Belki stropowe Teriva

Belki stropowe Teriva wykorzystywane są do montażu stropów gęstożebrowych. W połączeniu z pustakami oraz warstwą nad betonu tworzą solidną konstrukcję stropową. Wykorzystywane są w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych i użyteczności publicznej. Jako producent wyrobów betonowych mamy w ofercie strop gęstożebrowy każdego rodzaju np. strop Rector czy strop Teriva.

belki stropowe teriva

BELKI STROPOWE – BUDOWA

Belki stropowe Teriva stanowią jeden z elementów konstrukcji nośnej. Ich górną część stanowią kratownice przestrzenne, a w stopce belki stropowej znajduje się część dolna zbrojenia. Belki do stropu Teriva są opierane na nośnych ścianach konstrukcji albo podciągach i kotwione w wieńcach. Między nimi umieszczane są pustaki stropowe. Betonowe belki stropowe wraz z pozostałymi elementami stropu zalewa się od góry warstwą nadbetonu, aby dodać wytrzymałości i sztywności konstrukcji.

Belki stropowe Teriva mogą różnić się wymiarami w zależności od producenta.

Konstrukcja sprężona uzyskiwana jest dzięki cięgnom: zbrojenie poddawane jest wzdłużnemu naciągowi przed zabetonowaniem. Zapewnia to niezwykle wysoką wytrzymałość nawet na duże obciążenia, a także szeroką rozpiętość belki – do 10mb . Taki system, mimo że w USA od dawna jest powszechnie stosowany, nie jest w Polsce aż tak popularny – jednak od lat 50 ubiegłego wieku jego zastosowanie w budownictwie z każdym rokiem wzrasta. Rosnące zainteresowanie rozwiązaniem, jakie proponuje Rector, jest zrozumiałe i zasadne, bowiem system ten niesie ze sobą wiele udogodnień i niewątpliwych zalet

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju strop, prześlij nam dokumentację projektową a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

BELKI STROPOWE – CECHY

Belki stropowe mają powszechne zastosowanie, mimo że montaż i łączenie pozostałych elementów jest pracochłonne, daje stabilną i wytrzymałą na obciążenia konstrukcję.

Belki stropowe to elementy, które mogą być od razu wykorzystywane do budowy. Ich rozpiętość to od 180 do 760 cm, a waga około 180 kg zależy od długości.

Belka stropowa Teriva to produkt, którego cena uzależniona jest od kilku parametrów, np. długości.

Strop gęstożebrowy, w którym wykorzystuje się belki stropowe Teriva, jest niezwykle popularny. Należy jednak pamiętać, że belkowanie jest nieco pracochłonne, podobnie jak i całościowe wykończenie stropu. Mimo to otrzymuje się konstrukcję stabilną i odporną na wszelkiego rodzaju obciążenia. Strop ten charakteryzuje się także bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu.
Belki stropowe mają różną długość, dzięki temu swobodnie można dobrać odpowiedni ich rodzaj do budowy domu. Są niezwykle mocne i stabilne, a w połączeniu z pustakami, można otrzymać niezwykle solidny strop gęstożebrowy. Przykładowe zużycie belek na m2 to 1,67 mb.

ELEMENTY STROPU

 • Elementy podstawowe
  • belki sprężone RECTOR;
  • pustaki żużlobetonowe lub super lekkie wypełnienie Rectolight;
  • siatka zbrojeniowa (fi 5mm, oczko 20x20cm)

  Elementy uzupełniające

  Dodatkowo (do samodzielnego zakupu)

  • beton monolityczny do zalania stropu (4-7cm w zaleznosci od projektu),
  • pręty dodatkowe

ZASTOSOWANIE STROPU

 • rozpiętość 1,0 -10,0 m
 • wytrzymałość na duże obiążenia;
 • elastyczność systemu (na podstawie dokumentacji, np. w dwg, wykonujemy dla Klienta indywidualny
 • projekt, także pod względem akustyki, ognioodporności czy nośności);
 • ograniczona ilość betonu monolitycznego do nadlania na budowie,brak konieczności wykonanie żeber rozdzielczych;
 • niskie zużycie stali do zbrojenia;
 • wysoka jakość wykonania belek redukuje do minimum powstawanie rys czy nierówności w sufitach i/lub posadzkach;
 • wypełnienie wysokiej klasy, wytrzymałe, doskonale dopasowane, łatwe w ułożeniu;szeroki asortyment belek, a co za tym idzie szybkie projektowanie i możliwość zastosowanie przy wielu projektach;
 • kompleksowość – oferujemy strop wraz z wszystkimi elementami potrzebnymi do jego ułożenia i przygotowania do zalania nadbetonem (pustaki deklowane,
 • siatki, kształtki, podciągi, wymiany itp);
 • klasyfikacja ogniowa;
 • wysokość już od 16cm ;
 • kompatybilność z łącznikami balkonowymi termoizolacyjnymi;
 • możliwość projektowania jako układy wieloprzęsłowe;
 • zredukowana ilość podpór montażowych;
 • niska cena zakupu i koszty montażu.

PARAMETRY TECHNICZNE

 • Belki stropowe produkowane są jako elementy prefabrykowane. Producent belek stropowych wykonuje je poprzez ułożenie kratownic w formach i zalaniu ich betonem. Beton poddany zostaje wibrowaniu i po kilku dniach belka gotowa jest do wyjazdu na budowę

 • Rozpiętość belek stropowych mieści się w przedziale od 180 cm do 760 cm. Ich waga waha się do około 180 kg, w zależności od długości. Przy budowie domów jednorodzinnych bardzo często wykorzystuje się dłuższe belki, chyba że jest to budynek jednokondygnacyjny. Belki stropowe mają charakterystyczną budowę. Dolna część zbrojenia znajduje się w stopce belki, natomiast górną część konstrukcji, stanowią kratownice przestrzenne. Belka jest produktem, który może być od razu wykorzystywany do budowy. Pomimo tego, że nie należy do najlżejszych, bardzo często konstruktorzy stawiają właśnie na ten rodzaj stropu.

belki stropowe teriva cena

INSTRUKCJA MONTAŻU

Pomiędzy belki układane są pustaki stropowe, dzięki temu strop staje się stabilny i odpowiednio dociążony. Zanim jednak pustaki zostaną odpowiednio zamontowane, należy dobrze i dokładnie ułożyć . Belki stropowe układamy na wyrównanym podłożu na trzech przekładkach, o grubości 8 cm. Kolejną warstwę belek trzeba układać na przekładkach o grubości min. 4 cm. Składowanie jest niezwykle ważne, pozwala na sprawne rozpoczęcie prac, a także zapobiega wszelkim uszkodzeniom. Przed właściwym układaniem belek należy wykonać podpory stropu i go wypoziomować.

Belki układamy w taki sposób, by zachować odpowiednie odległości pomiędzy nimi. Belki należy układać w rozstawach co 60 lub 45 cm. Wszystko zależy od typu pustaka, jaki dobierze się do całości. Warto pamiętać, aby mierzyć rozstaw belek, dokonuje się tego poprzez włożenie pomiędzy belki pustaka. Zanim jednak ułoży się belki, należy wykonać wylewkę cementową o grubości 2 cm. Poduszkę betonową można wytworzyć również w momencie wylewania stropu. Belki muszą mieć odpowiednie oparcie na murze lub podporze. Minimalna długość oparcia belki wynosi 15 cm. Kolejnym krokiem jest wykonanie wieńca, do którego następnie kotwi się belki. Po wykonaniu wszystkich tych punktów można przejść do układania pustaków oraz betonowania.