Łącznik termiczny balkonowy isocorb

Łącznik termiczny balkonowy isocorb (izokorb) służy do bezpiecznego połączenia płyty balkonowej ze ścianą zewnętrzną budynku. Łącznik termiczny oddziela termicznie balkony, zadaszenia czy attyki od budynku.

Łącznik termiczny balkonowy isocorb

Co to jest łącznik termiczny isocorb

Łącznik termiczny balkonowy jest elementem składającym się z prętów zbrojeniowych oraz izolacji termicznej, przeciwpożarowej czy akustycznej.

Pręty zbrojeniowe służą do bezpiecznego i trwałego połącznia wspornika płyty balkonowej z elementem konstrukcyjnym budynku np. ze ścianą zewnętrzną.

Element termoizolacyjny służy do oddzielenia termicznego, akustycznego czy przeciwpożarowego balkonu oraz ściany. Materiał elementu izolacyjnego może być wykonany z wełny, styroduru czy też z włókien szklanych.

Jakie zalety i funkcje mają łączniki termiczne isocorb

Połączenie balkonu z ścianą jest jednym z wymagających połączeń konstrukcyjnych w budynku. Nie dość, że łącznik musi przenieść sam ciężar płyty balkonowej oraz obciążenie użytkowe czy śnieg musi również zapewnić dobrą izolację termiczną, akustyczną a w budynkach wielorodzinnych również przeciwpożarową odporność.

Główną więc funkcją i rolą łączników termicznych balkonów jest bezpieczne i trwałe oddzielenie termiczne, akustyczne i przeciwpożarowe balkonów od budynku.

Łączniki termiczne wymagają zaprojektowania i podlegają indywidualnemu doborowi dla każdego budynku oddzielnie i od tego zależy ich cena.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym