Stoposłupy prefabrykowane

Stoposłupy prefabrykowane powstają przez stałe połączenie w jednym elemencie konstrukcyjnym słupa prefabrykowanego ze stopą fundamentową już na etapie prefabrykacji. To rozwiązanie, które eliminuje wszystkie ewentualne problemy techniczne powstające przy montażu osobno wykonanych prefabrykowanych słupów i stóp fundamentowych np. wylewanych na budowie.

Stoposłupy prefabrykowane charakteryzują się parametrami technicznymi niemal identycznymi jak słupy prefabrykowane produkowane bez fundamentowej stopy. Sprawdzają się idealnie przy budowie obiektów wielkopowierzchniowych. Wykorzystane z dźwigarami o dużych rozpiętościach mogą służyć jako podpora stropów w budynkach, których funkcje użytkowe determinują brak wewnętrznych podziałów takich jak np. hale magazynowe, produkcyjne czy obiekty handlowe. Stoposłupy są też coraz częściej wykorzystywane przy budowie nowoczesnych budynków dla rolnictwa.

Wiele gospodarstw rolnych przeszło albo właśnie przechodzi proces modernizacji i automatyzacji swoich placówek, stąd w dedykowane dla rolnictwa rozwiązania: prefabrykowane szamba, ruszta dla bydła, silosy na kiszonkę, chlewnie czy ściany oporowe.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą! Oprócz prefabrykatów dedykowanych dla budownictwa wielkopowierzchniowego takich jak m.in. płatwie czy dźwigary dachowe, słupy i stoposłupy oferujemy również szeroką gamę stropów różnych rodzajów, schodów prefabrykowanych, balkonów a nawet prefabrykowanych domów.

Stoposłupy prefabrykowane charakterystyka

W zależności od rodzaju obiektu, jego wielkości i przeznaczenia produkowane są stoposłupy prefabrykowane jednokondygnacyjne i wielokondygnacyjne (nawet do trzech pięter). Mogą to być stoposłupy o przekroju okrągłym, prostym lub prostokątnym, ze wspornikami służącymi do podparcia innych elementów konstrukcji lub bez dodatkowych wsporników. Jedynym ograniczeniem przy projektowaniu i produkcji stoposłupów są możliwości transportowe. Aby produkcja stoposłupów była atrakcyjna dla inwestora wielkość stopy fundamentowej nie może przekraczać wymiarów 2,5 m x 3,5 m a łączna długość elementu 14 m.

Tak jak w przypadku prostych słupów prefabrykowanych stoposłupy mogą być wyprodukowane z całą gamą dodatkowych akcesoriów: uchwytów montażowych, stalowych marek, tulei, systemowych łączników czy akcesoriów indywidualnych dopasowanych do konkretnego projektu. W stopie fundamentowej wykonuje się również otwory zalewowe do wykonania podlewki.

Wykorzystanie stoposłupów jeszcze bardziej skraca czas potrzebny na wykonanie konstrukcji szkieletowej budynku. Nie wymagane też są podpory montażowe a jedynie dźwig o odpowiedniej nośności (ze względu na ograniczenie kosztów transportu najczęściej wykonuje się stoposłupy, których waga nie przekracza 25 ton). Stoposłupy mogą za to wymagać wykonania głębszych i większych wykopów.

Stoposłupy prefabrykowane przykładowe rozwiązania

Stoposłupy prefabrykowane. Stoposłup o przekroju prostokątnym

Ilustracja 1. Przykładowe stoposłupy prefabrykowane o przekroju prostokątnym z dodatkowymi wspornikami na belki stropowe czy dźwigary.

Stoposłupy prefabrykowane. Stoposłup o przekroju prostokątnym ze wspornikami

Ilustracja 2. Przykładowe stoposłupy prefabrykowane o przekroju prostokątnym z dodatkowymi wspornikami na belki stropowe czy dźwigary.

Stoposłupy prefabrykowane. Stoposłup o przekroju okrągłym

Ilustracja 3. Przykładowe stoposłupy prefabrykowane o przekroju okrągłym.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS cena

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

strop teriva cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane cena

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyby windowe prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

płyty żerańskie cena

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

płyty korytkowe cena