Płyty Kanałowe Sprężone

Płyty kanałowe sprężone

Płyty te wchodzą w skład stropów prefabrykowanych, czyli stworzonych z gotowych elementów. Obecnie strop ten należy do jednego z popularniejszych stropów. Spowodowane jest to tym, że mają dobre właściwości nośne oraz są szybkie w wykonaniu. Płyty te mają wysoką efektywność projektowania oraz bardzo szybko można je zamontować.

 

Budowa i parametry

Płyty mają zazwyczaj szerokość około 1,2 m. Pozwala to na w miarę sprawne ułożenie poszczególnych elementów stropu. Wyróżniają się kilkoma wysokościami. Najczęściej spotykane wysokości płyt:

  • długość płyty - 2,00 m
  • długość płyty - 2,65 m
  • długość płyty - 3,20 m
  • długość płyty - 4,00 m

Krawędzie płyt są profilowane, tak aby zapewnić odpowiednie przenoszenie sił poprzecznych między elementami przylegającymi do płyty. Ognioodporność płyt jest wysoka, gdyż wynosi około 2 godzin.

 

Zalety płyt

W zależności od rodzaju płyty sprężone mają kilka kanałów. Mogą się charakteryzować czteroma, pięcioma, sześcioma, siedmioma podłużnymi kanałami. Kanały rozmieszczone są równomiernie na całej szerokości prefabrykatu. Geometria całej płyty znajduje się zwykle w projekcie. Co najważniejsze, płyty te można dowolnie kształtować i tym samym dopasowywać do właściwości budynku. Pozwala to w dużej mierze na swobodę projektową. Płyty są z tego względu dość chętnie wybierane do budowy domów jednorodzinnych. Profile zapewniają duży komfort akustyczny. Dźwięki nie rozchodzą się po całym budynku, zapewniając swobodę i ciszę. Montaż płyt kanałowych sprężonych to spora redukcja kosztów. Płyty wykonane są z elementów prefabrykowanych, w dużej mierze gotowych, dzięki czemu nie wymagają dodatkowej obróbki. Dodatkowo bardzo szybko się je układa, bez konieczności angażowania w to ciężkiego dźwigu.

 

Montaż płyt

Zastosowanie płyt kanałowych sprężonych umożliwia wykonanie otworów i wycięć w stropie już u producenta. Otwory wykonuje się, by wykonać przejścia instalacyjne i na przewody wentylacyjne. Płyty zostały także wyposażone w zaślepki do poszczególnych kanałów. Zaślepki zabezpieczają mieszankę betonową przed przedostawaniem się do wewnątrz podczas wykonywania wieńców. Co istotne, montaż płyt, nie wymaga stosowania podpór tymczasowych, nawet podczas wykonywania warstwy nadbetonu. Po dokładnym ułożeniu płyt należy ułożyć wieńce i zbrojenia. Następnie należy obficie zwilżyć wodą, aby płyty nie chłonęły wody z mieszanki zarobowej.

Należy pamiętać, aby wieńce i styki wypełnić betonem i zagęścić. Montaż tych płyt jest stosunkowo łatwy i szybki, warto jednak zostawić tę pracę fachowcom.

Płyty kanałowe są nowoczesnym rozwiązaniem stropów prefabrykowanych. Pozwalają one na budowę wielu rodzajów budynków, od domów jednorodzinnych, po budynki użyteczności publicznej. Dzięki swoim właściwościom, pozwalającym na dowolność w kształtowaniu, można swobodnie dopasować je do danego budynku.

 

Obsługiwane regiony

Płyty kanałowe sprężone również w wersji HC dostarczamy do następujących regionów i miast w Polsce:

  • Płyty kanałowe sprężone województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Płyty kanałowe sprężone miasta: Białe Błota, Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście

 

 

Aktywne filtry:

Pusto :(