Strop Fert

Strop Fert jest rodzajem stropu belkowego. Strop Ferta to stalowo-ceramiczną lekką przestrzenną kratownicą o stałym przekroju zbrojenia pasa górnego. W jego skład wchodzą belki ceramiczne–żelbetowe, żebra żelbetowe, płyta betonowa, pustaki ceramiczne. Strop ten najczęściej znajduje swoje zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, ze względu na łatwość montażu. Montując go, należy pamiętać, by dobrana belka była odpowiednia do danego obciążenia.

Zastosowanie i zalety stropu Fert.

Rodzaje stropu Fert

Dobór odpowiedniego rodzaju stropu belkowego ma ogromne znaczenie. Dzięki temu wiadomo do jakiego obciążenia użytkowego, przeznaczona jest dany rodzaj belki. Ma to duże znaczenie w budownictwie, gdyż chcąc postawić budynek wielokondygnacyjny. Trzeba wiedzieć, że rozsądniejszym wyborem, będą np. strop FERT 45 lub 60. Strop Fert 40 to konstrukcja, którą dokładnie opisuje jej Karta Techniczna. Strop ten ma rozstaw żeber co 40 cm i wysokości 23 cm. Jej dopuszczalne obciążenie własne wynosi 348 daN/m2.

Kolejnym rodzajem stropu jest Fert 45 i o jego wyborze najczęściej decyduje jego cena. Charakteryzuje się rozstawem żeber co 45 cm. Jego wysokość to także 23 cm i dopuszczalnym obciążeniem własnym 340 daN/m2, natomiast użytkowym 325 daN/m2. Strop Fert 60 ma rozstaw żeber co 60 cm i 24 cm wysokości i przekrój . Jego dopuszczalne obciążenie własne wynosi 305 daN/m2, a użytkowe 325 daN/m2. W wyborze odpowiedniego stropu Fert pomaga nam jego producent. Warto zastosować się też do rad konstruktora.

Belki

Istotną rolę w konstrukcji stropu Fert pełnią belki. To one odpowiadają w dużej mierze za nośność stropu. Składają się one z dolnego pasa, na którym oparte są kształtki ceramiczne o szerokości 12 cm. Ponadto belki te mają zbrojenia, wykonane z trzech prętów stalowych. W belce znajdują się również strzemiona ze stali, które ułożone są na belce w formie kratownicy. Dolna stopka w kształtce ceramicznej jest wypełniona betonem.

Warto pamiętać, że belki w stropie należy układać stopką ceramiczną w dół na dwóch podkładkach drewnianych. Grubość przekładek to co najmniej 8 cm. Następne warstwy belek można układać już na podkładkach o grubości 3,8 cm. Ze względy na możliwość uszkodzeń, belki należy przewozić szczelnie ułożone obok siebie. Najlepiej, gdy będą ułużone długością do kierunku jazdy.

Montaż stropu

Po prawidłowym ustawieniu belek można przejść do układania pustaków. Powinny być one wyłożone szczelnie obok siebie tak, by powierzchnie cięcia mocno przylegały go siebie. Elementy, które wysunięte są na zewnętrzną stronę, powinny być od strony otworów zamknięte denkami betonowymi. Dzięki temu „masa” betonowa nie będzie się wlewać do środka. Kolejnym krokiem jest deklowanie pustaków, które należy wykonywać na podkładzie z desek.

Długość oparcia belek stropu na murze i podciągach musi wynosić przynajmniej 8 cm. Aby rozstaw belek był dobrze zabezpieczony, trzeba pomiędzy każdą ułożyć po jednym pustaku. Następnie należy ułożyć wieniec i zbrojenie konstrukcji, by móc przejść do betonowania właściwego. Betonowanie jest jednoczesne, oznacza to, że należy zabetonować belki, płytę, żebra i wieńce. Mieszanka betonowa powinna być plastyczna, dzięki temu będzie on dobrze przylegał do konstrukcji.

Strop ten to idealna konstrukcja odciążająca, przeznaczona dla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Dzięki temu, że ma różnorodne właściwości, można dobrać odpowiedni rodzaj belek do danego domu. O rodzaju zastosowanego stropu decyduje konstruktor.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

CHARAKTERYSTYKA STROPU FERT

Parametry techniczne

Kluczowym aspektem, który decyduje o konkretnym wyborze materiału stropów, jest wytrzymałość. Przyjmuje się, że średnie obciążenie użytkowe wynosi 1,5 kN/m², czyli około 150 kg/m². W skład tych parametrów wchodzą wszelkiego rodzaju sprzęty, umieszczane w budynkach oraz zamieszkali ludzie. W typowym budownictwie jednorodzinnym wykorzystuje się stropy o rozpiętości około 7 m. Stosując odpowiednio dobrane rodzaje stropów, bez przeszkód można projektować sporych rozmiarów pomieszczenia.

Koszty wykonania

Koszt wykonania stropów do budowy domów jedno- lub wielorodzinnych jest zależny od kilku czynników. Przede wszystkim niezwykle ważny jest sam aspekt konstrukcyjny. Kolejnym, ważnym czynnikiem jest także ilość pięter budynku oraz materiał, jaki zostanie wykorzystany do budowy. Koszty, związane z wykonaniem stropów mogą być różnorodne i zwykle określane są indywidualnie. Najczęściej to konstruktor decyduje o tym, jakie stropy będą najlepsze dla danego budynku. Nasi eksperci pomogą w odpowiednim doborze stropu.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS cena

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

strop teriva cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane cena

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyby windowe prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

płyty żerańskie cena

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

płyty korytkowe cena