Płyty stropowe prefabrykowane
Płyty stropowe są bardzo popularnymi systemami stropowymi dostępnymi na naszym rynku. Ich wspólną i główną cechą jest to, że przyśpieszają prace wykonywane na budowie. Każda z nich w różny sposób montowana jest w budynku. Jako producent stropów oferujemy płyty sprężone prefabrykowane, kanałowe, korytkowe czy WPS z przeznaczeniem do budowy stropów na budynkach o różnych funkcjach i konstrukcjach.
Płyta stropowa – charakterystyka
Co to jest plyta stropowa? Płyty stropowe charakteryzuje taka sama grubość we wszystkich przekrojach pionowych. Składają się one z płyty i najczęściej nadbetonu lub innych warstw izolacyjnych. Lekkie płyty stropowe wykorzystywane są zwykle przy budowie domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, garażach. Mogą być wykorzystywane zarówno w nowych budynkach, jak i remontowanych, co jest ich zaletą. Płyty różni cena, wymiary, możliwość zastosowania oraz montaż.
Płyty stropowe kanałowe i ich zastosowanie
Zastosowanie płyt stropowych prefabrykowanych przy wymianie stropów. Wyroby z betonu tego rodzaju sprawdzą się przy wymianie stropów drewnianych, w nowych budynkach oraz stropodachach. Wśród stropów płytowych możemy wyróżnić m.in. strop WPS czy strop filigran. Jako producent wyrobów betonowych możemy zaoferować też strop panelowy.
Płyty stropowe prefabrykowane i ich rodzaje
Rozróżniamy następujące rodzaje płyt stropowych:
Płyty stropowe filigran
To coraz częściej stosowane systemy stropowe. Stropy te są stropami monolitycznymi, gdzie płyta filigran stanowi szalunek tracony dla tego stropu. Płyty filigran wymagają tego, by je zaprojektować i uzgodnić z klientem przed rozpoczęciem produkcji. Do układania takich stropów potrzebujemy użyć dźwigu. Stropy filigran wymagają zbrojenia górnego oraz nadbetonu.
Płyta stropowa WPS
Płyty WPS to płyty znane już od końca lat 70-tych. Najczęściej używane są przy remontach stropów z drewnianych na betonowe. Stropy WPS nie wymagają podpór, deskowań i ciężkiego sprzętu. Stropy WPS znane są zwłaszcza przez doświadczonych kierowników budów, czy projektantów. Jest to nasza polska technologia znana juz od lat 60-tych ubiegłego wieku wymyślona we Wrocławiu stąd ich nazwa (wrocławska płyta stropowa)
Płyta stropowa kanałowa lub spk
Płyty kanałowe chyba najbardziej kojarzą się wszystkim, którzy myślą o płytach stropowych. Płyty kanałowe mogą być płytami stropowymi typu Żerańskie (Żerań) lub sprężone. W zależności od rozpiętości lub wymaganej wytrzymałości lub odporności ogniowej będą to jedne lub drugie. Sprężone używane są zwłaszcza przy większych rozpiętościach przekraczających 6,30 – 7,20m, a Żerań przy mniejszych. Poszczególne płyty kanałowe różni cena.
Płyta stropowa korytkowa
Płyty stropowe korytkowe to gotowe płyty stropowe, które nadają się na mniejsze rozpiętości i służą do przekrywania stropodachów wentylowanych opierając się na ścianach zewnętrznych i ściankach ażurowych oraz garaży. Płyty korytkowe występują w budownictwie dwóch szerokościach 60cm oraz 30cm. Płyty korytkowe występują u nas jako obustronnie zamknięte (DKZ) i są o długości 300 cm oraz krótsze jako otwarto-zamknięte (DK).
Cena za płyty stropowe prefabrykowane – Ile kosztuje płyta stropowa?
Cena za płyty stropowe prefabrykowane zależeć będzie przede wszystkim od tego o których płytach mówimy. Każdy z rodzajów płyt będzie mieć inną cenę uzależnioną od wielu czynników. Dokładniejsze dane poznacie Państwo na podstronach dotyczących płyt: płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie czy płyty WPS. Zapraszamy do przesyłania zapytań na które prześlemy wycenę