Ruszta dla bydła

Ruszta dla bydła

Wiele gospodarstw rolnych, przechodząc modernizację i automatyzację swoich placówek, inwestuje nie tylko w profesjonalne budynki, wykonane z trwałych prefabrykatów. Coraz popularniejszy staje się także rodzaj ściółki, który montowany jest w budynkach inwentarskich. Odchodzi się powoli od stosowania zwykłych ściółek, wyłożonych na betonie, a zaczyna używać ruszty dla bydła. Produkt ten cechuje przede wszystkim łatwy montaż i higieniczność.

 

Czym są ruszta dla bydła?

Ruszty dla bydła to funkcjonalne rozwiązanie, stosowane na masową skalę w wielu gospodarstwach rolnych. Produkowane są w wielu rozmiarach, najpopularniejsze to wersja standard, która służy jako podłoże do poruszania się trzody. Kolejną wersją jest wersja mega, przeznaczona do większego nacisku. To po niej rolnik może poruszać się już sprzętem do 2 ton. Jest także wersja giga, która świetnie sprawdzi się w przypadku hodowli bydła opasłego. Zastosowanie ruszt pozwala na utrzymanie porządku i czystości w poszczególnych budynkach inwentarskich. Ruszty wykonane zostały z wysokiej klasy betonu C35/45, który nie kruszy się, a także nie ulega uszkodzeniom. W zależności od rodzaju zastosowanego rusztu, można swobodnie poruszać się po materiale. Ruszty zostały wyprodukowane pod spory nacisk, m.in. zwierząt. Cechuje ich niezwykle szorstka powierzchnia, dzięki której zwierzęta nie wyrządzą sobie krzywdy, np. nie poślizgną się. To, co jest istotne to fakt, że ruszty nie powodują zranień na kończynach zwierząt, przez co są niezwykle bezpieczne.

 

Zalety nowoczesnych ruszt dla bydła

To, co cechuje coraz powszechniejsze w rolnictwie ruszty dla bydła to fakt, że są niezwykle higienicznym rozwiązaniem. Zastosowanie ich umożliwia szybsze i efektywniejsze sprzątanie po zwierzętach w budynkach inwentarskim. Resztki jedzenia, odpady, czy kał, spadają pomiędzy rusztami do rynny na dole. Wystarczy dokładnie wyczyścić poszczególne komory, by zachować odpowiednie warunki higieniczne. Dzięki temu aspektowi, ruszty wypierają standardowe ściółki, które o wiele trudniej jest wymienić na nowe. Co istotne, szczeliny pomiędzy prętami są niewielkie. Mają zaledwie 3,5 cm. Oznacza to, że odnóża zwierząt nie dostaną się pomiędzy pręty, co zapobiegnie zranieniom. Ruszty są zatem niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem. Ruszty nie powodują także odkształceń na kończynach, zwierzę może swobodnie przemieszczać się po podłożu. Bardzo ważną zaletą ruszt dla bydła jest ograniczona emisja amoniaku.

Beton stosowany do produkcji jest nienasiąkliwy, przez co nie emituje szkodliwych substancji dla zdrowia zwierząt i ludzi. Belki rusztowe charakteryzuje także wysoka zdolność drenażowe. Bardzo łatwo zatem można usunąć zalegające w niej elementy. Ruszty dla bydła zostały pokryte materiałem ze stali, dzięki temu nie ulegają procesowi korozji. Odporne są także na szkodliwe działanie odchodów zwierzęcych, nie niszczą się i mogą być stosowane przez wiele lat. Stal nie została poddawana procesom obróbki, jednak w zupełności nie trzeba pokrywać ruszt żadnymi substancjami konserwującymi.

Ruszty dla bydła sprawdzają się w nowoczesnych gospodarstwach rolnych. Służą jako podłoże w budynkach inwentarskich. W miejscach, w których przebywa bydło lub trzoda chlewna. Ruszty są przyjazne środowisku i zwierzętom, nie emitują szkodliwych substancji. Wykonane zostały z trwałych materiałów, jednak nie wpływających negatywnie na zdrowie i kondycję zwierząt. Poszczególne elementy bardzo łatwo można wyczyścić.

 

Obsługiwane regiony

Ruszta dla bydła dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Ruszta dla bydła województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Ruszta dla bydła miasta: Jelenia Góra, Radom, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(