Strop Vector

Strop Vector

To nowoczesny strop zespolony, który łączy ze sobą elementy belkowo – pustakowych systemów oraz stropu Filigran. Dzięki temu strop nadaje się do budynków jednorodzinnych, jak i użyteczności publicznej. Strop nie wymaga indywidualnego projektowania każdego z pomieszczeń. Eliminuje to konieczność wykonania dokładnego projektu przez konstruktora.

 

Parametry

Strop składa się z paneli o szerokości 60 cm oraz grubości 4 cm. Strop gęstożebrowy Vector jest cienką (15 lub 20 cm), żelbetową płytą, którą niezwykle łatwo zamontować. Strop posiada częściowo zabetonowaną kratownicę wewnątrz oraz zbrojenie główne, które „przebiega” równolegle do kierunku kratownic. Na powierzchni płyt znajduje się niewielka warstwa, która zwiększa przyczepność betonu. Wzmacnia również połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami. Warstwa ta gwarantuje szybki i łatwy montaż oraz lepsze związanie się betonu w fazie końcowej. Dzięki warstwie przyczepnej świetnie eliminuje się także poślizgi pomiędzy poszczególnymi warstwami. Najczęściej używanymi płytami stropu Vector (które oferuje producent) są płyty o grubości 15 lub 20 cm. O wyborze grubości stropu Vector często decyduje po prostu ich cena.

 

Zalety stropu

Strop Vector to bardzo dobra cena do jakości. Wymiary stropu powodują, że można go zastosować w wielu miejscach. To idealne rozwiązanie do zastosowania w domach jednorodzinnych. Producent stropu Vector zadbał o to, by montaż stropu był łatwy. Łatwość montażu i niezwykła uniwersalność samego produktu, pozwalają na dużą swobodę konstrukcyjną. Stop nie wymaga dokładnego projektowania każdego pomieszczenia z osobna. Dzięki temu strop Vector jest funkcjonalnym produktem, należącym do stropów zespolonych.

Strop gęstożebrowy Vector znakomicie nadaje się do samodzielnego montażu, co potwierdzane jest przez wiele opinii. Zastosowanie stropu wiąże się w dużej mierze z funkcjonalnością użytkowania. Końcowa faza montażu przebiega niezwykle szybko. Wylewany beton o wiele lepiej przyczepia się do płyty i szybciej wiąże. Znacząco przyspiesza to czas wykonania całego stropu, jak i zwiększa jakość konstrukcji. Stropy Vector w budownictwie charakteryzują się także znaczącą redukcją kosztów. Panele są lżejsze i łatwiejsze w montażu. Montaż można wykonać przy użyciu dźwigu typu HDS. Daje to duże oszczędności na wynajmie ciężkiego sprzętu. Co ciekawe, w jednym transporcie można przywieź nawet 200m2 stropu. Strop wiąże się także z uniwersalnością produkcji. Jego zastosowanie nie wymaga żmudnego projektowania i skupiania się osobno na projekcie każdego pomieszczenia. Eliminuje to żmudne obliczenia konstrukcyjne. Można wprowadzać szybkie modyfikacje już podczas układania poszczególnych paneli stropowych.

Projekt stropu z zastosowaniem stropu Vector jest uproszczony. Jest też o wiele bardziej przystępny w odczycie dla „zwykłych” ludzi, niezwiązanych z dziedziną budowlaną. Panele Vector eliminują także uciążliwe klawiszowanie. Zapewniają idealnie gładką powierzchnię dolną stropu, przez co nie jest konieczne dodatkowe tynkowanie i obróbka.

 

Montaż stropu

Zamontowanie tego rodzaju stropu jest niezwykle łatwe i stosunkowo szybkie. Już do 2 godzin można ułożyć niemalże 100m2 powierzchni stropu. Montaż rozpoczyna się od zgromadzenia potrzebnego materiału oraz ustawienia podpór. Należy pamiętać, aby rozkładać je na podłożu sztywnym. Kolejnym krokiem jest składowanie płyt. Warto wiedzieć, że dolne płyty trzeba zabezpieczyć przed licznymi uszkodzeniami, stosując przekładki z desek. Później najlepiej jest ułożyć wieńce i obmurować zewnętrzne prefabrykowanymi kształtkami. Kolejnym krokiem jest zbrojenie nadbetonu, a następnie przystępowanie do betonowania właściwego. Należy pamiętać, że przed tą czynnością warto porządnie oczyścić panele, odpylić i nieco zwilżyć wodą. Mieszanka samego betonu powinna być plastyczna, dzięki temu sama czynność betonowania będzie o wiele sprawniej postępować. Trzeba pamiętać, aby mieszankę niezwykle dobrze i równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni. Brak takiego rozprowadzenia mogłoby doprowadzić do przeciążenia części konstrukcji.

 

Obsługiwane regiony

Stropy Vector dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Strop Vector województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Strop Vector miasta: Białe Błota, Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — Wejdź tutaj — ceny stropu Vector

Aktywne filtry:

Pusto :(