Garaż betonowy prefabrykowany

Garaż betonowy prefabrykowany to najlepsze miejsce do przechowywania pojazdów mechanicznych, takich jak samochody, motocykle, ale i jednośladów czy narzędzi jest niezbędne. Nie każdy posiada garaż w bryle domu i w takiej sytuacji niezbędne jest jego postawienie. Warto wybrać rozwiązanie trwałe i niezawodne, czyli garaż betonowy.

Co to jest garaż betonowy?

Garaż betonowy to budynek wykonany z płyt betonowych. Poszczególne moduły mogą powstać w zakładzie prefabrykacji. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektywne. Inwestor może zaoszczędzić czas potrzebny na jego postawienie. Gotowe garaże betonowe są dobrą alternatywą dla garaży blaszanych czy też drewnianych. Przede wszystkim zapewniają jeszcze większą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także silnym wiatrem.

W przeciwieństwie do drewna nie wymagają impregnacji i nawet po latach świetnie się prezentują. Ich atutem jest fakt, że wnętrze nie nagrzewa się tak jak w przypadku odpowiedników aluminiowych czy drewnianych. Są również odporne na wilgoć i dzięki temu chronią pojazdy mechaniczne przed korodowaniem. Możecie zamontować do nich praktycznie każdy rodzaj bramy. Wynika to z faktu, że ściany betonowe są w stanie utrzymać bardzo ciężkie konstrukcje.

Garaż betonowy zapewnia też maksimum bezpieczeństwa i ochronę nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale też przed kradzieżą samochodu. Oczywiście budowa wydaje się bardziej czasochłonna, ale nie jest to do końca prawdą, a to dlatego że można zdecydować się na garaż betonowy prefabrykowany, który w całości zostaje dostarczony na działkę. Montaż może odbywać się niezależnie od pogody.

Jak zrobić garaż z płyt betonowych?

Garaże z płyt betonowych cieszą się coraz większą popularnością. Jest to w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że są niezwykle trwałe. Jest to inwestycja na lata. Betonowe garaże mogą być dostarczone w formie brył na daną posesję, ale równie dobrze płyty betonowe można łączyć na miejscu. Do tego celu wykorzystuje się kotwy i śruby. Oczywiście nim dojdzie do takiego montażu trzeba wykonać fundamenty.

Najbardziej praktyczne są stopy fundamentowe, w który osadza się słupy nośne. Można też zastosować profile aluminiowe, które zwiększają stateczność konstrukcji. Zwróćcie jeszcze uwagę na przęsło, które składa się z trzech bądź czterech płyt ułożonych jedna na drugiej. W następnym etapie trzeba wykonać posadzkę. Warto ją zaizolować termicznie. Można do tego celu użyć płyt styropianowych – oczywiście twardych.

Dobrze sprawdzi się też styrodur czy keramzyt. Przypominamy jeszcze o zachowaniu odpowiednich kierunków spadków. Wynika to z faktu, że garażowanie samochodu w okresie zimowym wiąże się z zaleganiem wody na powierzchni posadzki. Gdy już posadzka jest gotowa, można zamontować garaż monolityczny z prefabrykatów. Obiekty wytwarzane są modułowo.

Dzięki temu betonowy garaż po przewiezieniu na plac budowy może od razu zostać zamontowany w konstrukcję nośną posadzki. Warto jeszcze wiedzieć, że materiałem budulcowym jest minimum beton klasy C30/37, który jest zbrojony siatkami z prętów stalowych. Garaże wykonane z płyt betonowych można przykrywać różnego rodzajami stropów

Garaży z płyt betonowych – dlaczego warto?

Garaż z płyt betonowych jest to rozwiązanie bardzo trwałe. Taki obiekt można dowolnie wykończyć, zarówno przy użyciu tynku, płytek, jak i paneli drewnopodobnych. Ale można także po prostu pomalować garaż betonowy prefabrykowany na wybrany kolor. Trzeba jeszcze wiedzieć, że jego budowa nie jest czasochłonna, natomiast może być kosztowna.

Garaż z płyt betonowych prefabrykowany jest droższy niż np. ten blaszany, ale jest też odporny na uszkodzenia mechaniczne, silne podmuchy wiatru, intensywny deszcz, opady gradu czy promieniowanie UV. W przeciwieństwie do blachy nie ulega korodowaniu i nie nagrzewa się. Dodatkowo proste ścianki ułatwiają montaż półek, nawet tych ciężkich, metalowych, odpornych na duże obciążenia.

Garaż betonowy modułowy może stać się również warsztatem, w którym wykonuje się drobne prace naprawcze czy majsterkowanie. Praca w takich warunkach jest wygodna za sprawą odpowiedniej wentylacji. Do garażu betonowego można dobrać zarówno bramę rolowaną, jak i automatyczną panelową.

garaże betonowe

Gotowy garaż betonowy cena

Cena za gotowy garaż prefabrykowany kształtuje się na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zapraszamy do przesłania zapytania ile kosztuje garaż betonowy prefabrykowany