Schody prefabrykowane kręcone

Schody prefabrykowane kręcone należą do najpopularniejszych rodzajów schodów prefabrykowanych. Stworzone zostały do budynków, w których powierzchnia jest niewielka. Zajmują bardzo mało miejsca, a także są rozwiązanie niezwykle ekonomicznym i atrakcyjnym cenowo.

Schody prefabrykowane kręcone i ich zalety

Niewątpliwie, schody kręcone wyróżniają się swoim designem. Tworzą nie tylko ozdobę pomieszczenia, ale i spełniają jednocześnie bardzo praktyczną funkcję. Schody spiralne niemal „wiszą” w powietrzu, nadając przestrzeni przestronności i niebywałej lekkości. Okrągłe modele potrafią przyciągnąć spojrzenie!

Kolejną zaletą jest ich stosunkowo nieduża… wielkość. Schody spiralne są zatem świetnym rozwiązaniem do małych przestrzeni, gdzie tradycyjne schody na pewno by się nie sprawdziły. Solidnie oraz dobrze zamontowane schody pozwolą na intensywne użytkowanie i w kwestii bezpieczeństwa nie będą ustępowały zupełnie niczym schodom klasycznym. Zalety schodów spiralnych to zatem niewielkie wymiary – dzięki temu nie oszpeci się wnętrza domu. Schody wykonane na planie koła mogą zostać ozdobione finezyjnie wygiętą poręczą oraz eleganckim słupem centralnym, od którego będą odchodziły stopnie o wybranym kształcie. Całość na pewno doda pomieszczeniu lekkości i dynamizmu, ale też industrialnego szyku!

Schody kręcone i ich charakterystyka

Typowe schody to zwykle schody kręcone, czyli schody, które mieszczą się na planie koła. Bieg takich schodów układa się spiralnie wokół ich osi. Są najtańsze i do tego proste w wykonaniu, bo wszystkie stopnie są identyczne, więc wymaga małej ilości szalunków w zakładzie prefabrykacji potrzebnych do ich wykonania. Maksymalna średnica takich schodów to około 300 cm. Minimalna średnica to ze względu na wygodę z ich użytkowania to nie mniej niż 165 cm.