Płyty Jumbo

Płyty Jumbo znajdują swoje zastosowanie w infrastrukturze drogowej. Wykorzystuje się je również w konstrukcjach parkingów, czy chodników. Wykonane zostały z konstrukcji żelbetowej, funkcjonalnej i pozwalającej na wiele możliwości. Wykonane są z betonu najwyższej klasy. Płyty świetnie sprawdzą się do zrobienia drogi dojazdowej, czy podjazdu do domu.

Jakie zalety mają płyty Jumbo

Główną zaletą tego rodzaju płyt jest ich wytrzymałość. Wykonane są z wysokiej klasy betonu lub żelbetu, dzięki temu są w stanie wytrzymać spore obciążenia. Z pewnością potrafią wytrzymać kilka dekad, mimo że często są tylko rozwiązaniem tymczasowym. Płyty te to prefabrykaty betonowe, które bardzo szybko można zamontować. Istotną kwestią jest fakt, że płyty można zamontować ręcznie.

Jakie zastosowanie mają płyty Jumbo

Płyty świetnie sprawdzają się jako droga tymczasowa, gdy doszło wcześniej do uszkodzenia nawierzchni, np. podczas zimy. Nie zawsze można od razu naprawić bądź wymienić odcinek drogi na nowy. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy montaż tych płyt. Płyty te można wymienić po pewnym czasie użytkowania na zwykły asfalt. Ponadto kształt płyt pozwala na zastosowanie ich jako drogi dojazdowej do domu. Wykorzystuje się je również do wyłożenia drogi polnej lub wiejskiej.

Płyty te zapewniają niezwykle płynną jazdę, bez gwałtownych uskoków. Płyty mogą zostać użyte także do produkcji chodników. Płyty mogą zostać zamontowane w miejscach terenów podmokłych, jednak uczęszczanych przez ludzi. Bardzo często wykorzystuje się także ten rodzaj płyt w celach prywatnych. Wykorzystuje się je do konstrukcji parkingu dla samochodu przed domem lub do wyłożenia placu przed domem.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Jak się montuje płyty Jumbo

Przed zamontowaniem płyt należy odpowiednio przygotować podłoże i oczyścić z różnorodnych gałęzi, śmieci i innych zanieczyszczeń. Warstwą podbudowy powinien zostać piasek lub kruszywo o uziarnieniu 0-31, 5 mm. Następnie należy wyłożyć warstwę wyrównawczą, najlepiej wykonaną z mieszanki cementowo-piaskowej, mniej więcej o grubości 5 cm. Kolejnym krokiem montażu płyt jest ich układnie. Należy pamiętać, aby przylegały one dokładnie do siebie. Warto zachować odpowiednią dylatację pomiędzy układanymi płytami. Dylatacja powinna wynosić około 1 cm. Następnie należy płyty poddać odpowiedniemu zamuleniu poprzez wypełnienie otworów i szczelin pospółką oraz piaskiem. Uziarnienie powinno wynosić około 10 mm. Dobrze jest pamiętać także o odpowiedniej konserwacji. Nie należy przekraczać maksymalnego obciążenia, usuwać wszelkie zanieczyszczenia. Warto pamiętać także o podmienianiu uszkodzonych płyt Jumbo.

Płyty te są jednymi z popularniejszych płyt drogowych. Świetnie sprawdzają się jako płyty tymczasowe dróg miejskich. Często wykorzystuje się je przy układaniu podjazdu do posesji. Kilka płyt pozwala na utworzenie parkingu dla jednego samochodu na posesji domu. Ich wytrzymała konstrukcja gwarantuje sprawność przez wiele dekad. Płyty te sprawdzą się zarówno jako rozwiązanie tymczasowe, jak i stałe.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS cena

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

strop teriva cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane cena

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyby windowe prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

płyty żerańskie cena

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

płyty korytkowe cena