Płyty stropowe

Płyty stropowe są bardzo popularnymi systemami stropowymi dostępnymi na naszym rynku. Ich wspólną i główną cechą jest to, że każdy z nich to płyta stropowa w różny sposób montowana na budynku. Jako producent stropów oferujemy płyty stropowe sprężone prefabrykowane z przeznaczeniem do budowy stropów na budynkach o różnych funkcjach i konstrukcjach. 

Płyty stropowe – charakterystyka

Płyty stropowe charakteryzuje taka sama grubość we wszystkich przekrojach pionowych. Składają się one z płyty stropowej i najczęściej nadbetonu lub innych warstw izolacyjnych. Płyty stropowe wykorzystywane są zwykle przy budowie domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, garażach. Mogą być wykorzystywane zarówno w nowych budynkach, jak i remontowanych, co jest ich zaletą. Płyty stropowe różni cena, wymiary, możliwość zastosowania oraz montaż.

Wyroby z betonu tego rodzaju sprawdzą się przy wymianie stropów drewnianych, w nowych budynkach oraz stropodachach. Wśród stropów płytowych możemy wyróżnić m.in. strop WPS czy strop filigran. Jako producent wyrobów betonowych możemy zaoferować też strop panelowy.  

płyty stropowe

Płyty stropowe i ich rodzaje

Rozróżniamy następujące rodzaje płyt stropowych:

1. Płyty stropowe filigran

To coraz częściej stosowane systemy stropowe. Stropy te są stropami monolitycznymi, gdzie płyta filigran stanowi szalunek tracony dla tego stropu. Płyty filigran wymagają tego, by je zaprojektować i uzgodnić z klientem przed rozpoczęciem produkcji. Do układania takich stropów potrzebujemy użyć dźwigu. Stropy filigran wymagają zbrojenia górnego oraz nadbetonu.

strop filigran

2. Płyty stropowe WPS

Płyty WPS to płyty stropowe znane już od końca lat 70-tych. Najczęściej używane są przy remontach stropów z drewnianych na betonowe. Stropy WPS nie wymagają podpór, deskowań i ciężkiego sprzętu.

płyty stropowe wps

3. Płyty stropowe kanałowe

Płyty kanałowe chyba najbardziej kojarzą się wszystkim, którzy myślą o płytach stropowych. Płyty kanałowe mogą być płytami stropowymi typu Żerańskie (Żerań) lub sprężone. W zależności od rozpiętości  lub wymaganej wytrzymałości lub odporności ogniowej będą to jedne lub drugie. Sprężone używane są zwłaszcza przy większych rozpiętościach przekraczających 6,30 – 7,20m, a Żerań przy mniejszych. Poszczególne płyty stropowe kanałowe różni cena.

płyty stropowe kanałowe

4. Płyty stropowe korytkowe

Płyty korytkowe to płyty stropowe, które nadają się na mniejsze rozpiętości i zazwyczaj służą do przekrywania stropodachów wentylowanych opierając się na ścianach zewnętrznych i ściankach ażurowych oraz garaży. Występują w dwóch szerokościach 60cm oraz 30cm. Płyty korytkowe występują u nas jako obustronnie zamknięte (DKZ) i są o długości 300 cm oraz krótsze jako otwarto-zamknięte (DK).

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym