Silosy na kiszonkę

Silosy na kiszonkę sprawdzają się nie tylko w sporych gospodarstwach rolnych, ale także w niewielkich gospodarstwach agroturystycznych. Hodując krowy, czy bydło wielu rolników stawia na porządne i solidne silosy na kiszonkę. Coraz więcej hodowców decyduje się także na silosy wykonane z prefabrykatów. Mają wiele zalet, a co więcej stają się popularniejszym rozwiązaniem niż tradycyjne silosy.

ZASTOSOWANIE I ZALETY SILOSÓW NA KISZONKĘ

Wykorzystując prefabrykaty do postawienia silosu na kiszonkę, oszczędza się przede wszystkim czas. Elementy zostają jedynie przywiezione na budowę i mogą zostać wzniesione. Nie trzeba poświęcać czasu na betonowanie poszczególnych ścian i komór. Silos betonowy prefabrykowane jest gładki, nie wymaga zatem tynkowania, czy wygładzania.  Nie trzeba także stosować w nich folii do wyścielania boków pryzmy, podczas kiszenia paszy. Co najważniejsze płyty silosu wykonane zostały z najwyższej klasy betonu C35/45 – mocnego i wytrzymałego.

Beton odporny jest na zmienne warunki atmosferyczne i wahania temperatury. Kolejną, ważną cechą prefabrykowanych silosów na kiszonkę jest fakt, że bardzo szybko się je montuje. Układanie poszczególnych ścian oraz komór nie nastręcza kłopotów. Fachowa ekipa budowlana jest w stanie bardzo szybko poradzić sobie z pracą. Ściany silosów mogą być także bardzo łatwo zdemontowane, gdyż poszczególne elementy łączy ze sobą specjalne spoiwo.

Silosy betonowe na kiszonkę zbudowany z prefabrykowanych elementów może być postawiony w wersji zamkniętej – z tylną ścianą lub w wersji przejezdnej – bez tylnej ściany. Modułowa budowa silosu powala bezproblemowo dopasować jego wielkość i rodzaj do aktualnych potrzeb gospodarstwa. Bez marnotrawstwa materiałów i przestrzeni.

BUDOWA SILOSU NA KISZONKĘ

Oferujemy silosy na kiszonkę w dwóch typach: dla mniejszych gospodarstw przygotowaliśmy silosy o niższych ścianach i bardzo prostym montażu, który inwertor jest w stanie wykonać samodzielnie lub przy pomocy naszej wyspecjalizowanej ekipy monterskiej. Ściany silosu na kiszonkę dostępne są wówczas w trzech wysokościach 1,8m / 2,5m / 3,2m. Dla większych gospodarstw polecamy silosy ze specjalną stopą fundamentową. W tym przypadku ściany silosu na kiszonkę dostępne są w dwóch wysokościach: 3 m i 4,2 m. Wyższe ściany silosu pozwalają zminimalizować wymaganą ilość miejsca przeznaczonego na silos oraz uzyskiwać lepsze efekty zakiszenia. Budowa silosu na kiszonkę wzniesionego ze ścian ze stopą fundamentową wymagają wyspecjalizowanej ekipy monterów.

MONTAŻ:

Montaż silosu na kiszonkę należy rozpocząć tradycyjnie od wyłożenia fundamentu w postaci betonu. Fundament bardzo często należy „położyć” samodzielne, ekipa jedynie przychodzi montować silos. Układanie ścian odbywa się stosunkowo szybko. W zależności od tego, czy silos będzie dużych rozmiarów, czy mniejszych, można konstrukcję wznieść już jednego dnia. Należy pamiętać, że całą konstrukcję trzeba zakotwiczyć. Do wyboru jest wiele prefabrykatów. Najlepiej zdecydować się na te o wysokich standardach. Warto zaznaczyć, że do montażu silosów na kiszonkę trzeba zaangażować ciężki sprzęt, np. dźwig. Nie obejdzie się też bez szalowania. Warto prace te zostawić zatem wykwalifikowanej i profesjonalnej ekipie.

Budowa silosu na kiszonkę

Silosy na kiszonkę są obiektami najczęściej wznoszonymi na gospodarstwach rolnych. Służą do przechowywania pokarmów dla bydła, głównie krów. Pozwalają zakisić odpowiednio pokarm  tak, by powstała zdatna pasza dla zwierząt. Warto zdecydować się na silosy wykonane z elementów prefabrykowanych, czyli gotowych. Jest to rozwiązanie solidne i „na lata”, a przy tym oszczędza sporo czasu.

Jeśli jesteś zdecydowany/na na tego rodzaju materiał, prześlij nam dokumentację projektową lub zestawienie a prześlemy ci ofertę.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

CHARAKTERYSTYKA SILOSÓW NA KISZONKĘ

Decydując się na prowadzenie gospodarstwa rolnego oraz na hodowle, warto zadbać także o budowę odpowiednich silosów. W silosach tych przechowuje się jedzenie – głównie paszę objętościową dla bydła. Najczęstszą formą paszy jest kiszonka. Kiszonki bardzo często tworzy się z kukurydzy lub z siana (tutaj wyróżnić można sianokiszonki z trawy, czy motylkowe). Dobry silos na kiszonkę musi być zatem przestronny, aby mógł pomieścić sporo pokarmu dla zwierząt.

Dodatkowo nie może dostawać się tam tlen, gdyż przez to jedzenie nie ulegnie tak szybko procesowi zakiszenia. Szybciej może dojść niestety do zepsucia pokarmu. Warto zatem zdecydować się na silos trwały i wytrzymały, nieprzepuszczający nadmiaru tlenu. Niezwykle trafnym wyborem w obecnych czasach, jest postawienie na silos na kiszonkę z prefabrykatów. Wyróżnia go wiele pozytywnych cech na tle klasycznych rozwiązań.

Stropy, schody, balkony i szyby windowe prefabrykowane

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi produktami. Poniżej znajdziecie Państwo stropy WPS, Teriva, płyty filigran, płyty kanałowe sprężone, płyty Żerańskie, balkony, schody i szyby windowe prefabrykowane

Strop WPS najbardziej nadaje się do wymiany stropów w starych domach i przedwojennych kamienicach

strop WPS cena

Strop Filigran najłatwiej zastępuje strop monolityczny upraszczając i przyśpieszając czas pracy

płyta filigran cena

Strop Teriva jest najpopularniejszym i najbardziej znanym ze stropów prefabrykowanych

strop teriva cena

Balkony prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

balkon prefabrykowany

Schody prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w szeregowcach, osiedlach domków jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych

Schody prefabrykowane cena

Szyby windowe prefabrykowane najlepiej sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych mocno przyśpieszając prace

szyby windowe prefabrykowane

Płyty kanałowe Żerańskie  przyspieszają prace również w budynkach jednorodzinnych, szeregowcach i wielorodzinnych

płyty żerańskie cena

Płyty kanałowe sprężone najlepiej nadają się na duże rozpiętości dla podobnych pomieszczeń, bardzo przyśpieszają prace

płyty kanałowe sprężone cena

Płyty korytkowe to znane rozwiązanie i przydadzą się do przykrycia strop betonowy na garażem lub nad gospodarczym

płyty korytkowe cena