Silosy na kiszonkę

Silosy na kiszonkę

Silosy na kiszonkę

Silosy na kiszonki sprawdzają się nie tylko w sporych gospodarstwach rolnych, ale także w niewielkich gospodarstwach agroturystycznych. Hodując krowy, czy bydło wielu rolników stawia na porządne i solidne silosy na kiszonkę. Coraz więcej hodowców decyduje się także na silosy wykonane z prefabrykatów. Mają wiele zalet, a co więcej stają się popularniejszym rozwiązaniem niż tradycyjne silosy.

 

Nowoczesne silosy na kiszonkę

Decydując się na prowadzenie gospodarstwa rolnego oraz na hodowle, warto zadbać także o budowę odpowiednich silosów. W silosach tych przechowuje się jedzenie – głównie paszę objętościową dla bydła. Najczęstszą formą paszy jest kiszonka. Kiszonki bardzo często tworzy się z kukurydzy lub z siana (tutaj wyróżnić można sianokiszonki z trawy, czy motylkowe). Dobry silos na kiszonkę musi być zatem przestronny, aby mógł pomieścić sporo pokarmu dla zwierząt. Dodatkowo nie może dostawać się tam tlen, gdyż przez to jedzenie nie ulegnie tak szybko procesowi zakiszenia. Szybciej może dojść niestety do zepsucia pokarmu. Warto zatem zdecydować się na silos trwały i wytrzymały, nieprzepuszczający nadmiaru tlenu. Niezwykle trafnym wyborem w obecnych czasach, jest postawienie na silos na kiszonkę z prefabrykatów. Wyróżnia go wiele pozytywnych cech na tle klasycznych rozwiązań.

 

Zalety prefabrykowanych silosów

Wykorzystując prefabrykaty do postawienia silosu na kiszonkę, oszczędza się przede wszystkim czas. Elementy zostają jedynie przywiezione na budowę i mogą zostać wzniesione. Nie trzeba poświęcać czasu na betonowanie poszczególnych ścian i komór. Silosy na kiszonkę prefabrykowane są gładkie, nie wymagają zatem tynkowania, czy wygładzania.  Nie trzeba także stosować w nich folii do wyścielania boków pryzmy, podczas kiszenia paszy. Co najważniejsze płyty silosu wykonane zostały z najwyższej klasy betonu C35/45 – mocnego i wytrzymałego. Beton odporny jest na zmienne warunki atmosferyczne i wahania temperatury. Kolejną, ważną cechą prefabrykowanych silosów na kiszonkę jest fakt, że bardzo szybko się je montuje. Układanie poszczególnych ścian oraz komór nie nastręcza kłopotów. Fachowa ekipa budowlana jest w stanie bardzo szybko poradzić sobie z pracą. Ściany silosów mogą być także bardzo łatwo zdemontowane, gdyż poszczególne elementy łączy ze sobą specjalne spoiwo.

 

Montaż silosu na kiszonkę

Montaż silosu na kiszonkę należy rozpocząć tradycyjnie od wyłożenia fundamentu w postaci betonu. Fundament bardzo często należy „położyć” samodzielne, ekipa jedynie przychodzi montować silos. Układanie ścian odbywa się stosunkowo szybko. W zależności od tego, czy silos będzie dużych rozmiarów, czy mniejszych, można konstrukcję wznieść już jednego dnia. Należy pamiętać, że całą konstrukcję trzeba zakotwiczyć. Do wyboru jest wiele prefabrykatów. Najlepiej zdecydować się na te o wysokich standardach. Warto zaznaczyć, że do montażu silosów na kiszonkę trzeba zaangażować ciężki sprzęt, np. dźwig. Nie obejdzie się też bez szalowania. Warto prace te zostawić zatem wykwalifikowanej i profesjonalnej ekipie.

Silosy na kiszonkę są obiektami najczęściej wznoszonymi na gospodarstwach rolnych. Służą do przechowywania pokarmów dla bydła, głównie krów. Pozwalają zakisić odpowiednio pokarm  tak, by powstała zdatna pasza dla zwierząt. Warto zdecydować się na silosy wykonane z elementów prefabrykowanych, czyli gotowych. Jest to rozwiązanie solidne i „na lata”, a przy tym oszczędza sporo czasu.

 

Obsługiwane regiony

Silosy na kiszonkę dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Silosy na kiszonkę województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Silosy na kiszonkę miasta: Jelenia Góra, Radom, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(