Strop panelowy

Lekki strop panelowy jest jednym z najszybciej montowanych rozwiązań budowlanych, które obecnie dostępne są na rynku. Są lekkie i nie wymagają specjalistycznego sprzętu do ustawienia. Montażu tych stropów mogą podjąć się nawet dwie osoby! Strop panelowy jest wykorzystywany zwykle przy budowie domów jednorodzinnych, dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, już po dwóch godzinach można cieszyć się z gotowych szalunków w domu.

Stropy te należą do najczęściej oferowanych przez nas stropów dla domków jednorodzinnych na terenie całego kraju. Ich popularność związana jest w dużej mierze z nowością technologii. Strop panelowy jest lekki, nie potrzeba wykorzystywać do jego położenia specjalnych, ciężkich sprzętów, z całą pewnością wystarczy zastosowanie samochodu, wyposażonego w lekki dźwig typu HDS.

Lekki strop panelowy – zalety i zastosowanie

Zalety wykorzystania stropów panelowych

Strop panelowy ma jedną, przeważającą zaletę, można układać go w dowolnych konfiguracjach, dlatego znacznie przyspiesza to postęp prac. Co ważne, układanie stropów panelowych do domu o powierzchni około 100 m2, zajmuje mniej więcej 2 godziny! Dodatkowo po ułożeniu, można niemal natychmiast przechodzić do wykonywania innych zadań, związanych z budową domu. Strop panelowy to z pewnością idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, aby ich dom był postawiony stosunkowo szybko, a jednocześnie trwale!

Oszczędność kosztów – strop panelowy

Wykorzystanie stropu panelowego przy budowie domu, pozwala zaoszczędzić także pieniądze. Do montażu tego rodzaju stropu nie potrzeba nadlewać betonu, choć większość stropów musi zostać nadlana betonem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto układanie stropu panelowego, nie wymaga zamawiania ciężkiego sprzętu, który pomógłby w przenoszeniu poszczególnych paneli, wystarczy wynająć samochód, wyposażony w dźwig typu HDS.

Strop panelowy – komfort akustyczny

Warto wspomnieć, że strop panelowy zapewnia najlepszy komfort akustyczny, w porównaniu do innych stropów. Bardzo dobrze tłumi dźwięki, dlatego świetnie sprawdza się w domach wielopokoleniowych, w których każda rodzina chce zaznać nieco spokoju, zwłaszcza pokolenie starsze.

Rodzaje stropu panelowego

Najpopularniejszym rodzajem stropu panelowego jest strop typu Smart. Produkt ten charakteryzuje się dość dużą wytrzymałością, gdyż jego wartość wynosi od 5 do 40 kN na m2. Ponadto ma niewielką wysokość konstrukcyjną – do 20 cm, przez co powierzchnia użytkowa domu lub instytucji się zwiększa. Strop Smart nie wymaga także dodatkowych izolacji akustycznych, ponieważ świetnie tłumi dźwięki. Stropy Smart wymagają podobnie jak i inne stropy panelowe zaprojektowania. Czas projektu warsztatowego niezbędnego do tego, by wyprodukować płyty stropowe wpływa na czas realizacji. Należy brać to pod uwagę właściwie wybierając moment w którym należy dokonać zamówienia z wyprzedzeniem.

Strop typu panelowego jest nowoczesnym rozwiązaniem na runku budownictwa, coraz częściej wybieraną opcją wykończeniową domów jednorodzinnych. Przede wszystkim zapewnia sporą oszczędność czasu i funduszy. Jest to w tej chwili jedno z najszybszych rozwiązań jeśli chodzi o szybkość montażu stropów w budynkach jednorodzinnych proponowanych przez inżynierów budownictwa.

Charakterystyka stropów panelowych

Stropy typu panelowego zbudowane są z płyt strunobetonowych o szerokości 60 cm. Jest to niemalże połowę mniej, niż wynosi wartość zwykłej płyty. Dzięki temu płyty są także dużo lżejsze i łatwiejsze w użytkowaniu i montażu. Płyty strunobetonowe nie wymagają wylewki betonowej, czy wykonywania zbrojenia, dzięki temu oszczędza się sporo czasu! Co ważne, płyty te posiadają niskie stężenie związków promieniotwórczych, ich zastosowanie jest zatem znacznie zdrowsze. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują porady w doborze tych stropów

Jak jest cena za stropy panelowe

Cena za stropy panelowe uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim układ konstrukcyjny stropu zaproponowany przez konstruktora obiektu. Trzeba przyjąć, że w zależności od typu stropu panelowego jego cena powinna się kształtować pomiędzy 180 a 250 zł za m2. Wpływ na cenę mają koszty betonu konstrukcyjnego oraz koszt wykonawstwa i siatki zbrojeniowej