Kręgi betonowe

Kręgi betonowe

Są to produkty wykonane z materiału solidnego i niezwykle wytrzymałego, czyli betonu. Ich kształt przypomina pierścień. Służą w dużej mierze do konstruowania studzienek kanalizacyjnych, szamb betonowych, czy innych konstrukcji typu kanalizacyjnego. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że są powszechnie używane na rynku budowlanym.

 

Kręgi betonowe — zalety

Krąg budowlany jest szczególnie pożądanym produktem na rynku budowlanym, zwłaszcza jeśli chodzi o konstrukcje kanalizacyjne. Mogą mieć różnorodny przekrój i wielkość, wiele zależy od zastosowania konkretnych kręgów. Podstawową zaletą tego typu kręgów jest fakt, że wykonane są z betonu. Materiał ten jest o wiele bardziej solidny niż innego typu surowce. Jest cięższy, jednak dzięki temu stabilniejszy i wytrzymalszy. Dodatkowo jest odporny na ściskanie i nie odkształca się. Ostatnia zaleta jest niezwykle ważna, gdyż wpływa na produkt końcowy. Dobierając odpowiedni krąg betonowy, nie trzeba obawiać się, że szambo, czy studzienka ulegną zniszczeniu. Bardzo istotny jest także aspekt montażu. Kręgi wykonane z betonu dużo stabilniej „osiadają” w ziemi. Kręgi są idealną podstawą dla wielu produktów. Stosując je, można mieć pewność, że studzienki lub szamba wytrzymają wiele dekad.

 

Produkcja kręgów betonowych

Produkcja tego typu kręgów jest w dużej mierze zautomatyzowana, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Krąg betonowy będzie służył do stworzenia studni lub do poziomowego ujścia wody. Wtedy zostaje on wyposażony w pokrywę. Do konstrukcji, np. studzienek z kręgów betonowych, wykorzystuje się także obciążające pierścienie. Spore rozmiary i ciężar kręgów betonowych sprawia, że należy zamówić je z dowozem do domu. Zwykle montowane są za pomocą ciężkiego sprzętu, np. dźwigu.

 

Montaż kręgów betonowych

Montaż kręgów w dużej mierze zależy od tego, do jakiego produktu konkretnie jest zastosowany. W większości ulokowanie kręgów polega na wykopie otworu w ziemi i włożeniu kręgu. Wykop musi zostać wykonany przez koparkę na taką głębokość, jaka została zaznaczona w projekcie. Konstrukcję trzeba uzbroić, a następnie zasypać. Przy montażu szamba z kręgów betonowych, należy pamiętać o doprowadzeniu odpływów.

Montowanie kręgów w celu uzyskania studni, odbywa się przy użyciu zawiesia. Warto pamiętać, że oprócz kręgów wykorzystuje się także płyty betonowe. Do ich montażu używa się zawiesia liniowego. W zależności od zastosowania kręgów można ułożyć je na wcześniej przygotowanym fundamencie, np. na podłożu betonowym.

Krąg betonowy znajduje swoje zastosowanie w montażu konstrukcji typu kanalizacyjnego. Sprawdzą się przy tworzeniu szamba lub studni betonowych. Bardzo często stosuje się je także do konstruowania studzienek wodomierzowych. Wykorzystane w produkcie materiał, jakim jest beton, ma wieje korzyści. Produkty z betonu są niezwykle mocne i wytrzymałe. Z powodzeniem przetrwają wiele dekad, gdyż są odporne na ściskanie się i zmienne warunki atmosferyczne.

 

Krąg betonowy — wymiary

Krąg betonowy różni się od siebie wymiarami, co wpływa na jego wagę oraz pojemność. Rozróżniamy m.in. krąg betonowy 100, 800, 1000, 1200, 2000

 

Obsługiwane regiony

Krąg lub kręgi betonowe dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Kręgi betonowe województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Kręgi betonowe miasta: Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście, Piaseczno, Pruszków, Legionowo

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(