Schody Prefabrykowane

Schody prefabrykowane

Schody prefabrykowane wyróżniają się tym, że są gotowym produktem, który wystarczy zamontować. Produkowane są jednak na indywidualne zamówienie. Od standardowych schodów, obecnych w wielu domach, różnią się czasem montażu. Nie trzeba wykonywać ich bezpośrednio na budowie, a jedynie dobrze przymocować. Mnogość możliwości projektowych oraz odcieni schodów, pozwala im zyskiwać coraz większą popularność. Coraz więcej osób sięga po ten rodzaj schodów.

 

Rodzaje schodów prefabrykowanych

Konstrukcje schodów, wykonanych z materiałów prefabrykowanych, znajdują swoje zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Coraz chętniej są montowane w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej oraz licznych instytucjach. Zdecydowanie się na ten rodzaj schodów, znacząco przyspiesza prace. Materiałem, który wykorzystuje się do produkcji tego rodzaju schodów, jest żelbet lub monolit. W zależności od tego, czy schody mają zostać dostosowane do warunków zewnętrznych, czy wewnętrznych. Można wyróżnić kilka rodzajów schodów, wykorzystywanych w poszczególnym budownictwie. Do najpopularniejszych należą schody prefabrykowane kręcone. Stworzone zostały do budynków, w których powierzchnia jest niewielka. Zajmują bardzo mało miejsca, a także są rozwiązanie niezwykle ekonomicznym i atrakcyjnym cenowo. Schody prefabrykowane łukowe wykorzystuje się do aranżowania i wykańczania architektury łukowej. Bardzo często stosuje się je zewnętrznie, np. jako wejście do domu. Najczęściej w domach jednorodzinnych można spotkać natomiast schody zabiegowe prefabrykowane. Szeroki wybór prefabrykatów umożliwia dostosowanie ich do aranżacji wnętrz.

 

Jakie zalety mają schody prefabrykowane?

Dużą zaletą tego typu schodów jest fakt, że mogą występować w różnej konstrukcji – wspornikowej, policzkowej, czy też płytowej. Można wyróżnić także kilka rodzajów schodów, co jednoznacznie wpływa na zwiększoną częstotliwość wyboru. Schody wykonywane są na zamówienie, jednak ich konstrukcja nie jest skomplikowana, dzięki zastosowaniu kompatybilnych prefabrykatów. To, co wyróżnia je znacząco od tradycyjnych konstrukcji to fakt, że mają regularną wysokość stopni. Schody prefabrykowane odlewana są od tych samych form, co zapewnia im równy kształt i wielkość. Jak wiadomo, nie zawsze można ten efekt uzyskać, stosując tradycyjne rozwiązania. Każdy prefabrykat został wykonany z trwałych budulców. Materiały są dostosowane do warunków, panujących zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Schody zewnętrzne wykonane są z najwyżej klasy betonu, wykorzystywanego także do budowy fundamentów. Są również odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Co najważniejsze, schodów najczęściej nie trzeba zbroić ani dodatkowo tynkować, czy wygładzać. Znacząco skraca to wszystkie prace budowlane. Schody prefabrykowane umożliwiają także wykończenie ich na wiele sposobów. Warto jednak wspomnieć, że prefabrykaty nie wymagają żadnego wykańczania, czyli malowania, czy kładzenia okładziny. Idealnie nadają się do użytku bezpośrednio po montażu.

 

Montowanie schodów prefabrykowanych

Montaż schodów prefabrykowanych powinien odbywać się tuż po wylaniu fundamentów. Warto zaznaczyć, że na placu budowy musi być już także szkielet domu. Dobrze, gdy zostanie wykonany już strop oraz ściany konstrukcyjne klatki schodowej, jeśli schody mają być wewnętrzne. Do montażu tego rodzaju prefabrykatów zwykle używa się ciężkiego sprzętu, typu dźwig. Należy pamiętać, że transport musi przebiegać z ostrożnością. Schody te przewozi się w jednej lub dwóch częściach. Poszczególne komponenty składane są na placu budowy. Należy chronić schody przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami. Rozładunek musi odbywać się z zaczepami i pętlami liniowymi. Mocowanie schodów należy wykonać dokładnie według projektu. Pozwoli to na uniknięcie wielu pomyłek, a nawet rozbiórki. Należy pamiętać, aby dokładnie wyregulować położenie schodów. Gdy konstrukcja jest dobrze przymocowana, można zwolnić zawiesia.

Schody prefabrykowane są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych oraz instytucji publicznych. Szybkość i łatwość montażu pozwala na sprawne ukończenie prac budowlanych. Schody te są gotowym materiałem, nie trzeba poddawać ich żadnej obróbce.

 

Obsługiwane regiony

Schody prefabrykowane dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Schody prefabrykowane województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Schody prefabrykowane miasta: Jelenia Góra, Radom, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(