Prefabrykaty Betonowe

Prefabrykaty betonowe to pojęcie, pod którym kryje się szeroka grupa gotowych wyrobów, gotowych elementów budowlanych łączonych w całość z innymi elementami już na miejscu budowy. Wspólną cechą wszystkich prefabrykatów jest możliwość wykorzystania ich jako gotowych modułów, z których składane są większe konstrukcje. Prefabrykaty betonowe przypominają dziecięce klocki o rozmaitych kształtach, które pozwalają na budowanie nawet bardzo złożonych struktur.

Czym są prefabrykaty betonowe i dlaczego zyskują tak dużą popularność przy realizacji przeróżnych inwestycji budowlanych? W jaki sposób przy zastosowaniu prefabrykatów betonowych można przyspieszyć prace budowlane? Z jakimi ograniczeniami musimy liczyć się planując budowę z wykorzystaniem tych materiałów?

Poznaj nowoczesne prefabrykaty betonowe. Znajdź dla swojej inwestycji nowoczesne rozwiązania materiałowe które pozwolą ci osiągnąć nie tylko oszczędności w trakcie budowy ale również zyskać trwałość i korzystne parametry użytkowe budowanych obiektów.

Prefabrykaty i ich rodzaje

Prefabrykat – zgodnie ze słownikową definicją pojęciem tym określamy szczególny rodzaj półproduktu. Jest to typowy, powtarzalny element budowlany lub konstrukcyjny, produkowany seryjnie w zakładzie przemysłowym, poza miejscem budowy, składany, montowany na placu budowy przez wyspecjalizowane, kilkuosobowe ekipy budowlane.

Prefabrykaty betonowe dostarczane są na plac budowy jako gotowe elementy konstrukcyjne, które już na etapie prefabrykacji przystosowane zostały do szybkiego montażu w miejscu docelowej inwestycji. Posiadają przeróżne wkomponowane uchwyty montażowe, transportowe, elementy ułatwiające ich układanie i łączenie w całość.

Jakie rodzaje prefabrykatów dostępne są na rynku? Mówiąc najogólniej, ze względu na wykorzystany przy produkcji materiał prefabrykaty można podzielić na prefabrykaty stalowe, drewniane i betonowe. Wśród tych ostatnich z kolei można wyróżnić prefabrykaty żelbetowe, strunobetonowe i kablobetonowe. Który rodzaj prefabrykatów betonowych wybrać zależy od przeznaczenia, warunków użytkowych czy rodzaju budowanego obiektu.

Wsparcie techniczne Budmater

W Budmater oprócz szerokiego asortymenty prefabrykatów betonowych dedykowanych różnym gałęziom budownictwa oferujemy naszym klientom wsparcie techniczne i doradztwo doświadczonych inżynierów.

W sprawie doboru najbardziej odpowiedniego i ekonomicznego rozwiązania zapraszamy do kontaktu z działem technicznym.

Prefabrykaty betonowe, rodzaje i zastosowanie

Prefabrykaty betonowe: żelbetowe i strunobetonowe wykorzystuje się niemal we wszystkich sektorach budownictwa. Wykorzystywane są zarówno do budowy domów jednorodzinnych, obiektów wielokondygnacyjnych oraz większych inwestycji użyteczności publicznej, w budownictwie przemysłowym oraz przy budowie obiektów rolniczych.

Prefabrykaty betonowe dla budownictwa mieszalnego

Dla budownictwa mieszkaniowego, zarówno dla inwestorów indywidualnych jak i deweloperów przygotowaliśmy sprawdzone rozwiązania przyspieszające i ułatwiające prace budowlane. Oferujemy szeroką gamę stropów różnych rodzajów, schodów prefabrykowanych, balkonów a nawet całych prefabrykowanych domów.

Prefabrykaty betonowe dla budownictwa mieszkaniowego

Prefabrykaty betonowe dla budownictwa przemysłowego i kubaturowego

Elementy prefabrykowane znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie przemysłowym. W przypadku wielkich inwestycji deweloperskich czy przy budowie wszelkiego rodzaju budynków wielkopowierzchniowych coraz częściej sięga się po proste rozwiązania wykorzystujące prefabrykowane elementy konstrukcyjne budynków.

Prefabrykaty betonowe dla budownictwa przemysłowego

Prefabrykaty betonowe dla budownictwa rolniczego i ogólnego

Wiele gospodarstw rolnych przeszło albo właśnie przechodzi proces modernizacji i automatyzacji swoich placówek. Rolnicy inwestują nie tylko w profesjonalne maszyny ale również w budynki wykonane z trwałych i przede wszystkim bezpiecznych dla środowiska prefabrykatów.

Prefabrykaty betonowe dla budownictwa rolniczego

Co kształtuje cenę prefabrykatów betonowych?

Oczekiwane przez inwestora parametry techniczne determinują rodzaj i ilość wykorzystanych do produkcji materiałów. Im wyższe wymagania stoją przed daną konstrukcją, np. parametry związane z nośnością, wytrzymałością, ognioodpornością, dźwiękoszczelnością itd., tym wyższej jakości półprodukty muszą zostać wykorzystane do produkcji danego elementu (np. beton o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych). Oczywiście wszystkie oferowane przez nas prefabrykaty betonowe spełniają rygorystyczne normy budowlane. Inne jednak normy spełniać muszą budynki jednorodzinne, inne wielorodzinne a jeszcze inne budynki przemysłowe czy użyteczności publicznej. Każdy produkowany element wytwarzany jest w zgodnie z wymaganiami danej inwestycji.

Na cenę prefabrykatów betonowych wpływ mają oczekiwania inwestora względem poziomu wykończenia powierzchni. Współczesna technologia produkcji gwarantuje o wiele wyższą jakość betonowych wyrobów. Nowoczesne prefabrykaty powstają na podstawie projektów komputerowych, w wysokiej jakości metalowych formach dających gwarancję precyzyjnego wykonania każdego elementu zarówno w standardowej jaki i podwyższonej jakości (jakość betonu architektonicznego).

Oprócz kosztów związanych z bezpośrednią produkcją prefabrykatów betonowych (koszt materiałów) ostateczną cenę w znacznym stopniu kształtują też koszty transportu. Prefabrykaty betonowe to przeważnie duże i ciężkie moduły, bardzo często na budowie montowane za pomocą dźwigów o dużej nośności.

Mimo pewnej standaryzacji, która niewątpliwie obniża koszty produkcji, do każdej inwestycji budowlanej projektowane i produkowane są prefabrykowane elementy tylko i wyłącznie na podstawie aktualnej dokumentacji projektowej. Każda inwestycja budowlana jest inna. Każda jest więc wyceniana indywidualnie.

Wady i zalety prefabrykatów betonowych

Niewątpliwie wykorzystanie prefabrykowanych modułów betonowych w znacznym stopni wpływa na dwa najważniejsze chyba aspekty realizacji budowlanych inwestycji, na jej CZAS i KOSZT.

Poznaj nasze kluczowe produkty

Może wśród nich znajdziesz coś, co sprawdzi się również w przypadku Twojej inwestycji.

Dźwigary dachowe

Dźwigary dachowe strunobetonowe. SzkicDźwigary dachowe strunobetonowe w nowoczesnym budownictwie przemysłowym to sprawdzone, szybsze i tańsze rozwiązanie niż dachowe konstrukcje ze stali.

Płatwie dachowe

Dźwigary dachowe strunobetonowe. Szkic

Płatwie dachowe strunobetonowe w nowoczesnym budownictwie wykorzystywane są jako elementy konstrukcyjne dachów o dużych rozpiętościach.

Słupy prefabrykowane

Słupy prefabrykowane. SZKIC

Słupy prefabrykowane w budownictwie przemysłowym – idealne do szybkiej budowy szkieletowych konstrukcji budynków.

Stoposłupy prefabrykowane

Stoposłupy prefabrykowane. SZKIC

Stoposłupy prefabrykowane – połączenie prefabrykowanych słupów z fundamentami w jeden, gotowy do montażu moduł konstrukcji budynku.

Schody prefabrykowane

Schody prefabrykowane betonowe. Szkic

Schody prefabrykowane zabiegowe i zwykłe, ze spocznikiem lub bez, to wygodna alternatywa dla schodów monolitycznych, wylewanych bezpośrednio na budowie.

Domy prefabrykowane

Domy prefabrykowane betonowe. SzkicDom z prefabrykowanych betonowych modułów to sposób na spełnienie marzeń szybciej i taniej niż w tradycyjnym budownictwie.

Balkony prefabrykowane

Balkony prefabrykowane żelbetowe. Szkic

Balkony prefabrykowane idealnie sprawdzą się w powtarzalnych projektach, szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych.

Stropy gęstożebrowe

Stropy gęstożebrowe. SzkicStrop gęstożebrowy składający się z belek stropowych i pustaków jest jednym z najczęściej wykonywanych rodzajów stropów w budownictwie jednorodzinnym.

Stropy płytowe

Stropy płytowe. Filigran. SzkicWśród płyt stropowych, które są bardzo popularnymi systemami stropowymi dostępnymi na naszym rynku, największym zainteresowaniem cieszy się strop Filigran.

Stropy płytowe kanałowe

Stropy z płyt kanałowych. SZKIC

Wśród kanałowych płyt stropowych, uwagę inwestorów zarówno indywidualnych jak i deweloperów przyciąga niezmiennie się strop z płyt Żerańskich.

Elementy prefabrykowane znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie nie tylko przemysłowym. W przypadku wielkich inwestycji deweloperskich jak i w budownictwie jednorodzinnym coraz częściej sięga się po proste rozwiązania wykorzystujące prefabrykowane elementy konstrukcyjne budynków.

Prefabrykowane stropy, balkony czy schody to rozwiązania bardzo popularne w budownictwie mieszkaniowym. Dla inwestycji przemysłowych przygotowaliśmy m.in. przemyślane rozwiązania na prefabrykowane ściany i konstrukcje nośne dachów obiektów.

Jak zamówić to co potrzebuję? Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Na te i inne pytania odpowiemy pod numerem telefonu 799 356 736. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 7-15. Można się z nami kontaktować również poprzez e-mail: zapytania@budmater.pl

Dla wygody naszych klientów przygotowaliśmy bardzo prosty formularz kontaktowy. Do przygotowania wstępnej wyceny potrzebujemy dokumentacji projektowej i informacji o lokalizacji inwestycji.