Strop prefabrykowany

Strop prefabrykowany nie wymaga całkowitego deskowania, a także żmudnej pracy, związanej z wylewaniem betonu. Strop prefabrykowany jest świetnym ułatwieniem i usprawnieniem prac budowlanych. Montuje się go z gotowych płyt, które mogą być różnego rodzaju. Wszystko zależy od preferencji oraz ostatecznej decyzji konstruktora.

STROPY PREFABRYKOWANE – ZASTOSOWANIE I ZALETY

Strop prefabrykowany – zalety

Jakie zalety mają stropy prefabrykowane? Dużym plusem stropów prefabrykowanych jest to, że stawia się je niezwykle szybko, zwłaszcza w porównaniu do starszych rozwiązań. W przypadku wielu płyt wystarczy użyć jedynie dźwigu typu HDS, niekonieczne jest wypożyczanie ciężkiego sprzętu. Płyty prefabrykowane bardzo wygodnie się układa, gdyż przeważnie nie jest konieczne ustawianie całego deskowania, a także nie trzeba czekać kilku dni, aby móc rozpocząć dalsze prace. Deskowanie układa się zwykle, tylko by wykonać wieńce i podciągi przy otworach, oznacza to, iż ilość zużytego drewna na szalunki się zmniejsza. Ponadto nie jest konieczne wykonywanie tzw. nadlewki betonu, dzięki temu betonuje się konstrukcję tylko przy końcowej części montażu. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Co ważne, płyty posiadają wysoką dźwiękoszczelność i bardzo dobre parametry izolacyjne. Płyty stropu prefabrykowanego pozwalają także dowolnie układać poszczególne ścianki działowe w pomieszczeniach, dzięki czemu można według własnego uznania tworzyć pomieszczenia w budynku. Co więcej, strop prefabrykowany może być zakładany także zimą, dlatego prace nie muszą być wstrzymywane na czas zimy lub wczesnej wiosny. Jest to gwarantem szybszego wybudowania budynku.

Montaż stropu prefabrykowanego

Strop prefabrykowany montuje się dosyć szybko. Na początku warto dokładnie wyrównać z wierzchu wszystkie ściany i podciągi, następnie za pomocą dźwigu należy starannie ułożyć płyty. Niektóre z nich wymagają połączeń, natomiast minimalna głębokość oparcia płyt to około 12 cm. Kolejnym krokiem jest deskowanie wieńca i jego zbrojenie oraz zalewanie betonem. Jeżeli do konstrukcji używa się płyt innych niż strunobetonowych, należy pamiętać o umieszczeniu zbrojenia pomiędzy płytami, wykonanego z prętów. Montaż stropu prefabrykowanego może wynieść do kilku godzin. Znacząco wpływa to na jakość robót oraz długość budowy domu.

Rodzaje stropów prefabrykowanych

Do najpopularniejszych rodzajów stropów prefabrykowanych należą stropy z płyt kanałowych, które najczęściej mogą osiągać spore rozpiętości, strop DZ, w którego skład wchodzą belki żelbetowe i pustaki. Można także wyróżnić strop prefabrykowany, wykonany z płyt kanałowych sprężonych, które sprawdzają się w przypadku budynków o dużej rozpiętości oraz płyty korytkowe, stosowane głównie w stropodachach. Strop prefabrykowany charakteryzuje się szerokim wyborem materiałów i surowców, tym samym eliminuje sporo wad, które mają inne stropy. Stosując łączone materiały, można uzyskać produkt dopasowany do preferencji, ale także najlepszy w swojej klasie. Stropy prefabrykowane sprawdzają się w przypadku budynków użyteczności publicznej, ale i w domach jednorodzinnych.

CHARAKTERYSTYKA STROPÓW PREFABRYKOWANYCH

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki, można w niewiarygodnie szybkim czasie postawić dom jednorodzinny. Wiele usprawnia także odpowiedni wybór nowoczesnego stropu. Do takiego rodzaju konstrukcji należy z pewnością strop złożony z elementów prefabrykowanych. Wiele modeli płyt prefabrykowanych można w łatwy sposób docinać i dzięki temu konstruować dowolne kształty, dopasowane do rodzaju budynku. Bardzo częstą decyzją jest także wybieranie odpowiednio mniejszych płyt, których nie trzeba dopasowywać. Jest to rozwiązanie idealne do budowy domów jednorodzinnych, których rozpiętość nie jest kilkukondygnacyjna. Płyty prefabrykowane mogą być wykonane także z betonu komórkowego, który ma spore właściwości termoizolacyjne. Dodatkowo wysuwając tego rodzaju strop poza obrys budynku, można tworzyć balkon lub taras. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania można być pewnym, że nie wystąpi problem tzw. mostków cieplnych, a tym samym zostanie wyeliminowana utrata ciepła z wewnątrz budynku.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym