Strop panelowy

Strop panelowy jest jednym z najszybciej montowanych rozwiązań budowlanych, które obecnie dostępne są na rynku. Są lekkie i nie wymagają specjalistycznego sprzętu do ustawienia. Montażu tych stropów mogą podjąć się nawet dwie osoby! Strop panelowy jest wykorzystywany zwykle przy budowie domów jednorodzinnych, dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, już po dwóch godzinach można cieszyć się z gotowych szalunków w domu.

strop panelowy

ZASTOSOWANIE I ZALETY STROPÓW PANELOWYCH

Zalety wykorzystania stropów panelowych

Nie ma obecnie na rynku szybszego rozwiązania, jeżeli chodzi o montaż stropów w budynkach jednorodzinnych. Strop panelowy jest lekki, nie potrzeba wykorzystywać do jego położenia specjalnych, ciężkich sprzętów, z całą pewnością wystarczy zastosowanie samochodu, wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop panelowy ma jedną, przeważającą zaletę, można układać go w dowolnych konfiguracjach, dlatego znacznie przyspiesza to postęp prac. Co ważne, układanie stropów panelowych do domu o powierzchni około 100 m2, zajmuje mniej więcej 2 godziny! Dodatkowo po ułożeniu, można niemal natychmiast przechodzić do wykonywania innych zadań, związanych z budową domu. Strop panelowy to z pewnością idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, aby ich dom był postawiony stosunkowo szybko, a jednocześnie trwale!

Oszczędność kosztów – strop panelowy

Wykorzystanie stropu panelowego przy budowie domu, pozwala zaoszczędzić także pieniądze. Do montażu tego rodzaju stropu nie potrzeba nadlewać betonu, choć większość stropów musi zostać nadlana betonem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto układanie stropu panelowego, nie wymaga zamawiania ciężkiego sprzętu, który pomógłby w przenoszeniu poszczególnych paneli, wystarczy wynająć samochód, wyposażony w dźwig typu HDS.

Strop panelowy – komfort akustyczny

Warto wspomnieć, że strop panelowy zapewnia najlepszy komfort akustyczny, w porównaniu do innych stropów. Bardzo dobrze tłumi dźwięki, dlatego świetnie sprawdza się w domach wielopokoleniowych, w których każda rodzina chce zaznać nieco spokoju, zwłaszcza pokolenie starsze.

Rodzaje stropu panelowego

Najpopularniejszym rodzajem stropu panelowego jest strop typu Smart. Produkt ten charakteryzuje się dość dużą wytrzymałością, gdyż jego wartość wynosi od 5 do 40 kN na m2. Ponadto ma niewielką wysokość konstrukcyjną – do 20 cm, przez co powierzchnia użytkowa domu lub instytucji się zwiększa. Nie wymaga także dodatkowych izolacji akustycznych, ponieważ świetnie tłumi dźwięki.

Strop typu panelowego jest nowoczesnym rozwiązaniem na runku budownictwa, coraz częściej wybieraną opcją wykończeniową domów jednorodzinnych. Przede wszystkim zapewnia sporą oszczędność czasu i funduszy.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

CHARAKTERYSTYKA STROPÓW PANELOWYCH

Stropy typu panelowego zbudowane są z płyt strunobetonowych o szerokości 60 cm. Jest to niemalże połowę mniej, niż wynosi wartość zwykłej płyty. Dzięki temu płyty są także dużo lżejsze i łatwiejsze w użytkowaniu i montażu. Płyty strunobetonowe nie wymagają wylewki betonowej, czy wykonywania zbrojenia, dzięki temu oszczędza się sporo czasu! Co ważne, płyty te posiadają niskie stężenie związków promieniotwórczych, ich zastosowanie jest zatem znacznie zdrowsze.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym