Pustak betonowy konstrukcyjny

Pustak Betonowy Konstrukcyjny jest jednym z najbardziej uniwersalnych pustaków budowlanych. Służy do stawiania domów, hal, budynków instytucji publicznej, a także różnorodnych, innych konstrukcji. Dzięki bardzo dobremu materiałowi, z którego został wykonany, jest niezwykle wytrzymały i funkcjonalny. Charakteryzuje się gładką powierzchnią, która nie wymaga obróbki. Pustak betonowy jest coraz powszechniej używany w budownictwie.

ZASTOSOWANIE I ZALETY PUSTAKÓW BETONOWYCH KOSTRUKCYJNYCH

Zastosowanie Pustaków Betonowych Konstrukcyjnych

Pustaki służą do stawiania ścian budynków instytucji publicznych oraz domów jednorodzinnych. Bardzo często stosuje się je także do budowy budynków gospodarczych. Pustak betonowy konstrukcyjny wyróżnia się tym, iż ma duże zastosowanie na rynku budowlanych. Dzięki swojej modułowości może być wykorzystywany niemalże wszędzie. Stosuje się go do wznoszenia ścian fundamentowych, wypełniających budynki oraz  jako przegród ogniowych. Pustak ten jest świetnym zamiennikiem tradycyjnych rozwiązań oraz pustaków, wykonany z ceramiki, czy cegły. Bardzo często wykorzystuje się go zatem w budownictwie lądowym, ale także wodnym! Można go także użyć bez problemu w konstrukcjach, które mają za zadanie przenosić obciążenia. Pustak betonowy konstrukcyjny bez problemu sprawdzi się także do wznoszenia ścian jednowarstwowych, czy oporowych.

Zalety Pustaków

Główną zaletą pustaków betonowych konstrukcyjnych jest fakt, że są wykonane z trwałego betonu. Beton ten idealnie nadaje się do konstruowania budynków, zarówno fundamentów, jak i ścian. Mimo mocnego materiału, pustaki nie są aż tak ciężkie, przez co sprawnie można je zamontować. Co więcej, znaczącą zaletą tych pustaków jest ich gotowość do użytkowania. Nie trzeba ich tynkować, ani obrabiać w jakikolwiek sposób. Dzięki temu, jeżeli tylko zachodzi potrzeba, budynek z tychże pustaków można od razu zamieszkiwać. Pustaki też są wykonywane modułowo. Oznacza to, iż każdy pustak betonowy będzie tej samej wielkości, dzięki temu budynek będzie wykonany zgodnie z projektem. Zapobiega to ewentualnym różnicom w projekcie, czy kłopotom budowlanym oraz dodatkowej obróbce. Pustak betonowy konstrukcyjny stanowi także ochronę ogniową, zapobiegając tym samym rozprzestrzenianiem się ognia.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

MONTAŻ PUSTAKÓW BETONOWYCH KONSTRUKCYJNYCH

Pustaki mają różnorodną wielkość, jednak ich wysokość jest stała i wynosi 190 mm. Należy pamiętać, aby przed ich montażem przygotować zaprawę murarską. Tuż przed zaaplikowaniem zaprawy przymierza się pustaki „na sucho”, aby sprawdzić, czy będą pasować. Jest to także dobry sposób na rozplanowanie całej konstrukcji. Murowanie odbywa się każdorazowo na zaprawie, pamiętać jednak trzeba, by dokładnie sprawdzać wygląd pustaków i kontrolować poziom warstw. Wypełniając spoiny, trzeba wiedzieć, iż ich grubość nie powinna przekraczać 15 mm. Podczas montażu dopuszcza się położenie pierwszej warstwy zaprawy nieco grubszej, w celu wyrównania warstw późniejszych. Do kanałów pionowych wprowadza się zbrojenie i wypełnia ich betonem, dzięki temu konstrukcja się wzmacnia i usztywnia.

Pustaki betonowe konstrukcyjne mają szerokie zastosowanie na runku budowlanym. Można ich używać zarówno do wznoszenia ścian zewnętrznych budynków, jak i wewnętrznych. Bardzo często wykorzystuje się je w budownictwie jednorodzinnym oraz publicznym. Pustaki betonowe mogą tworzyć konstrukcje samodzielne oraz być częścią innych budowli. Niekiedy są wykorzystywane również do stawiania murów oporowych.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS cena

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

strop teriva cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane cena

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyby windowe prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

płyty żerańskie cena

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

płyty korytkowe cena