Strop Fert

Strop Fert

Jest rodzajem stropu belkowego. Strop Ferta to stalowo-ceramiczną lekką przestrzenną kratownicą o stałym przekroju zbrojenia pasa górnego. W jego skład wchodzą belki ceramiczne–żelbetowe, żebra żelbetowe, płyta betonowa, pustaki ceramiczne. Strop ten najczęściej znajduje swoje zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, ze względu na łatwość montażu. Montując go, należy pamiętać, by dobrana belka była odpowiednia do danego obciążenia.

 

Rodzaje stropu

Dobór odpowiedniego rodzaju stropu belkowego ma ogromne znaczenie. Dzięki temu wiadomo do jakiego obciążenia użytkowego, przeznaczona jest dany rodzaj belki. Ma to duże znaczenie w budownictwie, gdyż chcąc postawić budynek wielokondygnacyjny. Trzeba wiedzieć, że rozsądniejszym wyborem, będą np. strop Fert 45 lub 60. Strop Fert 40 to konstrukcja, którą dokładnie opisuje jej Karta Techniczna. Strop ten ma rozstaw żeber co 40 cm i wysokości 23 cm. Jej dopuszczalne obciążenie własne wynosi 348 daN/m2. Kolejnym rodzajem stropu jest Fert 45 i o jego wyborze najczęściej decyduje jego cena. Charakteryzuje się rozstawem żeber co 45 cm. Jego wysokość to także 23 cm i dopuszczalnym obciążeniem własnym 340 daN/m2, natomiast użytkowym 325 daN/m2. Strop Fert 60 ma rozstaw żeber co 60 cm i 24 cm wysokości i przekrój . Jego dopuszczalne obciążenie własne wynosi 305 daN/m2, a użytkowe 325 daN/m2. W wyborze odpowiedniego stropu Fert pomaga nam jego producent. Warto zastosować się też do rad konstruktora.

 

Belki

Istotną rolę w konstrukcji stropu Fert pełnią belki. To one odpowiadają w dużej mierze za nośność stropu. Składają się one z dolnego pasa, na którym oparte są kształtki ceramiczne o szerokości 12 cm. Ponadto belki te mają zbrojenia, wykonane z trzech prętów stalowych. W belce znajdują się również strzemiona ze stali, które ułożone są na belce w formie kratownicy. Dolna stopka w kształtce ceramicznej jest wypełniona betonem.

Warto pamiętać, że belki w stropie należy układać stopką ceramiczną w dół na dwóch podkładkach drewnianych. Grubość przekładek to co najmniej 8 cm. Następne warstwy belek można układać już na podkładkach o grubości 3,8 cm. Ze względy na możliwość uszkodzeń, belki należy przewozić szczelnie ułożone obok siebie. Najlepiej, gdy będą ułużone długością do kierunku jazdy.

 

Montaż stropu

Po prawidłowym ustawieniu belek można przejść do układania pustaków. Powinny być one wyłożone szczelnie obok siebie tak, by powierzchnie cięcia mocno przylegały go siebie. Elementy, które wysunięte są na zewnętrzną stronę, powinny być od strony otworów zamknięte denkami betonowymi. Dzięki temu „masa” betonowa nie będzie się wlewać do środka. Kolejnym krokiem jest deklowanie pustaków, które należy wykonywać na podkładzie z desek. Długość oparcia belek stropu na murze i podciągach musi wynosić przynajmniej 8 cm. Aby rozstaw belek był dobrze zabezpieczony, trzeba pomiędzy każdą ułożyć po jednym pustaku. Następnie należy ułożyć wieniec i zbrojenie konstrukcji, by móc przejść do betonowania właściwego. Betonowanie jest jednoczesne, oznacza to, że należy zabetonować belki, płytę, żebra i wieńce. Mieszanka betonowa powinna być plastyczna, dzięki temu będzie on dobrze przylegał do konstrukcji.

Strop ten to idealna konstrukcja odciążająca, przeznaczona dla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Dzięki temu, że ma różnorodne właściwości, można dobrać odpowiedni rodzaj belek do danego domu. O rodzaju zastosowanego stropu decyduje konstruktor.

 

Obsługiwane regiony

Stropy Fert dostarczamy do poniższych miejsc i cena uzależniona jest od lokalizacji oraz producenta:

  • Stropy Fert województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
  • Stropy Fert miasta: Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa, Opole, Krosno, Przemyśl, Rzeszów, Tarnobrzeg, Białystok, Łomża, Suwałki, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Sopot, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Koszalin, Szczecin, Świnoujście, Jedlińsk, Płońsk, Sochaczew,

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana poznaniem oferty — napisz do nas: biuro@budmater.pl

 

Aktywne filtry:

Pusto :(