalety prefabrykowanych modułów do budowy domu chcemy przybliżyć inwestorom te przemyślane rozwiązania. Chcemy, aby mając pełną wiedzę o możliwościach i ograniczeniach domów z prefabrykatów betonowych mogli świadomie dokonać wyboru najlepszego dla siebie rozwiązania.

Jak powstają gotowe domy prefabrykowane krok po kroku

Gdy mamy już za sobą etapy projektowania i załatwiania wszelkich formalności wymaganych przed rozpoczęciem budowy możemy przystąpić do prac ziemnych i fundamentowych.

Dom w stanie zerowym to ten moment, w którym fundamenty naszego przyszłego domu przygotowane są do wznoszenia właściwej konstrukcji. W przypadku budowy domu z prefabrykatów betonowych, nie czekając na osiągnięcie stanu zerowego inwestycji możemy rozpocząć już produkcję poszczególnych segmentów. Domy z betonu to znaczne skrócenie czasu realizacji inwestycji. Budynek prefabrykowany produkowany jest na zamówienie inwestora, pod konkretny, indywidualny projekt domu i dowożone na teren prac budowlanych w miarę bieżących potrzeb. Dom z gotowych elementów prefabrykowanych wykonywany jest w zakładzie prefabrykacji.

Na którym etapie budowy domu znajdują więc zastosowanie prefabrykowane elementy? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy wyjaśnić czym jest stan surowy otwarty i czym jest stan surowy zamknięty.

W największym uproszczeniu, zakres prac budowlanych przy budowie domu do stan surowego otwartego obejmuje: budowę ścian nośnych, wykonanie stropu, wykonanie kominów, betonowanie schodów, montaż konstrukcji dachu i jego wstępnego pokrycia. W stanie surowym zamkniętym mamy do wykonania: montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wznoszenie ścian działowych i położenie pokrycia dachowego.

Stan surowy otwarty i stan surowy zamknięty to milowe kroki w trakcie budowy. Po nich pozostają już tylko prace wykończeniowe i dopełnienie formalności po zakończeniu budowy.

Domy prefabrykowane. Etapy budowy domu krok po kroku
Domy prefabrykowane. Etapy budowy domu krok po kroku

Odpowiadając na postawione wcześniej pytanie – prefabrykowane elementy znajdują zastosowanie na tym etapie budowy domu, w którym wznosimy główną jego konstrukcję.

  • Zamiast murowania ścian z gazobetonu czy pustaków ceramicznych mamy montaż ścian prefabrykowanych.
  • Wraz z zewnętrznymi ścianami nośnymi montujemy również prefabrykowane ścianki działowe.
  • Podobnie z budową stropu, zamiast wylewania praco- i czasochłonnego monolitu mamy gotowe płyty stropowe, co ponownie upraszcza i przyspiesza prace budowlane.
  • W trakcie budowy stropu montujemy również prefabrykowane schody i balkony, zyskując tym samym sposób kolejne tygodnie pracy.

Własny dom z elementów prefabrykowanych to oszczędność czasu

Dom z elementów prefabrykowanych pozwala na skrócenie czasu budowy nawet do 50% względem tradycyjnego budownictwa. Potrzebujemy jedynie 3 miesięcy, aby doprowadzić dom do stanu surowego otwartego z ociepleniem (bez dachu). Już w trakcie trwania prac ziemnych i fundamentowych produkowane są modułowe elementy domu do tego szybki montaż gotowych elementów na terenie budowy.

Domy prefabrykowane. Etapy budowy domu z prefabrykatów i tradycyjnymi metodami, porównanie.

W jakiej wersji możemy wykonać domy z elementów prefabrykowanych

Domy prefabrykowane betonowe wykonujemy najczęściej z montażem. Domy mogą być w wersji z dachem, lub bez dachu, a także z ociepleniem jako dwu lub trójwarstwowe, lub bez docieplenia

Prefabrykowane elementy do budowy domu

Energooszczędne domy prefabrykowane to alternatywa dla domów budowanych tradycyjną metodą z pustaków, bloczków betonowych czy cegieł. Głównym elementem konstrukcji są gotowe betonowe ściany dostępne w kilku wariantach dopasowanych do oczekiwań inwestora. Kolejny element to gotowe prefabrykowane stropy wykonane w analogicznej do ścian technologii co daje nam dom z gotowych elementów betonowych.

Jednym z najnowocześniejszych i bardzo często wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem jest budowa domu z prefabrykatów typu FILIGRAN. Technologia ta zapewnia doskonałą jakość, trwałość i bezpieczeństwo domu. Zyskujemy również na dodatkowej przestrzeni wewnątrz domu – ściany wykonane w tej technologii mają tylko 30 cm grubości. Dodatkowym atutem ścian i stropów typu FILIGRAN jest bardzo wysoka jakość wykończenia powierzchni. Najczęściej prace wykończeniowe ograniczają się do położenia tynków cienkowarstwowych i pomalowania powierzchni.

Strop FILIGRAN

Domy prefabrykowane betonowe - stropy Filigran

Strop FILIGRAN to jedno z nowocześniejszych rozwiązań w budownictwie. Jest on jednym z wariantów stropów płytowych, zespolonych, o bardzo dużej rozpiętości. Dlaczego strop filigranowy jest odpowiednim wyborem do budowy domu prefabrykowanego? Dowiedz się z naszej bazy wiedzy.

Ściany typu FILIGRAN

Domy prefabrykowane betonowe - ściany Filigran

Zespolone ściany prefabrykowane FILIGRAN to wyprodukowane na zamówienie moduły gotowe do montażu na budowie wprost z samochodu. Jakie mamy rodzaje ścian prefabrykowanych? Jakie wymagania stawiają przed inwestorem? Dowiedz się z naszej bazy wiedzy.

Prefabrykowane elementy do budowy domu to nie tylko ściany i stropy

Możliwość budowy domu z prefabrykatów nie ogranicza się do budownictwa jednorodzinnego. Technologia ta znajduje również zastosowanie w budownictwie wielorodzinnym, przy budynkach wielokondygnacyjnych, budynkach przemysłowych czy użyteczności publicznej. Stąd szeroka oferta ścian i stropów FILIGRAN rozbudowana jest o kolejne elementy konstrukcyjne domów prefabrykowanych czyli schody wraz ze spocznikami oraz prefabrykowane balkony.

Decydując się na dom z prefabrykatów wybieramy jedno z najbardziej spójnych technologicznie i kompleksowych rozwiązań na rynku. Wszystkie moduły z których wznoszony jest dom projektowane są pod konkretną inwestycję, produkowane z zachowaniem zgodności z wszystkimi obowiązującymi normami i montowane przez doświadczonych pracowników.

Schody prefabrykowane

Domy prefabrykowane. Gotowe, prefabrykowane schody

Modele schodów prefabrykowanych różnią się od siebie zarówno formą, jak i materiałem. Do wyboru mamy lekkie i subtelne schody dywanowe, zajmujące mało miejsca schody zabiegowe, czy klasyczne, dwubiegowe schody proste ze spocznikami. Decyzję o wyborze schodów prefabrykowanych należy podjąć już na etapie projektu. Na jakie schody zdecydować się przy budowie domu? W naszej bazie wiedzy przybliżamy różne rozwiązania pozostawiając decyzję inwestorom.

Balkony prefabrykowane

Domy prefabrykowane. Gotowe, prefabrykowane balkony

Nowoczesny design balkonów z prefabrykatów w połączeniu z wykorzystaniem najnowszych technologii wykończenia powierzchni daje projektantom i inwestorom ogrom możliwości. Wysoki komfort użytkowania uzyskany dzięki nowoczesnej termoizolacji, mrozoodporność, wodoszczelność i szybkość realizacji to ich niewątpliwe atuty. Więcej o dostępnych rozwiązaniach, szybkich i prostych sposobach montażu płyt balkonowych i tarasowych w bazie wiedzy.

Budowa domu z prefabrykatów betonowych – 4 obszary wsparcia inwestora

Budowa domu z prefabrykatów betonowych to rozwiązanie z jakim wychodzimy w stronę zarówno inwestorów indywidualnych jak i deweloperów. Z naszej strony oferujemy: konsultacje projektanta i projekt zastępczy, wykonanie i montaż ścian zewnętrznych trójwarstwowych ocieplanych pianką PUR, wykonanie i montaż płyt stropowych filigranowych, zalewanie stropów nadbetonem oraz transport (w tym, w zależności od potrzeb, HDS lub dźwig).

Domy prefabrykowane betonowe. Projektowanie.

1. Konsultacje projektanta + projekt zastępczy

Sama budowa domu z elementów prefabrykowanych trwa bardzo krótko, jednak aby to było możliwe, należy się do niej dobrze przygotować. Prace nad projektowaniem i uzgodnieniami należy rozpocząć znacznie wcześniej niż w przypadku domów tradycyjnych. Można przyjąć, że czas na przygotowania to nawet kilka miesięcy wielu rozmów i uzgodnień projektowych.

Projekt domu z prefabrykatów betonowych może być wybrany spośród przygotowanych przez nas kilku gotowych i sprawdzonych projektów lub może być wykonany na indywidualne zlecenie inwestora.

Własny dom to spełnienie marzeń. Aby mieć pewność, że dom ten został odpowiednio zaprojektowany i przygotowany, kładziemy nacisk na ścisłą i efektywną współpracę inwestora, projektantów i wykonawcy. Nasi konstruktorzy służą swoim doświadczeniem i wiedzą, pomagając w doborze rozwiązań i optymalizując tym samym zużycie materiałów i kosztów. Wynikiem tego etapu prac jest przygotowany i uzgodniony przez wszystkie strony projekt zastępczy.

Gotowe domy z płyt betonowych cena

Domki prefabrykowane to prefabrykowane domy z prefabrykatów betonowych. Dom z betonu niesie ze sobą wiele korzyści, beton jako materiał budowlany jest na pewno dużo bardziej odporny na zanieczyszczenia czy warunki atmosferyczne. Jednak ma pewne ograniczenia. Aby uniknąć dodatkowych i przede wszystkim niepotrzebnych zmian i prac wykończeniowych na pewne aspekty domu z prefabrykatów trzeba zwrócić uwagę już na etapie projektu.

Prefabrykowane ściany to elementy gotowe, wyprodukowane w fabryce, które dowozimy i montujemy już bezpośrednio na budowie. Ściany mają wycięte otwory na okna i drzwi. W prefabrykowanych ścianach z betonu przygotowywane są także, już na etapie produkcji, odpowiednie miejsca na poprowadzenie wszystkich niezbędnych w domu instalacji: grzewczej, elektrycznej, gazowej, wodnej, kanalizacyjnej i wentylacyjnej. Dlatego w przypadku domów z prefabrykatów tak ważny jest przemyślany i uzgodniony projekt domu. Dla ułatwienia i przyspieszenia prac na tym etapie przygotowaliśmy kilka sprawdzonych i zrealizowanych już projektów, mogących posłużyć jako inspiracje czy wzór dla naszych inwestorów.

Domy prefabrykowane betonowe. Produkcja prefabrykatów.

2. Produkcja prefabrykatów

Produkcja prefabrykowanych modułów do budowy domu, w zależności od wybranego rodzaju ścian, stropów i pozostałych prefabrykowanych elementów trwa zazwyczaj tylko kilka dni. Prefabrykowane elementy powstają w nowoczesnych, zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, gdzie zgodnie z projektem przygotowywane, a następnie betonowane, jest zbrojenie. W zależności od ilości warstw proces może być powtarzany, bądź, w przypadku płyt jednowarstwowych, po kilku godzinach otrzymujemy gotowy element. Dla porównania strop betonowy wylewany na budowie do uzyskania maksymalnej wytrzymałości potrzebuje około 28 dni.

Domy prefabrykowane betonowe. Transport i rozładunek prefabrykatów.

3. Transport

Przewożenie gotowych ścian i płyt stropowych, ze względu na ich wielkość i ciężar wymaga odpowiednich środków transportu oraz zabezpieczenia betonowych modułów przed uszkodzeniami. Z kolei do rozładunku elementów, w zależności od konstrukcji domu, może być wymagany dźwig lub wystarczy samochód z HDS. Najczęściej dostawy prefabrykatów realizowane są w modelu just-in-time, czyli na plac budowy przywożone są dokładnie te komponenty, które są wymagane na danym etapie prac. Montaż odbywa się wprost z samochodu, dzięki czemu czas realizacji redukowany jest do absolutnego minimum. Inwestor nie magazynuje na placu budowy żadnych materiałów, unika ewentualnych strat wynikających ze zniszczenia zmagazynowanych zapasów, nie traci przestrzeni.

Współpracując z inwestorem w zakresie uzgodnionych prac jesteśmy w stanie zoptymalizować transport prefabrykatów, dobrać odpowiednią powierzchnię/ładowność samochodów tak, by maksymalnie wykorzystać środki transportu oraz przede wszystkim zsynchronizować produkcję z dostawami na poszczególnych etapach budowy.

Domy prefabrykowane betonowe. Montaż prefabrykatów.

4. Montaż prefabrykowanych elementów i zalewanie stropów nadbetonem

Budowa domu z prefabrykowanych betonowych elementów pozwala na skrócenie czasu budowy nawet do 50% względem tradycyjnego budownictwa. Skąd tak znaczne przyspieszenie prac? Już w trakcie trwania prac ziemnych i fundamentowych produkowane są modułowe elementy domu: prefabrykowane ściany, płyty stropowe, schody wraz ze spocznikami i balkony. Do tego dochodzi szybki montaż gotowych elementów na terenie budowy przez wykwalifikowaną ekipę monterów. Co więcej, do montażu gotowych prefabrykowanych modułów wystarczy tylko dźwig i kilka osób.

Po zamontowaniu wszystkich ścian przestrzeń pomiędzy prefabrykowanymi warstwami zalewana jest betonem. Stabilizuje to i spaja w całość konstrukcję domu i pozwala przystąpić do dalszego etapu, czyli montażu stropu.

Zamówienie u jednego producenta wszystkich prefabrykowanych modułów gwarantuje wysoką kompatybilność systemowych elementów, zwiększa możliwość kontroli jakości i elastyczność produkcji. Przemyślane rozwiązania konstrukcyjne prefabrykowanych ścian eliminują też część prac, jakie musiałyby być wykonane w przypadku budowy domu z tradycyjnych materiałów. Jeżeli budujemy dom z płyt stropowych i ścian FILIGRAN nie ma konieczności wykonywania szalunków bocznych. Zewnętrzna warstwa ściany jest odpowiednio wyższa od wewnętrznej i to ona spełnia tę rolę.

Przygotowanie domu pod przyjęcie domu prefabrykowanego

Każdy dom wyceniamy indywidualnie, jednak nie zajmujemy się przygotowaniem płyty fundamentowej. Tak płyta powinna zostać przygotowania przed przystąpieniem do montażu gotowych elementów prefabrykowanych domu. Jesteśmy w stanie realizować zarówno pojedyncze inwestycje dla klientów indywidualnych, jak i większe inwestycje deweloperskie składające się z dużej ilości takich samych lub różnych projektów domów

Jak wznoszone są domy prefabrykowane betonowe

Rozważając budowę domu z prefabrykowanych elementów betonowym o jednej najważniejszej rzeczy trzeba pamiętać. Ściany prefabrykowane na teren budowy przyjeżdżają jako gotowe elementy wyprodukowane w fabryce. W ściany mamy już wycięte otwory na okna i drzwi, przygotowywane są także odpowiednie komory, w których poprowadzone zostaną wszystkie domowe instalacje: grzewcza, elektryczna, gazowa, wodna, kanalizacyjna i wentylacyjna.

Ściany prefabrykowane betonowe mogą mieć dowolny wymiar, wielkość i kształt otworów okiennych i drzwiowych. Produkowane są na zamówienie inwestora, pod konkretny, indywidualny projekt domu. Mogą też być przygotowane jako ściany pełne, bez otworów okiennych. Daje to architektom niemal nieograniczone możliwości twórcze.

Dom z prefabrykatów betonowych cena

Prefabrykowane ściany produkowane są w nowoczesnych liniach produkcyjnych na podstawie przesłanych projektów. Powstają w specjalnych, dopasowanych formach z wysokiej klasy betonu konstrukcyjnego. Najczęściej używany jest beton C30 lub C37. Dzięki zastosowaniu najwyższej technologii produkcji prefabrykowane ściany charakteryzują się znacznie lepszą odpornością mechaniczną od ścian szkieletowych oraz wyższą wytrzymałością i sztywnością od tradycyjnych konstrukcji murowanych czy drewnianych. Dzięki dodatkowej warstwie betonu, który wylewany jest już na miejscu budowy, poszczególne segmenty ścian budynku zamontowane obok siebie tworzą monolityczną i sztywną konstrukcję.

Różne warianty ścian prefabrykowanych

Prefabrykowane ściany betonowe mogą być wykonane w kilku wariantach. W zależności od wymagań inwestora czy miejsca przeznaczenia przenikalność cieplna ścian z prefabrykatów, ich właściwości akustyczne czy pozostałe parametry techniczne mające wpływ nie tylko na komfort mieszkania mogą różnić się znacznie między sobą. Ma to niewątpliwy wpływ na cenę poszczególnych elementów jak i ostateczny koszt całej inwestycji. Ściany prefabrykowane być stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym. Można z nich tworzyć konstrukcje nośne, ściany osłonowe czy ścianki działowe.

Domy z prefabrykatów betonowych cena

Podstawowe rozróżnienie ścian prefabrykowanych to podział na ściany jednowarstwowe i ściany wielowarstwowe. Sposób montażu ścian prefabrykowanych wprowadza następne rozróżnienie. Mamy tu ściany zespolone – czyli gotowe segmenty, które po prostu układamy obok siebie już na terenie budowy, oraz ściany montowane etapami, gdy we wskazanej kolejności składamy kolejne warstwy ściany. Ściany prefabrykowane mogą być wykonane wraz z wewnętrznym ociepleniem, ociepleniem zewnętrznym lub bez ocieplenia. Ściany wykonane w technologii płyt FILIGRANOWYCH wymagają wylania na budowie dodatkowej warstwy betonu spajającej i stabilizującej całą konstrukcję.

Budowa domu to prefabrykowanych elementów to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, to także wbrew pozorom ogrom możliwości. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych technologii wykorzystywanych do produkcji ścian prefabrykowanych wraz z ich parametrami technicznymi.

Prefabrykowane ściany dwuwarstwowe

Domy prefabrykowane betonowe. Schemat konstrukcji ściany dwuwarstwowej bez ocieplenia wewnętrznego.

Prefabrykowana ściana dwuwarstwowa składa się z dwóch betonowych warstw zespolonych ze sobą zbrojeniem zatopionym w obu warstwach. Pomiędzy warstwami mamy pustkę powietrzną, która już na budowie wypełniona zostanie mieszanką betonową.

Poszczególne płyty betonowe, z których składa się ściana filigranowa mogą mieć grubość od 5 do 7 cm. Szerokość pustki powietrznej, którą później, już na budowie, wypełniamy betonem może wynosić 7/8/12/18 cm. Szerokość ta w głównej mierze zależy od sposobu zastosowanego ocieplenia zewnętrznego ściany.

Minimalna grubość prefabrykowanej ściany (liczona bez ocieplenia zewnętrznego montowanego już indywidualnie przez inwestora) może wynosić tylko 18 cm, choć znacznie częściej mamy do czynienia ze ścianami o szerokości 20 / 24 /36 /40 cm.

Ściana wewnętrza posiada gładką powierzchnię, co ogranicza do minimum ewentualne prace wykończeniowe. Nie wymaga ona tynkowania, do wykończenia ściany wystarczą tynki cienkowarstwowe i jej pomalowanie.

Zewnętrzna warstwa ściany prefabrykowanej posiada równie gładką powierzchnię jak warstwa wewnętrzna. Można ją pozostawić bez żadnego dodatkowego wykończenia uzyskując efekt betonu architektonicznego.

Ściany zewnętrzne, na specjalnie zlecenie inwestora, mogą być wykonane również z ozdobną strukturą. Beton jest materiałem dającym ogromne możliwości architektom i projektantom, odpowiednio przygotowując formę do wyprodukowania ścian zewnętrznych możemy uzyskać powierzchnię dającą wrażenie cegły, drewna, pionowych czy poziomych pasów.

Prefabrykowane ściany trójwarstwowe

Domy prefabrykowane betonowe. Schemat konstrukcji ściany trójwarstwowej z ociepleniem wewnętrznym.

Prefabrykowana ściana wielowarstwowa składa się z dwóch zbrojonych betonowych warstw FILIGRANOWYCH, warstwy izolacyjnej z pianki PUR oraz pustki powietrznej wypełnianej na budowie mieszanką betonową.

Podobnie jak w przypadku ścian dwuwarstwowych poszczególne płyty betonowe, z których składa się ściana filigranowa mogą mieć grubość od 5 do 7 cm. Szerokość pustki powietrznej, którą później, już na budowie, wypełniamy betonem wynosi najczęściej 8 cm. Szerokość warstwy izolacyjnej to najczęściej 10 cm.

Szerokości poszczególnych warstw i płyt został tak dobrane, by minimalna szerokość ściany wynosiła tylko 30 cm. W porównaniu z tradycyjnym budownictwem zyskujemy na takim rozwiązaniu zwiększenie powierzchni mieszkalnej, przy zachowaniu takich samych wymiarów zewnętrznych budynku.

Montaż ściany z wewnętrznym ociepleniem przebiega nieco inaczej niż w przypadku zespolonych ścian dwuwarstwowych. Najpierw za pomocą podpor montażowych stawiane są i stabilizowane ściany zewnętrzne. Na nich, od wewnętrznej strony rozprowadzana jest warstwa termoizolacyjna – pianka PUR. W kolejnym kroku dostawiane są ściany wewnętrze i całość zalewana jest warstwą betonu.

W przypadku zastosowania domu ze ścian trójwarstwowych budynek nie wymaga dodatkowego, zewnętrznego docieplenia. Wewnętrzna warstwa izolacyjna posiada wystarczające właściwości izolacyjności cieplnej oraz akustycznej.

Wykończenie powierzchni ścian trójwarstwowych jest tak samo dokładne jak w przypadku ścian dwuwarstwowych.

Domy prefabrykowane betonowe

Domy prefabrykowane cena i zakres podstawowych prac

Konsultacje projektanta + projekt zastępczy

Wykonanie + montaż ścian zewnętrznych trójwarstwowych ocieplanych pianką PUR

Wykonanie + montaż płyt stropowych filigranowych

Zalewanie stropów nadbetonem

Transport + HDS lub dźwig