Płyty kanałowe sprężone

Jako producent stropów oferujemy wysokiej jakości płyty kanałowe, dzięki którym strop kanałowy sprężony to rozwiązanie konstrukcyjne minimalizujące koszty i czas prac budowlanych. Proponujemy też inne nasze prefabrykaty m.in. płyty żerańskie, płyty filigran czy balkony prefabrykowane.

Jakie zalety mają płyty kanałowe sprężone

Poniżej przedstawiamy kilka z kluczowych zalet stropu KANAŁOWO-SPRĘŻONEGO.

BRAK PRAC MOKRYCH

Zasadniczo brak prac mokrych, oprócz ewentualnych miejsc, gdzie musi zostać płyta monolityczna.

KOSZTY DODATKOWE

Niskie koszty dodatkowe, bo jest potrzebny tylko dźwig do montażu stropu.

PODPORY MONTAŻOWE

Brak konieczności stosowania podpór montażowych. Oszczędność w zakupie jak i w pracy w rozstawieniu ich.

KLAWISZOWANIE

Brak efektu klawiszowania, czyli pęknięć i zarysowań stropu pod warunkiem podobnych rozpiętości płyty w tym samym pomieszczeniu.

DOKUMENTACJA PROJEKTOWA

Zapewniamy pełną dokumentację projektową Twojego stropu.

ŻEBRA ROZDZIELCZE

Brak żeber rozdzielczych, czyli oszczędność czasu pracy na budowie.

ROZPIĘTOŚĆ

Ogromna rozpiętość stropu, bo aż do 14 mb.

WYSOKOŚĆ STROPU

Elastyczna wysokość konstrukcyjna stropu, bo od 15 do 40 cm.

Płyty kanałowe sprężone i ich parametry techniczne

W zależności od rodzaju, płyty sprężone, mają kilka kanałów. Mogą się charakteryzować czterema, pięcioma, sześcioma, siedmioma podłużnymi kanałami. Kanały rozmieszczone są równomiernie na całej szerokości prefabrykatu. Geometria całej płyty znajduje się zwykle w projekcie. Co najważniejsze, płyty te można dowolnie kształtować i tym samym dopasowywać do właściwości budynku. Pozwala to w dużej mierze na swobodę projektową. Płyty są z tego względu dość chętnie wybierane do budowy domów jednorodzinnych. Płyty kanałowe sprężone zapewniają dość dobry komfort akustyczny. Montaż płyt kanałowych sprężonych to spora redukcja kosztów, ponieważ montowane są w kilka godzin poprzez montaż dźwigiem. Płyty nie wymagają dodatkowej obróbki, jedynie zaszpachlowania złączeń pomiędzy płytami.

Jakie są elementy stropu z płyty kanałowe sprężone

Poniżej przedstawiamy potrzebne lub przydatne elementy do wykonania stropu KANAŁOWO SPRĘŻONEGO.

Elementy podstawowe

  • płyta kanałowa-sprężona

Elementy uzupełniające

  • tradycyjna kształtka wieńcowa

Dodatkowo (do samodzielnego zakupu)

  • zbrojenie i beton na wieniec

płyty kanałowe spręzone HC

Płyty kanałowe sprężone i ich instrukcja montażu

Jak zamontować płyty kanałowe sprężone

Sprężone płyty kanałowe zostały także wyposażone w zaślepki do poszczególnych kanałów. Zaślepki zabezpieczają mieszankę betonową przed przedostawaniem się do wewnątrz podczas wykonywania wieńców. Co istotne, montaż płyt, nie wymaga stosowania podpór tymczasowych, nawet podczas wykonywania warstwy nadbetonu. Po dokładnym ułożeniu płyt należy ułożyć zbrojenia. Następnie należy obficie zwilżyć wodą, aby płyty nie chłonęły wody z mieszanki zarobowej.

Należy pamiętać, aby wieńce i styki wypełnić betonem i zagęścić. Montaż tych płyt jest stosunkowo łatwy i szybki, warto jednak zostawić tę pracę fachowcom.

Płyty kanałowe są nowoczesnym rozwiązaniem stropów prefabrykowanych. Pozwalają one na budowę wielu rodzajów budynków, od domów jednorodzinnych, po budynki użyteczności publicznej. Dzięki swoim właściwościom, pozwalającym na dowolność w kształtowaniu, można swobodnie dopasować je do danego budynku.

płyty kanałowe sprężone cena