Studnie Betonowe

Studnie betonowe

Konstrukcje produkowane są w ramach rozwoju gospodarki wodno–kanalizacyjnej i mają niezwykle szerokie zastosowanie. Sprawdzają się w zarówno w zbiorczych system kanalizacyjnych, jak i w użytkowaniu indywidualnym. Materiał, z którego zostały wykonane, czyli beton jest wytrzymały i odporny na jakiekolwiek uszkodzenia. Z powodzeniem są w stanie wytrzymać wiele dekad intensywnego użytkowania.

 

Budowa i parametry

Studnie betonowe mogą zostać zamontowane w różnorodnych miejscach, nie tylko na posesji. Mogą zostać usytuowane w obszarach ruchu pieszego, czy kołowego, w pasach jezdni, czy terenach parkingowych. Służą do poboru wody, ale także odprowadzania jej nadmiaru. Studnie posiadają Atest Głównego Instytutu Górnictwa. Dzięki temu mogą być także montowane w obrębie szkód górniczych. Studnie składają się z ciężkiego kręgu betonowego, podstawy, czyli elementu dennego oraz pokrywy. Dodatkowo w zestawie mogą znaleźć się zwężki oraz płyty redukcyjne. Nowoczesna technologia produkcji pozwala uzyskać najlepszej klasy prefabrykaty betonowe. Mogą być montowane nawet na głębokość około 10 m. Dla porównania studnie PCV mogą być zamontowane jedynie na około 4 m głębokości.

 

Zalety studni betonowych

Studnie te mają wiele pozytywnych cech charakterystycznych. Główną cechą jest fakt, że beton jest materiałem niezwykle stabilnym i mocnym. W dużej mierze chroni produkt przed niechcianymi uszkodzeniami oraz przed procesem naturalnego zużycia. Dodatkowo dość łatwo się go montuje, wytrzymuje spore obciążenia. Studnie są szczelne, ale także pozwalają na tworzenie konstrukcji o dobranych indywidualnie parametrach. Można ustawiać kąty, przejścia szczelne, rzędne wlotu i wylotu. Materiał typu beton pozwala także na łączenie różnych odcinków kanalizacyjnych.

 

Rodzaje studni

Można wyróżnić studnie betonowe typu U oraz typu F. Pierwszy typ stosowany jest w miejscach, w których szczelność odgrywa znaczącą rolę. Studnie te są łączone za pomocą uszczelki elastomerowej. Natomiast drugi typ, czyli F są najpopularniejszych rodzajem studni. Stosowane są powszechnie w naszym kraju, szczególnie w miejscach o niewielkim zagrożeniu infiltracją. Połączenie studni typu F jest międzykręgowe a uszczelnienie zaprawą wodoszczelną. Studnie betonowe możemy podzielić ze względu na ich pojemność: 1400; 1000; 800 dm3. Studnie betonowe mogą być kwadratowe, prostokątne lub okrągłe, a wszystko zależy od tego, co w ofercie posiada ich producent

 

Montaż studni

Załadunek i rozładunek studni wykonywany jest przy użyciu ciężkiego sprzętu. Poszczególne elementy przemieszczane są na zawiesiu. Zwężki i kręgi należy montować z użyciem zawiesia. Zawiesie ma trzy samozaciskowe szczęki, nakładane od góry na ścianki. Jeżeli chodzi o płyty, montuje się je przy pomocy zawiesia liniowego z hakami. Warto zaznaczyć, że udźwig elementów będzie wynosić około 10 kN do 15 kN na hak. Kolejnym krokiem jest zabudowanie studni w wykopie na podsypce z piasku. Trzeba pamiętać, że musi zostać ona zagęszczona mechanicznie. Studnie można także zabudować w fundamencie lub podłożu betonowym. Ważne, aby konstrukcje były zabudowane na prostych odcinkach kanałów. Zewnętrzne ściany studni, wykonane z betonu trzeba zaizolować, najlepiej dwukrotnie. Cały montaż musi być przeprowadzany zgodnie z danymi, zawartymi w projekcie przez projektanta.

Studnie te to wytrzymałe konstrukcje, spełniające swoją funkcję w systemie wodno — kanalizacyjnym. Dzięki swojej wytrzymałości i solidności mogą być montowane na różnych terenach. Zastosowane betonu w tej technologii, pozwala na możliwość montażu studni na około 10 m głębokości!


Obsługiwane regiony

Studnie betonowe dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Studnie betonowe województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Studnie betonowe miasta: Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście,

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(