Chlewnie

Chlewnie

Chlewnie

Współczesne chlewnie nie przypominają w niczym swoich starszych poprzedników. Spory metraż i powierzchnia to główne wyróżniki tych monumentalnych budowli. Chcąc pomieści niemalże 1000 tuczników, można postawić zwyczajną chlewnie, wykonaną z elementów prefabrykowanych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego i innowacyjnego materiału i surowców, chlewnie można zbudować stosunkowo szybko.

 

Zastosowanie chlewni z elementów prefabrykowanych

Dzięki modernizacji rolnictwa, hodowcy mogą poszczycić się nie tylko sprzętami najwyższej jakości, w których wiele zostało zautomatyzowane. Coraz popularniejsze jest także stawianie budynków z prefabrykatów, czyli w większości materiałów gotowych. Nowoczesne chlewnie z prefabrykowanych materiałów coraz częściej są stawiane w gospodarstwach. Bez problemu pomieszczą sporą liczbę tuczników, ich liczba sięga niemalże 900 sztuk w przypadku największych budynków. Chlewnie charakteryzują się sporymi przestrzeniami oraz podziałem na poszczególne sektory. Warto zaznaczyć, że nowoczesne chlewnie z prefabrykatów mają wszystkie atesty, przyjęte przez Unię Europejską. Zapewniają zwierzętom dogodne warunki wewnątrz oraz możliwości rozwojowe. Zastosowanie odpowiednich prefabrykatów zapewnia także odpowiednie warunki higieniczne. Materiały i surowce, użyte do budowy nie emitują szkodliwych substancji, negatywnie wpływających na zwierzęta. W chlewni znajdują się zazwyczaj legowiska, ruszty, kanały i stoły paszowe. Prefabrykaty zapewniają możliwość dokładnego rozplanowania poszczególnych miejsc w chlewni.

 

Zalety chlewni

Chlewnie z prefabrykatów wyróżnia wiele znaczących zalet. Przede wszystkim są wykonane z materiałów solidnych. Prefabrykaty cieszą się na rynku budowlanym coraz większą popularnością. Nie jest tajemnicą, że zastosowanie ich skraca czas budowy, a także pozwala na zachowanie porządku wokół budowy. Co istotne, prefabrykaty obniżają znacząco koszty, jakie trzeba wydać na całą inwestycję. Stawiając na jedną, sprawdzoną firmę, nie trzeba martwić się podziałem prac budowlanych oraz namnażaniem opłat. Warto zaznaczyć również, że prefabrykaty zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną. Ma to ogromne znaczenie dla takiego budynku, jakim jest chlewnia. Umieszcza się w niej bowiem zwierzęta, przez co nie są one narażone na zmienną amplitudę temperatur pomiędzy zimą, a latem. Ściany nie nagrzewają się zanadto, natomiast zimą nie zamarzają. Wszystkie materiały są także przyjazne dla środowiska i ekologiczne. Co istotne, stal w dużej mierze nadaje się do recyklingu, gdyż mimo wielu obróbek, nie traci swoich właściwości.

 

Montaż chlewni

Dzięki modułowym rozwiązaniom, chlewnie można bardzo szybko i sprawnie zamontować i zdemontować. Prefabrykaty łączy się ze sobą za pomocą wbudowanych złączników i komponentów. Bardzo łatwo można także przyłączyć chlewnie do istniejącego już budynku. Budowę chlewni należy rozpocząć od położenia fundamentów pod budynek. Następnie ekipa może rozpocząć stawianie chlewni. Warto zaznaczyć, że chlewnie z elementów prefabrykowanych wyróżnia także doskonała organizacja placu budowy. Dzięki gotowym elementom, bardzo szybko budynek jest ukończony.

Chlewnie wykonane z materiałów prefabrykowanych są nowoczesnym rozwiązaniem modernizacji rolnictwa. Są to budynki okazałe i przestrzenne, w których pomieści się spora ilość tuczników. Chlewnie te spełniają doskonałe warunki termiczne oraz sanitarne. W dużej mierze są przyjazne dla środowiska i ludzi. Nie wymagają dodatkowej obróbki, czy tynkowania. Cechuje je łatwy montaż i demontaż.

 

Obsługiwane regiony

Chlewnie dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Chlewnie województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Chlewnie miasta: Jelenia Góra, Radom, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(