Strop DZ

Strop DZ

Należy do kategorii stropów prefabrykowanych, sprawdzających się w budynkach użyteczności publicznej i domach jednorodzinnych. W skład stropu wchodzą: prefabrykowana belka żelbetowa, pustaki betonowe oraz górna płyta, wykonana z betonu. Strop cechuje łatwość i szybkość wykonania.

 

Rodzaje i parametry

Można wyróżnić kilka rodzajów tego stropu. Dzielimy go na kategorie:

  • strop DZ - 3 - rozpiętość do prawie 6,00 m — o jego częstym wyborze decyduje cena
  • strop DZ - 4 - rozpiętość do prawie 7,00 m — ma bardzo dobre dane techniczne
  • strop DZ - 5 - rozpiętość do prawie 7,80 m — w budynkach użyteczności publicznej

Różnice pomiędzy tymi stropami są niewielkie, głównie chodzi o parametry. Jeżeli chodzi o budownictwo jednorodzinne, ten typ stropu sprawdzi się doskonale. Parametry te pozwalają na zastosowanie stropu w budownictwie użyteczności publicznej, np. wielokondygnacyjnych budynkach biurowych. Stropy te różnią się nieznacznie wysokością konstrukcyjną stropu. Różnią się również grubością płyty nadbetonu, wysokością pustaka oraz wysokością belki prefabrykowanej. Warto pamiętać, że o doborze odpowiedniego stropu decyduje konstruktor i autor planów budowy.

 

Zalety

Belki żelbetowe stropu mają rozstaw osiowy do 60 cm. Charakterystyczną ich zaletą jest fakt, że mają one strzemiona, które po montażu wystają ponad płaszczyznę pustaków. Przez co o wiele łatwiej połączyć belkę z nadbetonem. Belki prefabrykowane mają niewielki ciężar, dlatego sprawdzają się idealnie w montażu stropu, są lekkie i nośne. Bardzo szybko można z nich ułożyć całą konstrukcję. Stosując taki strop, można w dużym stopniu uniknąć klawiszowania. Unika się również nieestetycznego wyglądu budynku, w którym pękł tynk wzdłuż płyty. Co ważne, pustaki stropu można układać ręcznie. Redukuje to koszty, związane choćby z wynajmem ciężkiego sprzętu.

 

Montaż stropu

Układanie stropu rozpoczyna się od montażu belek co 60 cm. Jeżeli rozpiętość budynku wynosi ponad 4,5 m, należy je podeprzeć na środku na czas prac budowlanych. Natomiast przy rozpiętości konstrukcji około 6 m, warto pamiętać o ustawianiu żeber rozdzielczych. Jeżeli w budynku znajdują się ściany działowe, układa się jedną lub dwie dodatkowe belki. Kolejnym krokiem jest ułożenie pustaków w przestrzeniach pomiędzy a na ścianach wieńców. Po tych czynnościach wylewa się warstwę nadbetonu. Ostatnim krokiem montażu stropu jest wylewanie betonu właściwego. Wypełniają nim przestrzenie pustaków, należy dokładnie sprawdzić, czy wszystkie otwory pustaków są dobrze zabezpieczone. Całość obficie zwilżamy wodą, aby warstwa betonu nie „ciągnęła” wody z samych pustaków. Jeżeli do betonowania dochodzi upalnym latem, trzeba dokładnie sprawdzać, czy warstwa betonu nie schnie. Nie może bowiem dochodzić do sytuacji nadmiernego parowania.

Strop ten to odmiana stropu, wykonanego z elementów prefabrykowanych. Stropy te są szybkie w montażu. Polecany jest szczególnie w budownictwie jednorodzinnym oraz w budynkach użyteczności publicznej. Strop ten dzieli się na trzy rodzaje, dzięki temu bardzo łatwo dopasować go do danego budynku. Zastosowanie go pozwala uniknąć klawiszowania.

 

Obsługiwane regiony

Stropy dowozimy z wielu miast, gdzie są ich producenci. Stropy bardzo często dowozimy z miejscowość Dzierzgoń. Stropy DZ dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Strop województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Stropy miasta: Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście, Dzierzgoń.

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(